Czy warto skorzystać z kalkulatora OC bez podawania danych?

Wyszukiwarka OC

W dobie internetu, znalezienie dobrego i taniego pakietu OC jest dużo łatwiejsze i szybsze. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów i porównywarek online, by znaleźć dla siebie idealną opcję w atrakcyjnej cenie.

Co jednak, jeśli nie chcemy podawać swoich wrażliwych danych w formularzach? Czy kalkulator bez podawania danych osobowych ma sens? Podpowiadamy!

Czym się różnią kalkulatory OC?

W dzisiejszych czasach ogrom spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Także ubezpieczenie samochodu OC może być zakupione za pośrednictwem internetu. To spore udogodnienie. Rozwiązuje wiele problemów i oszczędza stania w kolejkach. Pozwala również na sprawne i szybkie porównanie dużej ilości ofert, dzięki czemu w prosty sposób znajduje się tanie ubezpieczenie. Z pomocą przychodzi tutaj OC kalkulator - https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.

Taki kalkulator pozwala na zapoznanie się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Aby z niego skorzystać, należy wprowadzić swoje dane, w tym także te wrażliwe, jak: pesel, numer telefonu czy płeć. Część rubryk do wypełnienia dotyczy samego pojazdu. W kalkulatorze OC trzeba podać: model i markę auta, pojemność silnika, rok produkcji, a nawet rodzaj używanego paliwa. Wszystkie te informacje mają pomóc w jak najdokładniejszym wyliczeniu składki OC. Dzielenie się przez internet szczegółowymi danymi w wielu kierowcach budzi niepokój lub sprzeciw. Rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z opcji obliczania OC bez podawania danych, ale czy takie działanie ma sens?

Czy bez podawania danych można skorzystać z kalkulatora OC?

W kalkulatorach OC można nie podawać danych osobowych oraz szczegółowych danych pojazdu. Zwykle jednak nie poleca się tej opcji. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – uzyskane z takich wyliczeń kalkulacje są zazwyczaj mało wiarygodne. Brak ważnych informacji na temat kierowcy i jego samochodu sprawia, że nie można ustalić dokładnej składki ubezpieczenia OC. W związku z tym, proponowane wyliczenia mogą się znacząco rozmijać z rzeczywistością.

Brak danych osobowych w formularzu kalkulatora OC sprawia, że niektórzy ubezpieczyciele w ogóle nie przedstawią nam swojej oferty. Nie mogąc sprawdzić historii polis czy przysługujących nam zniżek, nie są po prostu w stanie dokonać właściwych obliczeń. Pozostałe przedstawione nam opcje będą zaś mocno orientacyjne, toteż nie należy im całkowicie ufać.

Wprowadzanie danych osobowych ma swoje przełożenie na dokładność kalkulacji. Wypełnienie wszystkich pól sprawia, że zaproponowane nam zostaną rzetelne oferty. Kierowców, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich personaliów powinna uspokoić informacja, że taki kalkulator OC działa podobnie do internetowego banku. Wprowadzone do niego dane nie są wykorzystywane do innych celów, niż przedstawienie najlepszego pakietu ubezpieczeniowego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL