Renault Trucks T X-64 - nowy produkt eksportowy fabryki pojazdów używanych

Renault Trucks T X64

Renault Trucks rozwija ofertę używanych samochodów ciężarowych i rozpoczyna sprzedaż odnowionych ciężarówek po remoncie w fabryce Used Trucks w Bourg-en-Bresse.

 

Pierwotnie Renault Trucks T z jednostkami napędowymi Euro VI zostają przekształcone w Euro III. Renault Trucks T X-64, po generalnym remoncie, trafią na rynki Afryki i Bliskiego Wschodu. Powrót do Euro III nie jest czymś zaskakującym, gdyż w tych właśnie rejonach świata, jest to aktualnie obowiązująca norma czystości spalin. Ważne jest jednak to, że transformacja, która podobnie jak w przypadku nowych silników została poddana zewnętrznej certyfikacji, gwarantuje oryginalną moc i moment obrotowy. Pojazdy przekształcone, zgodnie z bardzo rygorystycznymi procesami przemysłowymi, osiągają pełną zdolność użytkową w zakresie bezpieczeństwa i komfortu pracy. Wymianie podlegają podłużnice, zawieszenie, osie. Renault Trucks T X-64 składa się w ponad 50% z nowych oryginalnych części.
Ciężarówka otrzymuje nowe, niezwykle wytrzymałe podwozie 6x4 o grubości elementów konstrukcyjnych 300 mm, pozwalające na obciążenie 8 ton na przedniej osi i 26 ton na tylną oś. W każdej sytuacji, Renault Trucks T X-64 jest wyposażone w automatyczną skrzynię biegów Optidriver z trybem jazdy terenowej. Wzmocniono również filtrację powietrza i oleju napędowego, aby dopasować pojazd do trudnych warunkach pracy. Zwiększono również prześwit, aby zapewnić przejezdność i ochronę podwozia na nierównym terenie.

Renault Trucks T X64 korzysta z 18-miesięcznej lub 180 000 km gwarancji producenta, która obejmuje wszystkie elementy układu napędowego i ma zastosowanie do wszystkich punktów sprzedaży i serwisu Renault Trucks.

Warto wspomnieć, że przeróbki dokonywane w fabryce samochodów używanych Bourg-en-Bresse, są przeprowadzane na podstawie wyselekcjonowanych używanych samochodów ciężarowych. Każda transformacja jest przedmiotem wcześniejszego specjalnego badania przeprowadzanego przez inżynierów Renault Trucks. Kontrola jakości poziom wymagań jest porównywalny z tym, jaki jest stosowany przy produkcji nowego pojazdu.

Przeczytaj też:
Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Renault Trucks z trzecią elektryczną ciężarówką

Oprócz modeli Renault Trucks D ZE i D Wide ZE o masie 16 i 26 ton, produkowanych seryjnie od 2020 roku, dostępny jest już model D Wide ZE o masie 19 ton. Producent oferuje również szerszą gamę rozstawów osi dedykowanych do zabudów chłodniczych.

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

BMC z europejską homologacją

Przez lata mieliśmy siedem marek samochodów ciężarowych specjalizujących się w transportach długodystansowych. Kilka lat temu dołączył do nich Ford Trucks, być może przyszedł czas na kolejnego gracza.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

Elektryczna ciężarówka Renault Trucks z kabina Low Entry

Wraz z europejską prezentacją modelu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab) powiekszyła sie gama elektrycznych Renault Trucks.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL