MAN Financial Services

Volkswagen Financial Services właścicielem EURO-Leasing

Volkswagen Financial Services wykupił 100% akcji spółki EURO-Leasing Polska, która pod brandem MAN Rental oferuje wynajem krótko i długoterminowy samochodów ciężarowych MAN Truck & Bus.

Dotychczasowym właścicielem spółki był niemiecki Euroleasing GmbH z siedzibą w Sittsen.

- Głównym powodem zmian właścicielskich była chęć rozszerzenia palety produktowej VWFS o wynajem krótko- i długoterminowy pojazdów marki MAN. Przejęcie EURO-Leasing nie wiąże się ze zmianami w dotychczasowym profilu działalności spółki - komentuje Piotr Borowski, dyrektor departamentu Truck & Bus w Volkswagen Financial Services oraz członek zarządów: MAN Financial Services Polska (MAN FS) i EURO-leasing Polska.

MAN Financial Services to spółka należąca do Volkswagen Financial Services. MAN FS oferuje produkty finansowe i usługi klientom marki MAN z branży transportu drogowego. Oferta firmy to m.in. leasing operacyjny na okres od 36 do 60 miesięcy, wynajem długoterminowy oraz usługi ubezpieczeniowe. Ponad 90 proc. klientów MAN FS to firmy z branży transportu drogowego, zazwyczaj międzynarodowego.

MAN Financial Services zapowiada ofensywę produktową, zarówno jeżeli chodzi o oferowane samochody, jak i ich finansowanie. – W naszej ofercie mamy dwa nowe modele: MAN TGX, który już stał się hitem sprzedaży w Europie oraz elektryczny MAN eTGE, lider w segmencie elektrycznych pojazdów dostawczych. Jednocześnie planujemy wprowadzenie usługi kredytowania, ponieważ zdefiniowaliśmy grupę klientów na pojazdy dostawcze i ciężarowe używane zainteresowanych właśnie takim rozwiązaniem – dodaje Piotr Borowski.

Volkswagen Financial Services jest liderem rynku leasingu i CFM w Polsce. VWFS oferuje usługi leasingu oraz finansowania i zarządzania flotą zarówno klientom korporacyjnym, średnim oraz małym przedsiębiorcom jak i konsumentom. Finansując zakup marek samochodowych koncernu Volkswagen (Volkswagen, SKODA, Audi, SEAT oraz Volkswagen Samochody Dostawcze), zapewnia profesjonalne doradztwo flotowe oraz dostarcza nowoczesne rozwiązania umożliwiające wygodne zarządzanie firmowym parkiem samochodowym. Dzięki przejęciu EURO-Leasing Polska, spółka wzmocni pozycję rynkową także w segmencie samochodów ciężarowych.

Przeczytaj też:
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
MAN TGX i naczepa z TIP Trailer Services w zestawie dla ośrodków nauki jazdy
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Elektryczny debiut autobusów MAN w Siedlcach Po ośmiu latach MAN wraca do Siedlec i to elektrycznie.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
MAN TGX z projektu WOMAN ma nowego właściciela Na drodze widać go z daleka. Wyróżnia się charakterystyczną barwą i pełnym wyposażeniem w akcesoria przydatne każdemu kierowcy, a w szczególności paniom pracującym w zawodzie kierowcy ciężarówki.
Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.