Trudne warunki pogodowe w Rosji. W Moskwie chcą zamknąć drogi

Moskwa drogi transport

W Moskwa proponuje ograniczenie ruchu ciężarówek podczas opadów śniegu, dopóki śnieg nie zostanie całkowicie usunięty.

 

Jak informuje RIA Novosti podczas opadów śniegu Patrol Drogowy TsODD wykonał 976 odholowań zablokowanego i zepsutego transportu. Spośród nich 928 to samochody ciężarowe. Aby taki obraz się nie powtórzył, jednym z możliwych rozwiązań jest ograniczenie ruchu ciężarówek po mieście podczas opadów śniegu, aż do uporządkowania dróg.

W ubiegły weekend sytuacja na drogach nie była łatwa. Główny problem w weekend był na obwodnicy Moskwy i na autostradzie Kałużskoje. Unieruchomione ciężarówki blokowały przejazd innych pojazdów, korkując wszystkie pasy. Wysokość pokrywy śnieżnej w Moskwie do 14 lutego osiągnęła od 59 do 72 cm, czyli półtora do dwóch razy więcej, niż normalnie.

Problemy są też w innych rejonach. Na Kaukazie Północnym, z powodu opadów śniegu i zagrożenia lawinami, gruzińska autostrada jest zamknięta od 7 lutego. Stoi tam około 500 ciężarówek, które czekają na punkcie kontrolnym Verkhniy Lars po stronie rosyjskiej. Dla kierowców jest wyznaczony punkt, w którym mogą się rozgrzać, napić się herbaty i naładować urządzenia mobilne. Gruzińska autostrada jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych w Gruzji. Przejazd jest zamknięty przez co najmniej 40 dni w roku z powodu spadających skał.

Na Sachalinie, rankiem 17 lutego, zamknięto kolejny odcinek drogi. Ze względu na duże zaspy śniegu zamknięto już dziewięć dróg dla wszystkich rodzajów transportu - poinformowano Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Na tych drogach znajdują się posterunki policji drogowej, gdzie rozmieszczone są punkty ogrzewania dla kierowców ciężarówek.

Przeczytaj też:
Rekordowa liczba zatrudnionych praktykantów do zawodu kierowcy ciężarówek

W listopadzie 2019 roku - zanim ktokolwiek usłyszał o Civd-19 - 765 młodych ludzi było w trakcie szkolenia na kierowców ciężarówek.

Twojego wynagrodzenie vs. wynagrodzenie przeciętnego Francuza kierowcy ciężarówki

Dla kierowców ciężarówek może to być interesujące porównanie. Twojego wynagrodzenie vs. wynagrodzenie przeciętnego Francuza.

 

Czy kontrole kierowców ciężarówek na granicach mają sens?

Tranzyt przez Brenner coraz bardziej kontrowersyjny. Minister transportu rozmawia z komisarz UE.

 

Kierowcy ciężarówek jadą nieprzygotowanymi samochodami do Skandynawii - kto winny?

Gdy ciężarówka zostaje zatrzymana pojawia się ważne pytanie: kto jest winny - kierowca ciężarówki, bo zgadza się jeździć w niebezpiecznych warunkach, narażając życie własne i innych, czy firma transportowa będąca właścicielem ciężarówki, która zaniedbuje bezpieczeństwo swoich kierowców?

 

Niedzielny zakaz jazdy dla ciężarówek zostanie zawieszony w Bawarii do końca lutego

Jak donoszą z Monachium - czasowo zawieszony został zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych w niedziele.

 

Reklama na ciężarówce, która budzi kontrowersje

Spedycja Straubenhardt, Bettina Hotz, reklamująca swoje usługi, mimowolnie trafiła na pierwsze strony gazet. Reklama na plandece przedstawia skąpo odzianą dziewczynę.

 

Testy dla kierowców ciężarówek na Covid-19 przed wjazdem na Łotwę i inne ograniczenia podróży

Od 15 lutego zawodowi kierowcy ciężarówek zobowiązani są wykonać, przed wjazdem na Łotwę, test na Covid-19.

 

Kradzieże towarów z ciężarówek nie maleją

 Jak informuje niemiecka policja seria kradzieży na autostradach się nie kończy.

 

Pułapki z OC przy zmianie właściciela auta

O czym najczęściej zapominają osoby sprzedające lub kupujące pojazd. Sprawa może dotyczyć nawet ponad 1,5 miliona właścicieli używanych motocykli, busów, ciężarówek, które co roku zmieniają właściciela w Polsce.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL