Wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej dla klientów Mercedes-Benz Leasing z branży przewozów autokarowych

EvoBus Polska

Przewoźnicy autokarowi będą mogli skorzystać z pożyczki z przeznaczeniem na spłatę bieżących rat leasingowych.

 

W dniu 8 marca 2021 r. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Mercedes-Benz Leasing Polska, a ARP Leasing z Grupy Agencji Rozwoju Przemysłu, na podstawie którego klienci Mercedes-Benz Leasing z branży osobowych przewozów autokarowych, dotknięci skutkami pandemii, mogą zawnioskować o wsparcie oferowane w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Wsparcie to będzie w postaci instrumentu finansowego o charakterze pożyczki z przeznaczeniem na spłatę bieżących rat leasingowych. Celem tej pomocy jest podtrzymanie płynności finansowej Klientów w czasie pandemii, zapewnienie terminowej, comiesięcznej obsługi zawartych przez nich umów leasingowych oraz ułatwienie im utrzymania floty pojazdów do czasu wznowienia ruchu turystycznego. Mercedes-Benz Leasing jest pierwszą z polskich firm leasingowych, która przystąpiła do programu pożyczkowego obsługiwanego przez ARP Leasing.

- Finansując inwestycje naszych klientów w środki transportu, stajemy się dla nich wieloletnim partnerem, który pomaga im nie tylko rozwijać działalność w czasach dobrej koniunktury, ale także stara się wspierać ich w trudniejszych momentach, jak choćby w sytuacji, jaką mamy obecnie. Przedłużające się ograniczenia w transporcie towarowym i przewozach pasażerskich związane z trwającą pandemią są dużym wyzwaniem dla wielu naszych klientów z branży transportowej i autokarowej. Jako świadomy i odpowiedzialny partner, w odpowiedzi na zgłaszane do nas przez klientów potrzeby podejmujemy różne działania, które mają na celu wsparcie płynności finansowej klientów i umożliwienie im przetrwania tego trudnego czasu. Już wcześniej oferowaliśmy m.in. takie udogodnienia jak prolongata płatności, czy restrukturyzacja umowy. Porozumienie zawarte z ARP Leasing pozwala nam istotnie rozszerzyć katalog naszych działań w tym zakresie i wprowadzić dodatkowe, długoterminowe udogodnienia dla przedsiębiorców, takie jak możliwość korzystnego refinansowania zawartych umów leasingowych w ramach Tarczy Antykryzysowej - mówi Wojciech Bernacki, dyrektor Handlowy, członek Zarządu Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.

Przeczytaj też:
Elektryczny MAN Lion's City na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach Zdrój Samochody ciężarowe i autobusy - rejestracje w czerwcu 2021

Od początku 2021 r. zarejestrowano 16 068 samochody ciężarowe pow. 3,5 t. Wzrost wyniósł 97,5%. W całej grupie znalazło się 12 461 ciągników siodłowych i ich liczebność zwiększyła się porównaniu z poziomem w 2020 r. o 6858 szt.

MAN Lion's City w wersji mobilnego laboratorium do testów Covid-19

Stowarzyszenie okręgowe DRK Braunschweig-Salzgitter i miasto Salzgitter wykorzystują przebudowaną MAN Lion's City jako mobilną stację testową Covid-19.

Autobusowa zielona rewolucja trwa

Przy okazji analiz wyników sprzedaży autobusów miejskich warto podkreślić, że coraz więcej w Polsce rejestruje się pojazdów z napędami alternatywnymi.

Elektryczny autobus miejski osiągnął zasięg 500 km

Według producenta większy zasięg wystarczy na dzienne przebiegi pojazdów i pozwoli przedsiębiorstwom komunikacyjnym zaoszczędzić na budowaniu infrastruktury ładowania poza zajezdnią.

Mercedes-Benz klasa T - pierwsze informacje

Dla kogo? Ekskluzywny van został zaprojektowany dla rodzin i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas i potrzebują dużo miejsca oraz maksymalnej funkcjonalności bez rezygnacji z komfortu.

Dwadzieścia pięć lat firmy Solaris

Mija dwadzieścia pięć lat od momentu, w którym Solaris wyprodukował pierwszy niskopodłogowy autobus miejski.

 

Luksusowy autokar MAN Lion's Coach dla klubu piłkarskiego

RB Leipzig ma nowy autobus drużynowy. W przyszłości zawodnicy i trenerzy będą podróżować na mecze luksusowym MAN Lion's Coach.

 

Ruszył ogólnoeuropejski program Mercedes-Benz Vans w Polsce dla pojazdów dostawczych

Dzięki Mercedes-Benz Certified klient kupujący używanego vana Mercedes-Benz zyska pewność, że został on uprzednio gruntownie prześwietlony przez autoryzowanych techników i uzyskał odpowiedni certyfikat.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL