Autobusy, jak ciepłe bułki. Kolejne 15 autobusów MAN Lion’s City pojedzie dla Gliwic

Autobusy MAN Lion's City Gliwice

W dniu 08.03.2021r. w Urzędzie Miasta Gliwice miało miejsce podpisanie umowy na dostawę 15 autobusów miejskich MAN Lion’s City, którą podpisali przedstawiciele zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej oraz Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

 


Gliwice zamówiły autobusy o długości 18,7 m. Układ napędowy tych pojazdów wyposażony będzie w nowoczesny moduł EfficientHybrid pozwalający odzyskiwać i magazynować energię hamowania, a następnie wykorzystywać ją do zasilania urządzeń pokładowych oraz wspomagania napędu.

- Bardzo się cieszę, że oferta MAN-a zwyciężyła w Gliwicach i na ulice tego miasta wyjadą nowe, niskopodłogowe autobusy miejskie z logo lwa. To nowoczesne, komfortowe pojazdy z wieloma udogodnieniami dla pasażerów, wyposażone w ekonomiczne i ekologiczne silniki. Podpisujemy dziś umowę z naszym długoletnim klientem, Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Gliwicach. Nasza współpraca trwa od 2000 roku, choć ostatnia dostawa całkowicie nowych pojazdów miała miejsce 2006 roku. Bardzo dziękuję za Państwa lojalność wobec marki MAN. Jestem przekonana, że nasze autobusy będą dobrze służyć miastu i jego mieszkańcom - powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor ds. Produktu i Sprzedaży Autobusów MAN Truck & Bus Polska.

W efekcie autobusy stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego a i koszty ich eksploatacji ulegają dodatkowemu obniżeniu. Pojazdy będą wyposażone m.in. w czworo drzwi w układzie 2-2-2-2, klimatyzację cało pojazdową, rampę dla wózków inwalidzkich oraz specjalne, wydzielone w przestrzeni pasażerskiej miejsce do ich przewozu. Pasażerowie będą mogli korzystać z 39 wygodnych tapicerowanych siedzeń, dostępnych również z poziomu niskiej podłogi, co ułatwi zajmowanie miejsc siedzących osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. W czasie podróży możliwe będzie skorzystanie z zainstalowanych w tych pojazdach portów USB, w celu doładowania baterii urządzeń mobilnych. Zamówione autobusy MAN Lion’s City wyposażone zostaną również w wiele systemów dodatkowych takich jak: informacja pasażerska, monitoring wizyjny, pobieranie opłat za przejazdy, pokładowa sieć WiFi, itp.

 

Przeczytaj też:
Elektryczne samochody dostawcze MAN eTGE we flocie DHL Parcel

Samochody elektryczne będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy Poznania.

25 w pełni elektrycznych autobusów MAN Lion's City 12 E pojedzie z Polski do Kopenhagi


Kopenhaga - miasto królewskich pałaców, kolorowych domów i Małej Syrenki. Niedługo pojawi się tam kolejna atrakcja: 25 MAN-ów Lion's City 12 E, dzięki któremu goście i mieszkańcy stolicy Danii będą mogli podróżować w szczególnie przyjazny dla środowiska sposób.

 

MAN TGE w programie Nasz nowy dom

Od czasu wprowadzenia na polski rynek samochodów dostawczych MAN TGE, MAN truck & Bus Polska wziął udział w licznych inicjatywach mających na celu pomoc nie tylko instytucjom charytatywnym, ale też konkretnym osobom.

 

Ciężarówki MAN nowej generacji dotarły na Bliski Wschód

MAN Truck & Bus wprowadza nową gamę TG w swoim największym obszarze sprzedaży.

 

Duże zmiany zapowiada producent ciężarówek MAN Truck & Bus

Do 2030 roku firma MAN Truck & Bus zamierza zmienić się z producenta pojazdów użytkowych w wiodącego dostawcę inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych.

 

Elektryczne przegubowe autobusy MAN Lion's City z fabryki w Starachowicach

MAN Truck & Bus poinformował, że seryjna produkcja przegubowego autobusu elektrycznego Lion's City 18 E rozpocznie się w Polsce już w kwietniu br.

 

Volkswagen Financial Services właścicielem EURO-Leasing

Volkswagen Financial Services wykupił 100% akcji spółki EURO-Leasing Polska, która pod brandem MAN Rental oferuje wynajem krótko i długoterminowy samochodów ciężarowych MAN Truck & Bus.

Dwadzieścia pięć lat firmy Solaris

Mija dwadzieścia pięć lat od momentu, w którym Solaris wyprodukował pierwszy niskopodłogowy autobus miejski.

 

Luksusowy autokar MAN Lion's Coach dla klubu piłkarskiego

RB Leipzig ma nowy autobus drużynowy. W przyszłości zawodnicy i trenerzy będą podróżować na mecze luksusowym MAN Lion's Coach.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL