Ciężarówka utknęła na wąskiej ścieżce rowerowej

Nawigacja ciężarówka

W piątek rano kierowca ciężarówki najprawdopodobniej zgubił się, wybrał złą drogę i wylądował na ślepej ścieżce rowerowej w Linschoten (Holandia).

 

Jak informuje jedna z firm pomocy drogowej na swoim koncie na Twitterze zagraniczny kierowca ciężarówki miał prawdopodobnie jeden z najgorszych dni w swoim życiu. Pomylenie drogi i wjazd na drogę bez możliwości wyjazdu, to jeden z najgorszych i najbardziej przerażających koszmarów, każdego kierowcy ciężarówki. A jeśli zabłądzisz na wąskiej ścieżce otoczonej kanałami wypełnionymi wodą? I tak niestety się stało. Pojazd jechał ścieżką rowerową, aż dojechał do małego zakrętu, którego nie mógł już pokonać. Na szczęście nie było szkód, były tylko chwile grozy.

Nasza rada: zawsze upewnij się, że jesteś na właściwej drodze, pytaj mieszkańców, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zatrzymaj się, wysiądź z pojazdu, obserwuj a jeśli nie jesteś przekonany czy dojedziesz - ostatecznie zadzwoń na policję i zapytaj. Podejmowanie ryzyka 40-tonowym pojazdem w wielu przypadkach zwykle nie kończy się dobrze.

Fot. Twitter

Przeczytaj też:
Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Ten kierowca ciężarówki może mówić o dużym szczęściu

Co musiał czuć kierowca ciężarówki, gdy jego przednią szybę nagle przebiła deska z naczepy innej ciężarówki?

Automatyczny sprzęg naczepy - dobre czy złe rozwiązanie?

Z punktu widzenia wielu kierowców ciężarówek podejście to jest co najmniej dyskusyjne. Bo wygoda owszem, ale są sytuacje, gdzie człowiek sam musi ocenić, czy prawidłowo można sprzęgać naczepę np. na nierównym terenie.

 

Kto i kiedy ma pierwszeństwo?

Kolejność przejazdu to temat, który powinien być potraktowany priorytetowo na kursach prawa jazdy. U źle wyedukowanych kierowców często obowiązuje błędna zasada: kto szybszy ten pierwszy...

Kierowca śmieciarki we Wrocławiu zażywał narkotyki podczas pracy

Wrocławscy policjanci nie mogą narzekać na brak nietypowych interwencji, które na długo zapadają w pamięć. Taka właśnie miała miejsce przed kilkoma dniami we Wrocławiu. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej...

 

Włamywacze do ciężarówek w rękach policji

Sieradzcy policjanci rozbili grupę specjalizującą się we włamaniach do samochodów ciężarowych.

 

Kierowca prowadził 40-tonowy zestaw z prawem jazdy B+E

Jak donoszę inspektorzy z dolnośląskiego WITD w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na dolnośląskim odcinku autostrady A4 zatrzymano do kontroli kierowcę, który kierował ciężarówką z uprawnieniami kategorii B+E.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL