Nietypowy wypadek polskiej ciężarówki w Niemczech

Wypadek ciężarówki z przemieszczeniem ładunku

Tego typu wypadki zdarzają się już, na szczęście, coraz rzadziej. Świadomość kierowców o prawidłowym mocowaniu ładunku jest coraz większa.

 

 

O wypadku polskiej ciężaróki poinformował dziś portal Radio Dresden, Polski kierowca ciężarówki miał dużo szczęścia. Jadąc w nocy A4 między Pulsnitz a Ottendorf-Okrilla zderzył się z ciężarówką stojącą przed nim na końcu korka. Uderzenie przesunęło jego ładunek. Do kabiny wpadły stalowe dźwigary. 64-latek odniósł jedynie drobne obrażenia. Ratownicy z trudem wyciągali mężczyznę z kabiny. Jak doszło do wypadku, nadal nie jest jasne. Rozpoczęto dochodzenie. Policja szacuje szkody na 100 000 euro.

Uderzenie w tył poprzedzającego pojazdu jest zwykle efektem zmęczenia lub nieuwagi kierowcy. Wypadek z przemieszczeniem ładunku, który przebija ścianę naczepy, ścianę kabiny i wpada do jej wnętrza jest bardzo niebezpieczny. O konsekwencjach ewentualnej kolizji trzeba myśleć już na etapie mocowania ładunku i doboru odpowiednich środków dla jego skutecznego unieruchomienia.

Fot. radiodresden.de.

Przeczytaj też:
Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Ten kierowca ciężarówki może mówić o dużym szczęściu

Co musiał czuć kierowca ciężarówki, gdy jego przednią szybę nagle przebiła deska z naczepy innej ciężarówki?

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Kierowca śmieciarki we Wrocławiu zażywał narkotyki podczas pracy

Wrocławscy policjanci nie mogą narzekać na brak nietypowych interwencji, które na długo zapadają w pamięć. Taka właśnie miała miejsce przed kilkoma dniami we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...

 

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Kierowca prowadził 40-tonowy zestaw z prawem jazdy B+E

Jak donoszę inspektorzy z dolnośląskiego WITD w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zatrzymano do kontroli kierowcę, który kierował ciężarówką z uprawnieniami kategorii B+E.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL