Mercedes-Benz Trucks z ofertą na doposażenie ciężarówki w asystenta martwego pola

Asystent martwego pola

Mercedes-Benz Trucks już od 2016 r. oferuje asystenta martwego pola S1R jako opcjonalne seryjne wyposażenie fabryczne wielu modeli z typoszeregów Actros, Arocs i Econic.

 

Dla większości z tych modeli dostępny asystent martwego pola jest rozwiązaniem doposażeniowym. Od kwietnia 2021 r. również będzie to możliwe dla Actrosa i Arocsa najnowszej generacji. W tym również Actrosa F.

Oferta doposażenia pojazdu cieszy się zainteresowaniem klientów Mercedes-Benz Trucks. Od lata 2020 r. w asystenta martwego pola doposażono ok. 650 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Jednocześnie coraz więcej przedsiębiorców transportowych już w momencie zakupu pojazdu decyduje się na takie rozwiązanie fabryczne.

Asystent martwego pola, jako wyposażenie fabryczne głównie zamawiają klienci w Niemczech i Szwajcarii, gdzie wynosi około 85% sprzedanych obecnie ciężarówek.  - Świadczy to o tym, że wielu operatorów flot pragnie zapewnić swoim kierowcom samochody ciężarowe, które są nie tylko niezawodne i ekonomiczne, ale również posiadają doskonałe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa - komentuje Andreas von Wallfeld, szef działu marketingu, sprzedaży i usług MercedesBenz Trucks.

Asystent martwego pola S1R marki Mercedes-Benz to system bardzo pomocny szczególnie w skomplikowanych sytuacjach drogowych oraz na skrzyżowaniach w miastach. Jeśli istnieje ryzyko, że kierowca ciężarówki podczas wykonywania skrętu w prawo nie zauważy rowerzysty czy pieszego, pojawiającego się nieoczekiwanie w "martwym polu", możliwa jest interwencja systemu w postaci wielostopniowego procesu ostrzegania kierowcy. Ostrzeżenia wizualne S1R przekazuje na wyświetlaczu MirrorCam, który w nowym Actrosie i Arocsie montowany jest zamiast konwencjonalnych lusterek głównych i szerokokątnych. W ciężarówce wyposażonej w lusterka zewnętrzne ostrzeżenia pojawiają się na wskaźniku LED w słupku A. Sercem asystenta martwego pola są dwa czujniki radarowe bliskiego zasięgu umieszczone na ramie pojazdu po stronie pasażera, przed tylną osią ciężarówki. System ten jest zaprojektowany w taki sposób, aby obejmował całą długość zestawu ciężarowego plus dwa metry z przodu i maksymalnie metr z tyłu, a także obszar po prawej stronie pojazdu na odległość 3,75 m. Działa on zarówno w pojazdach bez przyczepy/naczepy, w zestawach siodłowych, jak i w kompletnych zestawach ciężarowych o długości do 18,75 m.

Począwszy od czerwca 2021 r. w większości modeli Actrosa i Arocsa asystent martwego pola S1R zostanie zastąpiony nowym asystentem martwego pola S1X z dodatkową funkcją. W wyposażeniu opcjonalnym dostępny będzie instalowany fabrycznie Active Sideguard Assist (ASGA), który już nie tylko ostrzega kierowcę przed znajdującymi się i poruszającymi po stronie pasażera rowerzystami lub pieszymi, ale także (do prędkości skrętu 20 km/h) uruchamia zautomatyzowane hamowanie, aż do zatrzymania pojazdu, o ile kierowca sam nie zareaguje w odpowiednim czasie.

Przeczytaj też:
Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Pierwsze z 400 ciężarówek Mercedes-Benz Actros Special Edition 2 gotowe do sprzedaży

Błyszczące, wypolerowane i gotowe do przekazania nowym właścicielom. Będzie ich zaledwie 400 sztuk.

 

PKS Gdańsk-Oliwa z nowymi ciężarówkami

Firma transportowa PKS Gdańsk-Oliwa SA rozpoczęła proces zakupu nowych pojazdów na potrzeby odnowienia własnej floty. Do końca 2021 roku będzie to 34 nowych ciągników marki Scania R450 w kabinie Highline.

Nowe struktury i skład zarządu w Daimler Trucks

Spółka Daimler Truck AG podjęła decyzję o reorganizacji swojej struktury biznesowej. 

Samochody ciężarowe w Europie

Jak podaje Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów w marcu br. odnotowano silne wzrosty sprzedaży nowych samochodów ciężarowych, ale również autokarów i samochodów dostawczych.

Nowy IVECO T‑WAY - propozycje dla branży budowlanej

Następca legendarnego modelu TRAKKER, IVECO T-WAY z nową zautomatyzowaną skrzynię biegów HI‑TRONIX.

Renault Trucks - program nowych ciężarówek długodystansowych na 2021 rok

Renault Trucks zmienia swoje pojazdy modele: T, T High, C i K w 2021, wprowadzając szereg ważnych zmian.

Gwiazdy dla najlepszych

Dwa najnowsze, bogato wyposażone Actrosy 1848 odebrała firma Kawczyński Logistics ze Ślesina.

Co dalej z IVECO?

CNH Industrial NV zawiesił negocjacje z chińską grupą FAW w sprawie sprzedaży producenta ciężarówek i autobusów IVECO.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL