Volkswagen Financial Services właścicielem EURO-Leasing

MAN Financial Services

Volkswagen Financial Services wykupił 100% akcji spółki EURO-Leasing Polska, która pod brandem MAN Rental oferuje wynajem krótko i długoterminowy samochodów ciężarowych MAN Truck & Bus.

Dotychczasowym właścicielem spółki był niemiecki Euroleasing GmbH z siedzibą w Sittsen.

- Głównym powodem zmian właścicielskich była chęć rozszerzenia palety produktowej VWFS o wynajem krótko- i długoterminowy pojazdów marki MAN. Przejęcie EURO-Leasing nie wiąże się ze zmianami w dotychczasowym profilu działalności spółki - komentuje Piotr Borowski, dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services oraz członek zarządów: MAN Financial Services Polska (MAN FS) i EURO-leasing Polska.

MAN Financial Services to spółka należąca do Volkswagen Financial Services. MAN FS oferuje produkty finansowe i usługi klientom marki MAN z branży transportu drogowego. Oferta firmy to m.in. leasing operacyjny na okres od 36 do 60 miesięcy, wynajem długoterminowy oraz usługi ubezpieczeniowe. Ponad 90 proc. klientów MAN FS to firmy z branży transportu drogowego, zazwyczaj międzynarodowego.

MAN Financial Services zapowiada ofensywę produktową, zarówno jeżeli chodzi o oferowane samochody, jak i ich finansowanie. – W naszej ofercie mamy dwa nowe modele: MAN TGX, który już stał się hitem sprzedaży w Europie oraz elektryczny MAN eTGE, lider w segmencie elektrycznych pojazdów dostawczych. Jednocześnie planujemy wprowadzenie usługi kredytowania, ponieważ zdefiniowaliśmy grupę klientów na pojazdy dostawcze i ciężarowe używane zainteresowanych właśnie takim rozwiązaniem – dodaje Piotr Borowski.

Volkswagen Financial Services jest liderem rynku leasingu i CFM w Polsce. VWFS oferuje usługi leasingu oraz finansowania i zarządzania flotą zarówno klientom korporacyjnym, średnim oraz małym przedsiębiorcom jak i konsumentom. Finansując zakup marek samochodowych koncernu Volkswagen (Volkswagen, SKODA, Audi, SEAT oraz Volkswagen Samochody Dostawcze), zapewnia profesjonalne doradztwo flotowe oraz dostarcza nowoczesne rozwiązania umożliwiające wygodne zarządzanie firmowym parkiem samochodowym. Dzięki przejęciu EURO-Leasing Polska, spółka wzmocni pozycję rynkową także w segmencie samochodów ciężarowych.

Przeczytaj też:
Wydanie MAN TGX dla Eko-Okna

W dniu 13 kwietnia 2021 roku uczestniczyliśmy w przekazaniu podwozi MAN TGX dla firmy Eko-Okna. Odbiór samochodów z przyczepami był w firmie Wecon w Strumieniu. Następnie pojazdy przejechały do ST Truck w Radlinie. Stamtąd, po krótkim postoju, część z nich pojechała do siedziby firmy Eko-Okna, gdzie rozpocznie sie ich eksploatacja. 

 

Elektryczne samochody dostawcze MAN eTGE we flocie DHL Parcel

Samochody elektryczne będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy Poznania.

25 w pełni elektrycznych autobusów MAN Lion's City 12 E pojedzie z Polski do Kopenhagi


Kopenhaga - miasto królewskich pałaców, kolorowych domów i Małej Syrenki. Niedługo pojawi się tam kolejna atrakcja: 25 MAN-ów Lion's City 12 E, dzięki któremu goście i mieszkańcy stolicy Danii będą mogli podróżować w szczególnie przyjazny dla środowiska sposób.

 

MAN TGE w programie Nasz nowy dom

Od czasu wprowadzenia na polski rynek samochodów dostawczych MAN TGE, MAN truck & Bus Polska wziął udział w licznych inicjatywach mających na celu pomoc nie tylko instytucjom charytatywnym, ale też konkretnym osobom.

 

Ciężarówki MAN nowej generacji dotarły na Bliski Wschód

MAN Truck & Bus wprowadza nową gamę TG w swoim największym obszarze sprzedaży.

 

Duże zmiany zapowiada producent ciężarówek MAN Truck & Bus

Do 2030 roku firma MAN Truck & Bus zamierza zmienić się z producenta pojazdów użytkowych w wiodącego dostawcę inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych.

 

Elektryczne przegubowe autobusy MAN Lion's City z fabryki w Starachowicach

MAN Truck & Bus poinformował, że seryjna produkcja przegubowego autobusu elektrycznego Lion's City 18 E rozpocznie się w Polsce już w kwietniu br.

 

Nowy MAN TGM Autobusy, jak ciepłe bułki. Kolejne 15 autobusów MAN Lion’s City pojedzie dla Gliwic

W dniu 08.03.2021r. w Urzędzie Miasta Gliwice miało miejsce podpisanie umowy na dostawę 15 autobusów miejskich MAN Lion’s City, którą podpisali przedstawiciele zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej oraz Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL