Kierowca ciężarówki nie używał karty kierowcy, bo nigdy nie starał się o jej wydanie

WITD Poznań kontrole ciężarówek

Kierowca ciężarówki został zatrzymany przez patrol wielkopolskiej inspekcji z oddziału leszczyńskiego w dniu 15 marca na odcinku drogi krajowej numer 32 w Granowie.

 

Leszczyńscy inspektorzy zatrzymali pojazd członowy należący do polskiego przewoźnika. Kontrola wykazała, że kierowca od ponad dwóch tygodni prowadził pojazd, nie posługując się kartą kierowcy, ponieważ nigdy jej nie miał. Kierowca wyjaśnił, że przewoźnik zakupił nowy ciągnik siodłowy, w którym zainstalowany został tachograf cyfrowy wymagający używania karty, której kontrolowany nie posiadał.
Ponadto przewoził odpady bez wymaganej tablicy informującej o tym, że przewozi odpady. Kierujący, jak tłumaczył, nie zakładał tablicy, ponieważ zwracałoby to uwagę służb kontrolnych, do czego starał się nie dopuszczać.
Za stwierdzone przez inspektorów ITD nieprawidłowości przedsiębiorcę czeka kara w postępowaniu administracyjnym w łącznej kwocie 14 tysięcy złotych, a osobę zarządzającą transportem w firmie kara pieniężna w wysokości 700 zł. Kierowca natomiast będzie musiał zapłacić 500 złotych mandatu. W trakcie trwania czynności okazało się również, że naczepa ciężarowa nie posiadała ważnych badań technicznych od lipca 2019 r.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Ten kierowca ciężarówki może mówić o dużym szczęściu

Co musiał czuć kierowca ciężarówki, gdy jego przednią szybę nagle przebiła deska z naczepy innej ciężarówki?

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Kierowca śmieciarki we Wrocławiu zażywał narkotyki podczas pracy

Wrocławscy policjanci nie mogą narzekać na brak nietypowych interwencji, które na długo zapadają w pamięć. Taka właśnie miała miejsce przed kilkoma dniami we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...

 

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Kierowca prowadził 40-tonowy zestaw z prawem jazdy B+E

Jak donoszę inspektorzy z dolnośląskiego WITD w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zatrzymano do kontroli kierowcę, który kierował ciężarówką z uprawnieniami kategorii B+E.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL