Kierowca prowadził 40-tonowy zestaw z prawem jazdy B+E

WITD Legnica

Jak donoszę inspektorzy z dolnośląskiego WITD w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zatrzymano do kontroli kierowcę, który kierował ciężarówką z uprawnieniami kategorii B+E.

 

Do kontroli doszło na terenie powiatu legnickiego, gdzie inspektorzy zatrzymali kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą. Podczas prowadzonych czynności kierowca, mimo żądania kontrolującego inspektora, oprócz karty kierowcy wyjętej z tachografu cyfrowego nie okazał żadnego innego dokumentu. Nie miał przy sobie wypisu z licencji, uprawniającej przewoźnika do realizacji przewozu drogowego, ani dokumentu dotyczącego przewożonego ładunku.

W oparciu o dane uzyskane z bazy centralnej ewidencji pojazdów i kierowców inspektorzy stwierdzili, że kierowca nie miał uprawnień kategorii C, ani C+E Kierowca ciężarówki posiadał jedynie uprawnieninie kat. B i B+E. Analizując zapisy na karcie kierowcy inspektorzy ITD stwierdzili, że nie był to pierwszy realizowany przewóz bez wymaganych uprawnień do kierowania i nie tylko realizowany na terenie Polski. Z wizualizacji danych z karty kierowcy wynikało, że w dniach 23-24 marca br. prowadził pojazd na terenie Niemiec.

Jednak nie były to jedyne ujawnione naruszenia. Inspektorzy stwierdzili również wykonywanie przewozu w czasie obowiązywania zakazu ruchu na drogach dla tego typu pojazdów, w czasie Świąt Wielkanocnych ponadto naruszenia dotyczące czasu pracy oraz obsługi tachografu. Wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej w przedsiębiorstwie transportem wszczęto postępowania administracyjne. Na kierowcę nałożono mandaty karne oraz wydano zakaz dalszej realizacji przewozu.

 

Info: WITD Dolny Śląsk

Przeczytaj też:
Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Ten kierowca ciężarówki może mówić o dużym szczęściu

Co musiał czuć kierowca ciężarówki, gdy jego przednią szybę nagle przebiła deska z naczepy innej ciężarówki?

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Kierowca śmieciarki we Wrocławiu zażywał narkotyki podczas pracy

Wrocławscy policjanci nie mogą narzekać na brak nietypowych interwencji, które na długo zapadają w pamięć. Taka właśnie miała miejsce przed kilkoma dniami we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...

 

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Nieoznakowany pojazd ITD w Katowicach wyłapuje kierowców łamiących przepisy. Kto pojawił się na celowniku inspektorów? (wideo)

Kontrole inspektorów ITD, z wykorzystaniem nieoznakowanego pojazdu wyposażonego w wideorejestrator, nie tylko dotyczyły kontroli prędkości.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL