Nowe Volvo FH z I-Save - są pierwsze zamówienia od dużych przewoźników

Girteka Volvo Trucks

Girteka Logistics kupuje 2000 ciężarówek od Volvo Trucks. Samochody sfinansuje Volvo Financial Services.

 

Litewski spedytor Girteka Logistics chce kupić ponad 2000 ciężarówek Volvo z nowej serii FH. Firma, która ma już około 8000 ciężarówek w swojej flocie i zatrudnia około 15 000 kierowców ciężarówek, uzasadnia ten krok dbałością o poprawę bezpieczeństwa, większym komfortem dla kierowców i niższym zużyciem paliwa. Zamówienie nowych ciężarówek jest częścią kompleksowego odnowienia floty.

- Po testach Volvo FH z I-Save odkryliśmy ogromny potencjał oszczędności paliwa, który jest dobry zarówno dla biznesu, jak i dla ochrony klimatu - wyjaśnia Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka Logistics. Spośród 2000 nowych ciężarówek zamówionych przez Girteka, duża liczba będzie więc w wersji I-Save.

- Mamy długą i owocną współpracę z Girteka Logistics i jesteśmy bardzo dumni z ich decyzji o zainwestowaniu w nasze  samochody ciężarowe. Ta nowa generacja ciężarówek obniża emisje i podnosi wydajność oraz ogólne wrażenia z jazdy na jeszcze wyższy poziom - skomentował Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks wprowadziło niedawno na rynek zupełnie nową gamę ciężkich samochodów ciężarowych, w tym odświeżone flagowe Volvo FH do transportu długodystansowego. Aktualizacje obejmują nowy interfejs kierowcy, opcjonalne adaptacyjne ledowe światła drogowe zwiększające bezpieczeństwo.

Volvo FH w wersji I-Save łączy w sobie wyjątkowo oszczędny silnik i zaawansowane funkcje oszczędzania paliwa, dzięki czemu najnowsza wersja I-Save obniża koszty zużycia paliwa nawet o 10 procent.

Rozpoczęcie produkcji ciężarówek dla Girteka Logistics zaplanowano na marzec 2021 r. i sukcesywnie w ciągu roku samochody będą dostarczane do przewoźnika.

Przeczytaj też:
Volvo Gropu i Daimler Truck wspólnie rozwiną technologię ogniw paliwowych

Daimler Truck AG i Volvo Group utworzyły zapowiadaną wcześniej spółkę joint venture. Nowy podmiot powołano w celu rozwijania segmentu ogniw paliwowych.

 

Volvo Trucks i DHL - trwają pierwsze testy elektrycznych samochodów ciężarowych

Po testach elektrycznych ciężarówek Volvo FM i FMX przyszła kolej na rozpoczęcie badań eksploatacyjnych gamy ciężarówek do transportu regionalnego.

Afera szpiegowska u producentów ciężarówek. Co wyciekło ze Scania i Volvo?

W Szwecji 47-letni mężczyzna udający konsultanta został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa.

 

Włoski przewoźnik kupuje 1000 ciężarówek Volvo FH z systemem I-Save

Lannutti Group, włoska firma transportowo-logistyczna, zamówiła 1000 nowych ciężarówek Volvo FH wyposażonych w najnowszą technologię oszczędzania paliwa I-Save. Firma dostrzega potencjał zmniejszenia zużycia paliwa o 10 procent, a także niższej emisji CO2.

 

Volvo Trucks w nowy rok z nową gamą ciężarówek i z dużym optymizmem

Wywiad z Małgorzatą Kulis, Dyrektor Zarządzającą Volvo Trucks Polska:

 

Firma LINK w nowym roku z nowymi ciężarówkami - DAF XF

Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 nowych ciągników siodłowych DAF XF FT. To pierwsza partia, z kontraktu na dostawę 83 ciężarówek DAF XF na ten rok.

 

Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu

W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.

 

Ciężarówki Volvo w wynajmie. Volvo Trucks Polska podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska

Niemal do ostatniego dnia ubiegłego roku Zespół Volvo Trucks Polska podpisywał nowe kontrakty już na rok 2021.

 

Profesjonalni Kierowcy 2021 - społeczna akcja Volvo Trucks

Ponad 80 zawodowych kierowców wzięło udział w wykładach online z bezpiecznej jazdy, a kolejnych 50 sprawdziło swoje umiejętności w praktyce, wsiadając do kabin najnowszych modeli ciężarówek Volvo Trucks i ćwicząc kontrolowane poślizgi na Autodromie Jastrząb w ubiegłym roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL