Asystent martwego pola

Mercedes-Benz Trucks z ofertą na doposażenie ciężarówki w asystenta martwego pola

Mercedes-Benz Trucks już od 2016 r. oferuje asystenta martwego pola S1R jako opcjonalne seryjne wyposażenie fabryczne wielu modeli z typoszeregów Actros, Arocs i Econic.

 

Dla większości z tych modeli dostępny asystent martwego pola jest rozwiązaniem doposażeniowym. Od kwietnia 2021 r. również będzie to możliwe dla Actrosa i Arocsa najnowszej generacji. W tym również Actrosa F.

Oferta doposażenia pojazdu cieszy się zainteresowaniem klientów Mercedes-Benz Trucks. Od lata 2020 r. w asystenta martwego pola doposażono ok. 650 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Jednocześnie coraz więcej przedsiębiorców transportowych już w momencie zakupu pojazdu decyduje się na takie rozwiązanie fabryczne.

Asystent martwego pola, jako wyposażenie fabryczne głównie zamawiają klienci w Niemczech i Szwajcarii, gdzie wynosi około 85% sprzedanych obecnie ciężarówek.  - Świadczy to o tym, że wielu operatorów flot pragnie zapewnić swoim kierowcom samochody ciężarowe, które są nie tylko niezawodne i ekonomiczne, ale również posiadają doskonałe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa - komentuje Andreas von Wallfeld, szef działu marketingu, sprzedaży i usług MercedesBenz Trucks.

Asystent martwego pola S1R marki Mercedes-Benz to system bardzo pomocny szczególnie w skomplikowanych sytuacjach drogowych oraz na skrzyżowaniach w miastach. Jeśli istnieje ryzyko, że kierowca ciężarówki podczas wykonywania skrętu w prawo nie zauważy rowerzysty czy pieszego, pojawiającego się nieoczekiwanie w "martwym polu", możliwa jest interwencja systemu w postaci wielostopniowego procesu ostrzegania kierowcy. Ostrzeżenia wizualne S1R przekazuje na wyświetlaczu MirrorCam, który w nowym Actrosie i Arocsie montowany jest zamiast konwencjonalnych lusterek głównych i szerokokątnych. W ciężarówce wyposażonej w lusterka zewnętrzne ostrzeżenia pojawiają się na wskaźniku LED w słupku A. Sercem asystenta martwego pola są dwa czujniki radarowe bliskiego zasięgu umieszczone na ramie pojazdu po stronie pasażera, przed tylną osią ciężarówki. System ten jest zaprojektowany w taki sposób, aby obejmował całą długość zestawu ciężarowego plus dwa metry z przodu i maksymalnie metr z tyłu, a także obszar po prawej stronie pojazdu na odległość 3,75 m. Działa on zarówno w pojazdach bez przyczepy/naczepy, w zestawach siodłowych, jak i w kompletnych zestawach ciężarowych o długości do 18,75 m.

Począwszy od czerwca 2021 r. w większości modeli Actrosa i Arocsa asystent martwego pola S1R zostanie zastąpiony nowym asystentem martwego pola S1X z dodatkową funkcją. W wyposażeniu opcjonalnym dostępny będzie instalowany fabrycznie Active Sideguard Assist (ASGA), który już nie tylko ostrzega kierowcę przed znajdującymi się i poruszającymi po stronie pasażera rowerzystami lub pieszymi, ale także (do prędkości skrętu 20 km/h) uruchamia zautomatyzowane hamowanie, aż do zatrzymania pojazdu, o ile kierowca sam nie zareaguje w odpowiednim czasie.

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.