Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Kontrole ciężarówek Dania

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

We wtorek na rutynowym punkcie kontrolnym w Kolding (Dania) służby kontrolne zatrzymały kierowcę polskiej ciężarówki. Badanie techniczne ciężarówki wykazało, że dokonano manipulacji technicznej tachografu, tak że odpoczynek był rejestrowany nawet podczas jazdy (!) Dla policji wniosek był jednoznaczny. Kierowca ciężarówki celowo oszukiwał i łamał przepisy dotyczącymi czasu jazdy i odpoczynku. Do tego dochodzą przepisy o nieuczciwej konkurencji, co może dotkliwie uderzyć w firmę transportową.

Policja wszczęła postępowanie, w wyniku którego podjęto decyzję o nałożeniu kary w wysokości 225 000 koron duńskich, co przeliczając na polskie złote daje sumę 137 272,50 pln. Zarówno polski kierowca, jak i przewoźnik przyznali się do naruszeń. Ciężarówka pozostaje zatrzymana przez policję do czasu zapłacenia całej kwoty.

Dodatkowo sąd zdecyduje, czy kierowca również otrzyma bezwarunkowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Królestwa Danii.

 

Przeczytaj też:
Co znaleźli niemieccy policjanci pod naczepą jadącą z Wielkiej Brytanii do Polski?

W czwartek 6 maja niemiecka policja przeprowadziła kontrolę transportu na niemieckiej A30 w pobliżu Bissendorf.

Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Przemyt narkotyków na pokładzie ciężarówki zatrzymanej w Polsce (video)

Jak donosi KAS samochód ciężarowy przewoził ładunek z Hiszpanii do Polski.

Przewoźnicy krytykują nowy system opłat w Polsce eToll

Jeszcze do niedawna było wiadomo, że 30 czerwca ma wygasnąć viaToll, a od lipca kierowcy pojazdów o maksymalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t będą korzystać wyłącznie z nowego eToll.

Ponad połowa ciężarówek z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem

Pod koniec kwietnia, gdy kierowcy ciężarówek spieszyli się do domów na długi weekend, belgijska policja przeprowadziła akcję pod kątem zabezpieczenia ładunków.

Pomysłowy kierowca ciężarówki na trasie Turcja - Rosja

 Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na naprawę, a do domu daleko... Rumuński kierowca, zamiast wymienić uszkodzone koło, postanowił podwiesić pasami całą oś.

Dlaczego nie wolno wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówkę. Nowa akcja policji w Niemczech

Proszę nie wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówką - tak brzmi hasło policji z Dortmundu informujące kierowców innych aut o zagrożeniu.

Gdy przewozimy drewno...

Na tzw. "drewnianym szlaku", z Niemiec do Szczecinka, inspektorzy z WITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL