Ciężarówka utknęła na zaśnieżonych torach i została zniszczona przez pociąg

Scania

Gdy ciężarówka utknęła na przejeździe kolejowym, kierowca i pasażer uciekli i próbowali ostrzec maszynistę.

 

O pechu, ale jednocześnie dużym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki, który w poniedziałek pokonywał drogę w pobliżu Ribnitz-Damgarten (Niemcy). Na przejeździe kolejowym w Altheide doszło do wypadku. Ciężarówka niestety została poważnie zniszczona.

Ciężarówka przejeżdżając przez przejazd kolejowy utknęła na zaśnieżonej drodze i nie mogła dalej jechać. Kierowca ciężarówki i pasażer szybko wyskoczyli z pojazdu i pobiegli w kierunku zbliżającego się pociągu pasażerskiego, chcieli ostrzec maszynistę. Niestety odległość, na całkowite zatrzymanie, była zbyt mała. Pociąg uderzył w ciężarówkę i wyskoczył z szyn. Skład zatrzymał się dopiero około 400 metrów dalej. Według policji czterech pasażerów zostało lekko rannych w wypadku i trafiło do szpitala . W pociągu jechało łącznie 34 pasażerów.

Ciężarówka została uderzona w kabinę kierowcy i całkowicie zniszczona. W wyniku uderzenia elementy pojazdu zostały rozsypane wokół pojazdu. Całkowite szkody zostały oszacowane przez policję na kilkadziesiąt tysięcy euro. Linia kolejowa między Ribnitz-Damgarten a Rostockiem musiała zostać całkowicie zamknięta.

Przeczytaj też:
Holenderska ciężarówka litewski kierowca - kilkunastokrotnie naruszenie norm czasu pracy i odpoczynków

W poniedziałek na drodze ekspresowej nr 8 w Jeżewie patrol WITD w Białymstoku zatrzymał ciężarówkę na holenderskich numerach rejestracyjnych.

 

Podróżował na kole zapasowym pod naczepą ciężarówki

Wycieńczony mężczyzna z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala, gdzie musiał spędzić kilka dni.

 

Skradziona ciężarówka zatrzymana na granicy

Jak poinformował Nadbużański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze tej placówki, zatrzymali na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach poszukiwany autotransporter.

 

Ile załadować - dwa czy trzy?

W zeszłym tygodniu niemiecka policja przeprowadziła zmasowane kontrole transportu towarowego. Według policji szczególnie, godny uwagi był autotransporter.

 

Transport ponadnormatywny zatrzymany za nielegalny kabotaż

W nocy z środy na czwartek (10-11 lutego) na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy lubuskiej ITD zatrzymali do kontroli ciężarówki przewożące elementy wiatraków. Zestawy należały do niemieckiej firmy transportowej (były zarejestrowane w Niemczech).

 

Polska ciężarówka uległa groźnemu wypadkowi na A2 w Niemczech

Ciężarówka przebiła barierkę mostu na autostradzie A2.

 

Szybka decyzja kierowcy ciężarówki okazała się ratunkiem

To, co początkowo wydawało się wypadkiem drogowym między ciężarówką a samochodem okazało się odważną akcją ratunkową 49-letniego zawodowego kierowcy.

 

Dwadzieścia pięć ciężarówek w pięć godzin

Kierowców ciężarówek nie powinny jednak dziwić działania kontrolne, bo policja nie ukrywa ich, a nawet zapowiada je z dużym wyprzedzeniem. Następne działania kontrolne w tym rejonie na A4 odbędą się 17 lutego.

 

Spadający lód z naczepy uszkodził jadący samochód osobowy

Kierowca ciężarówki odpowie za uszkodzenie samochodu osobowego oraz uszkodzenie ciała osoby poszkodowanej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL