Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Legalizacja tachografów u klienta

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

 

Do policjantów doszły sygnały o mieszkańcu Ciechanowa, który dokonywał niezgodnej z przepisami legalizacji tachografów w samochodach ciężarowych. czym zwrócił uwagę nieuczciwy przedsiębiorca? Otóż, działając wbrew ustawie z 2018 roku o tachografach, legalizował on urządzenia poza miejscem prowadzania działalności gospodarczej. Za usługę pobierał opłatę w wysokości 250-300 zł. Legalizacja tachografów musi odbywać się w miejscu zgłoszonym, jako prowadzenie działalności i tym samym nie można prowadzić takiej usługi w firmie u klienta. Legalizacja musi odbywać się na odcinku pomiarowym spełniającym dokładności pomiaru. Jest to odcinek drogi, który musi mieć odpowiednią ekspertyzę wydaną przez Główny Urząd Miar w Warszawie.

Wracamy jednak do naszego bohatera. Kilka dni temu policjanci postanowili sprawdzić informacje. Ustalili, że mężczyzna ma przeprowadzić legalizację, w ciężarówce, na terenie powiatu makowskiego. Wspólnie z inspektorami z mazowieckiego inspektoratu WITD kontroli poddano MAN-a, w którym tachograf zalegalizował 43-latek na jednej z posesji. Przypuszczenia policji potwierdzili inspektorzy WITD. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki Policji.

Jak ustalono, od stycznia ubiegłego roku mężczyzna wykonał 1864 sprawdzenia tachografów, z czego ok. 1500 wykonał poza miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, poświadczając nieprawdę, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Wobec 43-latka zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz powstrzymania się od dalszej działalności gospodarczej. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Info: KWP

Przeczytaj też:
Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Przemyt narkotyków na pokładzie ciężarówki zatrzymanej w Polsce (video)

Jak donosi KAS samochód ciężarowy przewoził ładunek z Hiszpanii do Polski.

Ponad połowa ciężarówek z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem

Pod koniec kwietnia, gdy kierowcy ciężarówek spieszyli się do domów na długi weekend, belgijska policja przeprowadziła akcję pod kątem zabezpieczenia ładunków.

Pomysłowy kierowca ciężarówki na trasie Turcja - Rosja

 Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na naprawę, a do domu daleko... Rumuński kierowca, zamiast wymienić uszkodzone koło, postanowił podwiesić pasami całą oś.

Dlaczego nie wolno wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówkę. Nowa akcja policji w Niemczech

Proszę nie wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówką - tak brzmi hasło policji z Dortmundu informujące kierowców innych aut o zagrożeniu.

Gdy przewozimy drewno...

Na tzw. "drewnianym szlaku", z Niemiec do Szczecinka, inspektorzy z WITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL