Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska

EF Serwis Piła Mercedes-Benz

EF Serwis w Pile - to nowy autoryzowany serwis samochodów ciężarowych w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska, który rozpoczął działalność w marcu br.

 

Sieć serwisowa Mercedes-Benz Trucks Polska liczy sobie, w całej Polsce, obecnie 32 punkty. W EF Serwis w Pile klienci znajdą kompleksową obsługę, obejmującą nie tylko same ciągniki lecz obsługę całego pojazdu: samochody ciężarowe, naczepy, windy, agregaty chłodnicze, opony.

Nowy serwis powstał w całkowicie zrewitalizowanych budynkach na niespełna czterohektarowej działce. – Początkowo planowaliśmy tylko serwis naczep – mówi Dawid Kalinowski, prezes zarządu EF Serwis, nowej spółki w grupie skupiającej pod marką Euro Finannce firmy transportową oraz zajmującą się handlem i serwisowaniem europalet. – Jednak, ponieważ ta część Polski, północna Wielkopolska, była dotąd białą plamą na mapie serwisów samochodów ciężarowych Mercedesa, dostrzegliśmy tu potencjał, a centrala Mercedes-Benz Trucks Polska nas zachęciła do podjęcia wyzwania. W rezultacie powstał autoryzowany serwis samochodów ciężarowych marki.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do naszej sieci dołączył ten nowy obiekt, gratulujemy jego założycielom i jestem pewien, że wspólnie osiągniemy wiele sukcesów. Jesteśmy gotowi udzielać naszym kolegom z Piły wszelkiego potrzebnego wsparcia w realizacji tego celu i cieszymy się, że dzięki obecności autoryzowanej placówki naszej marki w nowej lokalizacji możemy być bliżej obecnych i potencjalnych klientów z tego regionu - komentuje Piotr Materzok, Head of Customer Services & Parts w Mercedes-Benz Trucks Polska.

Hala warsztatowa z trzema kanałami zapewniającymi dziesięć stanowisk naprawczych ma powierzchnię 920 m2, część biurowa, wyposażona w interaktywną recepcję i kącik, w którym można wygodnie poczekać na naprawę, zajmuje ok. 100 m2, a magazyn części ok. 225 m2. Całość dopełnia 2800 m2 placu. Obok jest także stacja kontroli pojazdów.

- Budynki, które tu zastaliśmy, wymagały głębokiej rewitalizacji, aby dostosować je do standardów marki, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu. Wszystkie audyty przebiegły pomyślnie i możemy oficjalnie działać jako autoryzowany serwis Mercedes-Benz Trucks Polska – mówi Dawid Kalinowski.
Obiekt w Pile jest zarządzany przez Marcina Piwkowskiego, który jako dyrektor zarządzający odpowiada za część administracyjną, oraz Wojciecha Matuszewskiego, odpowiedzialnego za serwis. Obydwaj wcześniej pracowali w firmie transportowej Euro Finannce. – Współpracowaliśmy z Mercedes-Benz jako firma transportowa od wielu lat, ale jesteśmy bardzo dumni, że teraz zostaliśmy partnerem marki jako autoryzowany serwis. To duże osiągnięcie i towarzyszą mu ogromne emocje – mówi Marcin Piwkowski. – W naszym regionie brakowało takiego punktu i cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy go zapewnić klientom.

W EF serwis pracuje 12 techników, w tym jeden diagnosta i mistrz. Klientów obsługuje jeden doradca serwisowy i specjalista ds. logistyki oraz recepcjonistka. – Obecnie bardzo intensywnie się szkolimy, wszyscy musimy spełniać standardy marki – mówi Wojciech Matuszewski. - Dla klienta transportowego, jakim sami jesteśmy, najważniejsze w serwisie są dwa elementy: czas i jakość naprawy - podkreśla Dawid Kalinowski. - Dlatego oprócz oczywistych standardów wymaganych przez markę, będziemy wdrażać własne innowacje. Na przykład zaprojektowaliśmy aplikację, dzięki której klienci będą mogli zapisywać się do serwisu online, umieszczając w chmurze opis zlecenia wraz ze zdjęciami. W ten sposób będziemy wcześniej wiedzieli, z jaką usterką pojazd do nas trafi, co pozwoli przygotować się do naprawy i skrócić jej czas.

EF Serwis
Piła
Al. Powstańców Wielkopolskich 163a
Czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8-16.

Przeczytaj też:
Gwiazdy dla najlepszych

Dwa najnowsze, bogato wyposażone Actrosy 1848 odebrała firma Kawczyński Logistics ze Ślesina.

Używane ciężarówki Mercedes-Benz z gwarancją na układ napędowy

Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce. Ciężarówki są sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją.

Podwozie Mercedes-Benz Actros zabudowa frontloader marki Terberg

Pierwsza w Polsce śmieciarka frontloader na podwoziu czteroosiowego Actrosa 3543 dla firmy EKO z Kalisza.

 

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

Wszystkie systemy Mercedesa...

Najpopularniejsze modele Actrosa i Arocsa będą wyposażone w Active Sideguard Assist od czerwca 2021 roku, ilekroć będzie potrzebny system wspomagania skrętu, ale nie wszystkie nowe wiadomości.

 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Daimler Trucks and Buses obchodzi w tym roku, aż cztery historyczne rocznice

Te cztery rocznice w 2021 r. to: 125 lat od pierwszej ciężarówki, 75 lat Unimoga, 70 lat Setry i 25 lat Actrosa.

Mercedes-Benz przetestował na mrozie przedseryjne prototypy ciężarówek z akumulatorowym napędem elektrycznym

Postanowiono sprawdzić, jak sprawdzają się na śniegu i lodzie – zarówno w codziennej eksploatacji transportowej u klientów, jak i podczas intensywnych jazd na torze testowym.

 

Daimler Trucks i Mercedes-Benz Cars - dlaczego powstaną dwie oddzielne spółki?

Rada nadzorcza i zarząd koncernu Daimler zamierza podjąć decyzję o wydzieleniu działalności związanej z samochodami ciężarowymi i autobusami od części osobowej. Oznacza to, że Daimler Trucks & Buses zamierza samodzielnie wejść na giełdę, jako producent wyłącznie pojazdów użytkowych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL