Iveco Poland przy współpracy z Ecobal rozpoczęło projekt sadzenia lasów w Polsce

Iveco Ecobal

Na zlecenie Iveco Poland, Ecobal posadzi łącznie 5000 nowych sadzonek drzew na powierzchni 1 ha.

 

Iveco Poland podpisało trzyletnią umowę partnerską z firmą Ecobal, realizującą działania na rzecz ochrony lasów w Europie. Z uwagi na to, że ekosystem leśny potrzebuje różnych gatunków drzew, Iveco Poland zobowiązało się do sadzenia zarówno drzew liściastych, jak też iglastych, między innymi takich jak: dęby, buki, brzozy, olszy, sosny. Dzięki temu zwiększy się bioróżnorodność danego obszaru, a z czasem przyległych lasów. Powstający las będzie bardziej odporny na czynniki środowiskowe.

Współpraca obejmuje także niezbędne prace związane z przygotowaniem terenu, a nasadzenia będą odbywać się w sposób w pełni ekologiczny, bez użycia środków biobójczych. Natura sama dobierze najbardziej odpowiednie gatunki i sadzonki zdolne do dalszego rozwoju. Naturalne podłoże przyczyni się do optymalnej selekcji naturalnej, a w dalszej perspektywie do rozwoju zdrowego ekosystemu leśnego.

Oprócz korzyści płynących z kompensacji śladu węglowego, Ecobal umożliwia również klientom certyfikację i spotkania sieciowe online dwa razy w roku oraz wycieczki dla patronów lasów, które pozwolą klientom aktywnie uczestniczyć w projekcie.

Podczas oficjalnego spotkania partnerów projektu, które odbyło się 20 kwietnia 2021 roku w Radzanowie, obecni byli ze strony Iveco Poland: Pan Daniel Wolszczak – Dyrektor Generalny Iveco Poland oraz Pan Jacek Nowakowski - Gas Business Development Manager. Ecobal reprezentowali: Pan Don de Jong - Członek Zarządu Ecobal oraz Pan Dariusz Hejnicki - Członek Zarządu Ecobal.

- Dla marki IVECO siłą napędową rozwoju technologii jest równowaga ekologiczna. Od wielu lat koncern IVECO podejmuje działania na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla, dążąc do pełnej neutralizacji węglowej. Ścieżka ta rozpoczęła się od wykorzystania gazu ziemnego, jako paliwa niskoemisyjnego, a w przyszłości wodoru i bio-LNG, aby osiągnąć finalny cel jakim jest pełny wybór rozwiązań dla zielonej mobilności. Zrównoważony rozwój jest podstawowym filarem IVECO, a świadczyć o tym może nie tylko zaangażowanie firmy na rzecz zrównoważonego transportu drogowego, ale także inne inicjatywy pro-ekologiczne podejmowane na wielu rynkach. Współpraca Iveco Poland z Ecobal, potwierdza nasze zaangażowanie lokalne w ochronę środowiska naturalnego i działanie na jego rzecz. Uważam, że inicjatywa ta, jest skutecznym przeciwdziałaniem zmianom klimatu w zakresie neutralizacji emisji dwutlenku węgla poprzez bioróżnorodne zadrzewianie i zalesianie terenów w Polsce. Stanowi ona jedynie początek naszych lokalnych inicjatyw oraz posłuży jako przykład dla innych firm sektora motoryzacyjnego - komentuje
Daniel Wolszczak, dyrektor generalny Iveco Poland.

- Ecobal pomaga swoim partnerom zrozumieć, zrównoważyć i zrekompensować swój ślad węglowy, uwzględniając przy tym ich indywidualne preferencje. Aby wspomóc ograniczanie emisji CO2, firma Ecobal oferuje także inne projekty wspierające ochronę lasów w Europie. Dzięki współpracy z Iveco Poland możemy wspólnie pokazać realne działania na rzecz środowiska naturalnego. Przemysł motoryzacyjny dokonał ogromnej zmiany w zakresie alternatywnych paliw w ciągu ostatnich kilku lat i będzie kontynuował tą misję. Jednak ze względu na dalszy wzrost usług transportowych, w kolejnych latach konieczne są dodatkowe działania. Zaczynamy więc tu i teraz. Obie firmy ufają, że ich współpraca będzie miała realny wpływ na środowisko i będzie doskonałym przykładem owocnej zmiany, która pozwoli stawić czoła tak dużym wyzwaniom. Uważamy, że duże zmiany zaczynają się od małych rzeczy, a podejmowanie działań warto zaczynać od siebie - mówi Don de Jong, prezes Ecobal.

Firma Ecobal oferuje swoim klientom profesjonalną opiekę i wiedzę w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla, zapewniając certyfikaty zaświadczające drogę do ekologicznego balansu firmy. Poprzez skutki klimatyczne wielu różnych działań, które firma wykonuje na co dzień, Ecobal stara się dać swoim klientom sposób na zrekompensowanie tego w przejrzysty i niezawodny sposób. Ecobal pozwala swoim klientom objąć patronatem zarówno pojedyncze drzewa jak i część lasu, co w każdym przypadku zostanie poświadczone certyfikatem.

Obecnie Ecobal chroni część lasów na terenach Hiszpanii, Włoch, Polski i Rumunii. Klienci mogą zatem odwiedzać oraz poznawać różnorodność biologiczną na terenach oferowanych przez firmę, co pozwala klientom Ecobal na poczucie aktywnego udziału w projekcie. Certyfikaty zapewniają, że działka, która została objęta patronatem, nie będzie przyznana nikomu innemu na czas obowiązywania umowy. Wszystkie dochody zostają ponownie zainwestowane w ochronę oraz utrzymanie prywatnych lasów Ecobal w Europie.

Przeczytaj też:
Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Nowy IVECO T‑WAY - propozycje dla branży budowlanej

Następca legendarnego modelu TRAKKER, IVECO T-WAY z nową zautomatyzowaną skrzynię biegów HI‑TRONIX.

Zmiany w zarządzie ACEA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wyznaczyło nowego prezesa, który będzie kierował działem autobusów i autokarów. Został nim Rudi Kuchta, który w MAN Truck & Bus pełni funkcję Senior Vice President Product & Sales Bus.

 

Co dalej z IVECO?

CNH Industrial NV zawiesił negocjacje z chińską grupą FAW w sprawie sprzedaży producenta ciężarówek i autobusów IVECO.

 

IVECO chce mieć autonomiczne ciężarówki LNG

Producent ciężarówek firma IVECO planuje zintegrować autonomiczny system jazdy ze swoim modelem S-Way. W tym celu firma ogłosiła partnerstwo z amerykańskim start-upem Plus.

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania

Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Pięćsetne IVECO S-WAY Natural Power dla firmy FINE LOGISTICS

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki został zakupiony w Polsce.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL