Nowe decyzje w związku z wjazdem na terytorium Niemiec

Kierowcy wjazd do Niemiec

Rząd naszych zachodnich sąsiadów zdecydował się nie przedłużać obowiązku przedstawienia negatywnego zaświadczenia na obecność koronawirusa oraz rejestrowania w elektronicznym rejestrze wszystkich osób wjeżdżających do Niemiec z granicy z austriackim Tyrolem.

 

Ta decyzja obejmuje również kierowców ciężarówek. W konsekwencji ten sam obowiązek nałożony przez władze austriackie na osoby wjeżdżające na jej terytorium z przełęczy Brenner również zostaje zniesiony. Z listy obszarów mutacji wirusa zostały również usunięte Czechy i Słowacja. Chociaż stały się obszarami o dużym ryzyku zakażenia, są zwolnione z negatywnego testu na Covid-19, ale ci, którzy przyjeżdżają z tych krajów, nadal będą musieli zarejestrować się w rejestrze elektronicznym.

Ponadto od 28 marca Francja znalazła się również na liście obszarów o dużym ryzyku, co pociaga za sobą fakt, że kierowcy ciężarówek wjeżdżający do Niemiec muszą zarejestrować się na dedykowanej platformie.

Warto również pamiętać, że od wtorku 6 kwietnia Holandia jest klasyfikowana przez Niemcy jako obszar wysokiego ryzyka zakażeniem Covid-19, co ma również konsekwencje dla transportu towarowego.

Kierowcy są zobowiązani do przeprowadzenia testu (PCR) nie starszego niż 48 godzin przed wjazdem do Niemiec. Istnieją jednak wyjątki dotyczące podróży krótszych, niż 72 godziny lub wjazdów do Niemiec w celu odebrania lub naprawy pojazdu.
Jednak kierowcy muszą zarejestrować się przed wjazdem do Niemiec, z wyjątkiem przejazdów 24-godzinnych. Kierowcy ciężarówek również mogą nocować w Niemczech, ale te godziny są objęte 24- i 72-godzinnym ograniczeniem.

Jeśli chodzi o wymóg rejestracji, formularz wymaga podania adresu kwarantanny w Niemczech, ale kierowcy za granicą są zwolnieni z tego wymogu. Jednak ponieważ jest to pole obowiązkowe do wypełnienia, Instytut Roberta Kocha, który zarządza internetową platformą rejestracji, wskazuje, że w takim przypadku kierowcy samochodów ciężarowych mogą przekazać pierwszy adres załadunku / rozładunku w Niemczech. Jeżeli rejestracja cyfrowa nie jest możliwa z powodu braku dostępu do internetu lub jeśli platforma chwilowo nie działa, pełny formularz (model wielojęzyczny) należy wcześniej pobrać i przedstawić drukowany w dniu przyjazdu. Więcej informacji na stronie: bundesgesundheitsministerium.de

Kierowcy przebywający w Holandii, będący w tranzycie przez Niemcy są zwolnieni z obowiązku rejestracji i badań.

Przeczytaj też:
Konkurs dla kierowców ciężarówek Optifuel Challenge Renaullt Trucks - podajemy harmonogram eliminacji

Renault Trucks Polska ogłasza 10., jubileuszową edycję konkursu Optifuel Challenge.

 

Gwiazdy dla najlepszych

Dwa najnowsze, bogato wyposażone Actrosy 1848 odebrała firma Kawczyński Logistics ze Ślesina.

Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim psem?

Mało kto może narzekać tak na samotność, jak zawodowy kierowca, który średnio w roku spędza w delegacji 224 dni, a za kółkiem pokonuje dziesiątki tysięcy kilometrów, to jest około 87 tys. km w roku.

 

System poboru opłat drogowych dla ciężarówek e-TOLL przesunięty

Nowy system naliczania opłat za drogi krajowe i autostrady dla pojazdów pow. 3,5 t dmc. opóźniony.

Niemcy szykują nowy taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości

Jeśli nowy katalog mandatów wejdzie w życie zgodnie z planem, kierowcy pojazdów powyżej 3,5 ton będą musieli być przygotowani na zapłacenie dwukrotnie wyższych mandatów, niż dotychczas.

Wydanie MAN TGX dla Eko-Okna

W dniu 13 kwietnia 2021 roku uczestniczyliśmy w przekazaniu podwozi MAN TGX dla firmy Eko-Okna. Odbiór samochodów z przyczepami był w firmie Wecon w Strumieniu. Następnie pojazdy przejechały do ST Truck w Radlinie. Stamtąd, po krótkim postoju, część z nich pojechała do siedziby firmy Eko-Okna, gdzie rozpocznie sie ich eksploatacja. 

 

Czy kierowcy ciężarówek z krajów Europy Wschodniej otrzymują niższe mandaty?

Organy ścigania w Niemczech udzielają kierowcom z krajów Europy Wschodniej zniżek od 25 do 50 procent mandatów - prawda czy fałsz?

 

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Kierowca śmieciarki we Wrocławiu zażywał narkotyki podczas pracy

Wrocławscy policjanci nie mogą narzekać na brak nietypowych interwencji, które na długo zapadają w pamięć. Taka właśnie miała miejsce przed kilkoma dniami we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL