Kierowca ciężarówki jechał na cudzej karcie 19 godzin

WITD Białystok - kontrole cieżarówek

Inspektorzy ITD z suwalskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę.

 

Samochodem z terytorium Belgii na Litwę przewożone były materiały niebezpieczne o kodach UN 1950 aerozole duszące oraz UN 1993 materiał zapalny ciekły.

Okazało się, że kierowca ciężarówki, w chwili zatrzymania, prowadził samochód już 19-stą godzinę bez prawidłowego odpoczynku dziennego. Na domiar złego posługiwał się cudzą kartą należącą do innego kierowcy, którego nie było razem w kabinie. Dodatkowo skrócił o ponad 6 godzin odpoczynek dzienny i przekroczył dopuszczalny czas prowadzenia bez wymaganej przerwy.

Kierowca wpłacił kaucję na poczet postępowań wobec podmiotu wykonującego przewóz oraz osoby zarządzającej transportem w łącznej wysokości 10 850 zł. oraz opłacił nałożone na niego mandaty karne w kwocie 3 750 zł. Dalszą podróż mógł kontynuować po wykonaniu prawidłowego odpoczynku.

Zatrzymano kartę, którą kontrolowany nie miał prawa się posługiwać. Będzie ona zwrócona na Litwę.

Info: WITD Białystok

Przeczytaj też:
Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Ten kierowca ciężarówki może mówić o dużym szczęściu

Co musiał czuć kierowca ciężarówki, gdy jego przednią szybę nagle przebiła deska z naczepy innej ciężarówki?

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Kierowca śmieciarki we Wrocławiu zażywał narkotyki podczas pracy

Wrocławscy policjanci nie mogą narzekać na brak nietypowych interwencji, które na długo zapadają w pamięć. Taka właśnie miała miejsce przed kilkoma dniami we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...

 

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Kierowca prowadził 40-tonowy zestaw z prawem jazdy B+E

Jak donoszę inspektorzy z dolnośląskiego WITD w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zatrzymano do kontroli kierowcę, który kierował ciężarówką z uprawnieniami kategorii B+E.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL