Używane ciężarówki Mercedes-Benz z gwarancją na układ napędowy

Używane ciężarówki Mercedes-Benz

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce. Ciężarówki są sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją.

 

Program Mercedes-Benz Certified dla używanych ciężarowych pojazdów z gwiazdą został wprowadzony przez koncern na początku 2021 roku. Jego celem jest zagwarantowanie klientom możliwości zakupu używanej ciężarówki, której jakości będą mogli zaufać tak samo jak nowej. Dlatego pojazdy sprzedawane w należącej do Daimlera sieci TruckStore, a także u lokalnych partnerów marki, zostały objęte wspólnym europejskim programem Mercedes-Benz Certified. Oznacza to, że każda zakwalifikowana do niego używana ciężarówka została gruntownie sprawdzona pod względem stanu technicznego, ma przebieg maksymalnie do 500 tys. km i liczy sobie nie więcej niż pięć lat. Od kwietnia używane pojazdy ciężarowe z certyfikatem Mercedes-Benz Certified można również kupować w Polsce.

- Wprowadzenie tego nowego brandu dla samochodów ciężarowych ma na celu także bardziej klarowny przekaz dla klientów i ujednolicenie go dla wszystkich rodzajów pojazdów używanych marki Mercedes-Benz. Mercedes-Benz Certified tak naprawdę dokumentuje stan faktyczny. Oferowane przez nas pojazdy zawsze były przez nas gruntownie sprawdzane, ale dotychczasowa klasyfikacja "Złoto", "Srebro", "Brąz" w zależności od przebiegu i stanu technicznego, nie była do końca przejrzysta dla klientów. Teraz podział jest jasny: w naszej ofercie dostępne mamy samochody certyfikowane, obrandowane znakiem "Certified", oraz standardowe. Oczywiście jedne i drugie są sprawdzone przez naszych serwisantów, jednak pojazdy objęte certyfikatem muszą spełniać bardziej rygorystyczne wymogi (np. przebieg nie większy niż 500 tys. kilometrów, wiek poniżej pięciu lat) oraz spełniać szereg warunków technicznych, takich jak np. minimalna głębokość bieżnika, okres ważności przeglądów serwisowych i badań technicznych) - mówi Łukasz Wojnar, Used Trucks Manager w TruckStore Polska, Mercedes-Benz Trucks Polska.

W ramach programu Mercedes-Benz Certified będzie można nabyć wyłącznie pojazdy Mercedes-Benz. - Wprawdzie w naszej sieci oferujemy także samochody innych marek, ale certyfikatem możemy objąć tylko Mercedesy, bo współpracujemy wyłącznie z autoryzowaną siecią serwisową Mercedes-Benz - mówi Łukasz Wojnar.

Na razie ciężarówki ze znakiem "Certified" będą dostępne w punktach sieci TruckStore: w Komornikach pod Poznaniem, w Nadarzynie pod Warszawą oraz w Czeladzi w województwie śląskim. Stopniowo jednak będą także wprowadzane do oferty lokalnych dealerów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Przeczytaj też:
Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Pierwsze z 400 ciężarówek Mercedes-Benz Actros Special Edition 2 gotowe do sprzedaży

Błyszczące, wypolerowane i gotowe do przekazania nowym właścicielom. Będzie ich zaledwie 400 sztuk.

 

Mercedes-Benz Trucks z ofertą na doposażenie ciężarówki w asystenta martwego pola

Mercedes-Benz Trucks już od 2016 r. oferuje asystenta martwego pola S1R jako opcjonalne seryjne wyposażenie fabryczne wielu modeli z typoszeregów Actros, Arocs i Econic.

Gwiazdy dla najlepszych

Dwa najnowsze, bogato wyposażone Actrosy 1848 odebrała firma Kawczyński Logistics ze Ślesina.

Wydanie MAN TGX dla Eko-Okna

W dniu 13 kwietnia 2021 roku uczestniczyliśmy w przekazaniu podwozi MAN TGX dla firmy Eko-Okna. Odbiór samochodów z przyczepami był w firmie Wecon w Strumieniu. Następnie pojazdy przejechały do ST Truck w Radlinie. Stamtąd, po krótkim postoju, część z nich pojechała do siedziby firmy Eko-Okna, gdzie rozpocznie sie ich eksploatacja. 

 

Podwozie Mercedes-Benz Actros zabudowa frontloader marki Terberg

Pierwsza w Polsce śmieciarka frontloader na podwoziu czteroosiowego Actrosa 3543 dla firmy EKO z Kalisza.

 

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska

EF Serwis w Pile - to nowy autoryzowany serwis samochodów ciężarowych w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska, który rozpoczął działalność w marcu br.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL