Producent naczep firma Wielton rozszerza działalność w Niemczech

Wielton GmbH

Wielton S.A., producent naczep, przyczep i zabudów Wielton, który na rynku niemieckim działa od 2017 r. zdecydował rozwinąć swoją działalność.

 

Poprzez spółkę Wielton GmbH mieszczącą się obecnie w Trebbin zaoferuje tamtejszym klientom swoje wysokiej jakości produkty i rozwiązania. Oferta Wielton GmbH będzie jednocześnie uzupełnieniem oferty pojazdów specjalistycznych, znanej w Niemczech i działającej odrębnie, firmy Langendorf - należącej również do Grupy Wielton.

Działalność Wielton GmbH pozwala Grupie Wielton dotrzeć do klientów na rynku niemieckim. W nowej siedzibie w Trebbin, w Brandenburgii, firma początkowo skupi się na oferowaniu uniwersalnych naczep kurtynowych i furgonowych, naczep podkontenerowych, naczep platformowych, naczep wywrotek oraz zestawów przestrzennych, a także przyczep pod kontenery rolkowe oraz wymiennych podwozi tandemowych.

- Zakładając Wielton GmbH, poczyniliśmy pierwsze kroki na rynku niemieckim. W tym roku postawiliśmy sobie bardzo wysokie cele i chcemy znacznie rozszerzyć naszą działalność w Niemczech. Naszym celem jest bycie postrzeganym w Niemczech, jako silna i atrakcyjna alternatywa dla uznanych producentów - komentuje Martin Kemker, Sales Manager w Wielton GmbH.

Konkurencja producentów naczep w Niemczech jest niezwykle silna. Oprócz rodzimych liderów: Schmitz Cargobul oraz Krone niemieccy przewoźnicy chętnie korzystają z propozycji mniejszych dostawców produkujących pojazdy specjalistyczne dostosowane do indywidualnych wymagań przewoźników oraz producentów z krajów ościennych: Francji, Belgii i Holandii.

Oprócz samej gamy produktów ogromnym atrybutem, z punktu widzenia klientów marki Wielton, będzie również rosnąca sieć autoryzowanych partnerów serwisowych, która daje pewność, że najważniejsze usługi oraz części zamienne będą dostępne na terenie całego kraju.

Fot. Wielton.de

Przeczytaj też:
Krone 25-Years-Edition - specjalna jubileuszowa wersja naczepy chłodni

Firma Krone wprowadziła na rynek swoją pierwszą naczepę chłodnię w 1996 roku. Aby uczcić 25-lecie modelu Cool Liner, wprowadzono na rynek Edycję 25-letnią.

Firma Kässbohrer Polska nawiązała partnerstwo z firmą P.U.H Lipiński Transport

Firma naczepowa Kässbohrer nawiązała nowe partnerstwo z firmą P.U.H Lipinski Transport i sprzedała 15 naczep Mega Curtainsider.

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Co słychać w naczepach...

Marzec 2021 r. to kolejny dziesiąty już miesiąc z rzędu kiedy rynek tych pojazdów rośnie r/r. Tempo wzrostu wyniosło 138,3% i w dużej części jest to efekt niskiej sprzedaży z ub.r.

 

Bezpłatna inteligentna aplikacja do pozycjonowania czujnika opon w naczepach Schmitz Cargobull

Aplikacja TrailerConnect do konfiguracji i zarządzania zainstalowanymi czujnikami opon przyczepy Schmitz Cargobull jest bezpłatna..

Mercedes-Benz Actros z naczepa Schmitz Cargobull o zoptymalizowanej aerodynamice

Na drogi wyjeżdża właśnie pierwsza zoptymalizowana ciężarówka, przygotowana we współpracy z Mercedes-Benz Trucks, producentem naczep Schmitz Cargobull oraz specjalizującą się w projektowaniu aerodynamicznych rozwiązań firmą Betterflow.

 

Firma Koegel przedstawia nową generację innowacyjnych rozwiązań transportowych Kögel Mega Lightplus

Dzięki szerokiej gamie wyposażenia i niewielkiej masie własnej Kögel Mega Lightplus można dostosować do wymagań wielu ładunków.

 

Alltrucks obsłuży naczepy Krone w całej Europie

Alltrucks Truck & Trailer Service oraz KRONE - jeden z czołowych światowych producentów naczep - rozpoczęły współpracę.

Krone Smart Collect - telematyka dla nadwozi wymiennych

Firma Krone opracowała nową wersję jednostki telematycznej Krone Smart Collect. Znajdą one zastosowanie, przede wszystkim w nadwoziach wymiennych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL