Scania dołącza do producentów oferujących asystenta bocznego skrętu i asystenta cofania

Scania Side Defender

Nowością w ofercie jest Scania Preview Sentry Radar, asystent cofania do identyfikacji zagrożeń z tyłu pojazdu.

 

W niektórych obszarach zastosowań, np. w ruchu miejskim bardzo przydatne może być połączenie rozpoznawania zagrożeń z boku oraz z tyłu pojazdu. Oba systemy są teraz dostępne jako rozwiązanie modernizacyjne i można je zamówić i zainstalować w autoryzowanych warsztatach Scania.

System spełnia wymagania niemieckiego Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI), a zatem kwalifikuje się również do dofinansowania (dotyczy Niemiec).

Do już dostępnego Scania Side Defender dodano nowy produkt: Radar PreView Sentry wykrywa on obiekty i osoby oraz identyfikuje lokalizację (przy prędkości do 16 km/h) osób lub obiektów jednocześnie. Im bliżej pojazdu znajduje się osoba lub przedmiot, tym intensywniejszy staje się dźwięk ostrzegawczy. Jeśli w strefie wykrywania cofania pojazdu znajdują się ludzie lub przedmioty, zapalają się dolne diody LED wyświetlacza. Jeśli w martwym polu znajduje się obiekt, zapalają się boczne diody LED. Istnieją różne sygnały dźwiękowe dla obu stref. Ponadto ciężarówkę można doposażyć w systemy kamer, aby uzyskać jeszcze lepszy widok z kabiny kierowcy.

Zgodnie z decyzją Komisji Rynku Wewnętrznego Parlamentu Europejskiego od 2022 roku wszystkie nowe ciężarówki w UE muszą być wyposażone w asystenta skrętu. Ponieważ Scania Side Defender to rozwiązanie modernizacyjne, klienci mogą również wyposażyć w nie swoje starsze samochody. W Niemczech dodatkowo rząd federalny, ale także Austria dofinansowuje montaż systemów bezpieczeństwa. Nowy okres finansowania trwa od 21 stycznia 2021 roku.

Scania Side Defender - teraz dostępny również z GPS

Asystent skrętu jest teraz dostępny również z GPS, więc nie jest konieczne połączenie przez magistralę CAN. Scania Side Defender wykrywa poruszające się obiekty w martwym punkcie podczas skręcania i zmiany pasa. Dzięki technologii radarowej system optymalnie wykrywa nawet w warunkach słabej widoczności.

Info: Scania

Przeczytaj też:
Zmiany w zarządzie ACEA

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wyznaczyło nowego prezesa, który będzie kierował działem autobusów i autokarów. Został nim Rudi Kuchta, który w MAN Truck & Bus pełni funkcję Senior Vice President Product & Sales Bus.

 

Iveco Poland przy współpracy z Ecobal rozpoczęło projekt sadzenia lasów w Polsce

Na zlecenie Iveco Poland, Ecobal posadzi łącznie 5000 nowych sadzonek drzew na powierzchni 1 ha.

Co dalej z IVECO?

CNH Industrial NV zawiesił negocjacje z chińską grupą FAW w sprawie sprzedaży producenta ciężarówek i autobusów IVECO.

 

IVECO chce mieć autonomiczne ciężarówki LNG

Producent ciężarówek firma IVECO planuje zintegrować autonomiczny system jazdy ze swoim modelem S-Way. W tym celu firma ogłosiła partnerstwo z amerykańskim start-upem Plus.

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Od 2023 roku oferta Renault Trucks w 100% elektryczna będzie oferowana w każdym segmencie branży transportowej

Renault Trucks chce rozszerzyć elektryfikację swoich pojazdów do wszystkich zastosowań, poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Bruno Blin, prezes Renault Trucks.

Renault Trucks T X-64 - nowy produkt eksportowy fabryki pojazdów używanych

Renault Trucks rozwija ofertę używanych samochodów ciężarowych i rozpoczyna sprzedaż odnowionych ciężarówek po remoncie w fabryce Used Trucks w Bourg-en-Bresse.

 

Najwyższy podnośnik koszowy znajduje się w Gdańsku

Dzięki podnośnikowi strażacy mogą skuteczne prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze na wysokości 81 m.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL