Ten kierowca ciężarówki może mówić o dużym szczęściu

Wypadek ciężarówki

Co musiał czuć kierowca ciężarówki, gdy jego przednią szybę nagle przebiła deska z naczepy innej ciężarówki?

 

Pomimo coraz większej liczby systemów bezpieczeństwa wypadki ciężarówek to codzienność. Te, gdzie przyczyną jest źle zamocowany ładunek są na szczęście już coraz rzadziej. Ale jak zabezpieczyć luźne elementy naczepy?

W poniedziałek po południu doszło do poważnego wypadku ciężarówki między Radeburgiem a Tauscha. Zderzyły się ciężarówki i jedno auto osobowe. Dwie ciężarówki zderzyły się tak mocno, że bok naczepy został całkowicie rozerwany, a z jej wnętrza wystrzeliły deski zabezpieczające bok naczepy. Fragment jednej z desek przeleciał całkowicie przez kabinę kierowcy drugiej ciężarówki. Kierowca cudem przeżyli jednak został zabrany do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Przeczytaj też:
Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Przemyt narkotyków na pokładzie ciężarówki zatrzymanej w Polsce (video)

Jak donosi KAS samochód ciężarowy przewoził ładunek z Hiszpanii do Polski.

Ponad połowa ciężarówek z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem

Pod koniec kwietnia, gdy kierowcy ciężarówek spieszyli się do domów na długi weekend, belgijska policja przeprowadziła akcję pod kątem zabezpieczenia ładunków.

Pomysłowy kierowca ciężarówki na trasie Turcja - Rosja

 Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na naprawę, a do domu daleko... Rumuński kierowca, zamiast wymienić uszkodzone koło, postanowił podwiesić pasami całą oś.

Dlaczego nie wolno wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówkę. Nowa akcja policji w Niemczech

Proszę nie wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówką - tak brzmi hasło policji z Dortmundu informujące kierowców innych aut o zagrożeniu.

Gdy przewozimy drewno...

Na tzw. "drewnianym szlaku", z Niemiec do Szczecinka, inspektorzy z WITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL