Pomysłowy kierowca ciężarówki na trasie Turcja - Rosja

Kierowca ciężarówki kontrola WITD Lublin

 Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na naprawę, a do domu daleko... Rumuński kierowca, zamiast wymienić uszkodzone koło, postanowił podwiesić pasami całą oś.

 

Z takim "patentem" kierowca ciężarówki poruszał się drogą krajową nr 19. Na szczęście, zauważyli to inspektorzy, prowadzący czynności kontrolne na drodze prowadzącej do granicy z Rosją.

20 ton ładunku z Turcji do Rosji dojechało zapewne z opóźnieniem, bo kierowca, aby móc kontynuować dalszą podróż musiał najpierw usunąć usterkę w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu. Jedno z kół naczepy było uszkodzone. Kierowca, zamiast wymienić koło, wpadł na pomysł, aby uszkodzone koło podwiesić na pasach transportowych i kontynuować przejazd tylko na pięciu kołach naczepy. Był to jednak zły pomysł, gdyż w takim przypadku całe obciążenie zawieszenia i układu hamulcowego spoczywało tylko na pięciu kołach, co zaburzało stateczność pojazdu, który z racji swojej budowy ma dość wysoko położony środek ciężkości.

Inspektorzy zakwalifikowali to zdarzenie jako wykonywanie przewozu pojazdem mającym usterki niebezpieczne, bo wykonywanie przejazdu naczepą w takim stanie jest świadomym stwarzaniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym. Okazało się, że jednak można było inaczej. Po interwencji inspektorów kierowca ciężarówki, w miejscu kontroli, samodzielnie wymienił uszkodzone koło. Zastanawiające jest jeszcze to, że kierowca w swojej naiwności, z kołem podwiązanym pasami, planował przekroczyć granicę państwa. 

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 2000 złotych.

Info: WITD Lublin

Przeczytaj też:
Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Przemyt narkotyków na pokładzie ciężarówki zatrzymanej w Polsce (video)

Jak donosi KAS samochód ciężarowy przewoził ładunek z Hiszpanii do Polski.

Ponad połowa ciężarówek z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem

Pod koniec kwietnia, gdy kierowcy ciężarówek spieszyli się do domów na długi weekend, belgijska policja przeprowadziła akcję pod kątem zabezpieczenia ładunków.

Dlaczego nie wolno wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówkę. Nowa akcja policji w Niemczech

Proszę nie wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówką - tak brzmi hasło policji z Dortmundu informujące kierowców innych aut o zagrożeniu.

Gdy przewozimy drewno...

Na tzw. "drewnianym szlaku", z Niemiec do Szczecinka, inspektorzy z WITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL