Girteka Volvo Trucks

Nowe Volvo FH z I-Save - są pierwsze zamówienia od dużych przewoźników

Girteka Logistics kupuje 2000 ciężarówek od Volvo Trucks. Samochody sfinansuje Volvo Financial Services.

 

Litewski spedytor Girteka Logistics chce kupić ponad 2000 ciężarówek Volvo z nowej serii FH. Firma, która ma już około 8000 ciężarówek w swojej flocie i zatrudnia około 15 000 kierowców ciężarówek, uzasadnia ten krok dbałością o poprawę bezpieczeństwa, większym komfortem dla kierowców i niższym zużyciem paliwa. Zamówienie nowych ciężarówek jest częścią kompleksowego odnowienia floty.

- Po testach Volvo FH z I-Save odkryliśmy ogromny potencjał oszczędności paliwa, który jest dobry zarówno dla biznesu, jak i dla ochrony klimatu - wyjaśnia Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka Logistics. Spośród 2000 nowych ciężarówek zamówionych przez Girteka, duża liczba będzie więc w wersji I-Save.

- Mamy długą i owocną współpracę z Girteka Logistics i jesteśmy bardzo dumni z ich decyzji o zainwestowaniu w nasze  samochody ciężarowe. Ta nowa generacja ciężarówek obniża emisje i podnosi wydajność oraz ogólne wrażenia z jazdy na jeszcze wyższy poziom - skomentował Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks wprowadziło niedawno na rynek zupełnie nową gamę ciężkich samochodów ciężarowych, w tym odświeżone flagowe Volvo FH do transportu długodystansowego. Aktualizacje obejmują nowy interfejs kierowcy, opcjonalne adaptacyjne ledowe światła drogowe zwiększające bezpieczeństwo.

Volvo FH w wersji I-Save łączy w sobie wyjątkowo oszczędny silnik i zaawansowane funkcje oszczędzania paliwa, dzięki czemu najnowsza wersja I-Save obniża koszty zużycia paliwa nawet o 10 procent.

Rozpoczęcie produkcji ciężarówek dla Girteka Logistics zaplanowano na marzec 2021 r. i sukcesywnie w ciągu roku samochody będą dostarczane do przewoźnika.

Przeczytaj też:
Volvo FM Electric we flocie DHL w Polsce W dniu 16 marca w podpoznańskich Żernikach firma Volvo Trucks Polska przekazała DHL Supply Chain symboliczne klucze do 5 pojazdów Volvo FM Electric.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
Samochody ciężarowe na finiszu 2022 roku Powoli zbliżamy się do końca roku i będzie można ostatecznie podsumować kolejny niełatwy, dla producentów samochodów ciężarowych, rok. Zanim to jednak nastąpi analizujemy przedostatni miesiąc 2022 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
Finałowe szkolenie Akcji Profesjonalni Kierowcy Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia, dzięki uprzejmości Partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych.
Elektryczna ciężarówka Volvo Trucks do ciężkich zastosowań Volvo Trucks rozpoczyna seryjną produkcję elektrycznych ciężarówek o 44 t DMC
W tym roku 20-lecie Pomorskiej Miss Scania Już 3 września na terenie gdańskiego oddział Scania będzie możliwość zobaczenia najpiękniejszych pojazdów Scania w Polsce. Ponadto strefa zielonego transportu, konkursy i koncerty.
Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.