Dokąd będą kierowani kierowcy ciężarówek z pozytywnym wynikiem testu?

Brenner ciężarówki

W Europie znów zadrżało. Jak pisaliśmy wcześniej, Niemcy wprowadzają ograniczenia na granicy z Czechami i Austrią. Co to oznacza dla kierowców ciężarówek? Potężne korki i opóźnienia w dostawach towarów. Utrudnieniom nie oparł się austriacki region Tyrolu i to tam właśnie piętrzy się najbardziej. W Brenner korki osiągnęły prawie 40 km.

 

Brenner, przełęcz, która nie zna spokoju. O Brenner, w kontekście transportu drogowego, pisze się regularnie. Głównym powodem są uwarunkowania związane z ochrona środowiska i ograniczenia ruchu ciężarówek. Tym razem ograniczenie spowodowała mutacja koronawirusa. Niemcy wytypowali m.in. ten rejon, jako zagrożenie dla ich bytu i wprowadzili na granicy z Tyrolem obowiązkową rejestrację online i testy, również dla kierowców ciężarówek. Od ubiegłej niedzieli, bez testu PCR, mogą wjeżdżać tylko Niemcy i cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały.

Jak można było przewidzieć, tworzą się gigantyczne korki samochodów ciężarowych. Niektórzy nie słyszeli, część ma nieważne testy lub ich brak. Wszyscy stoją w jednej kolejce zanim się dowiedzą czy przejadą. Na szczęście, na granicy, zostały utworzone specjalne stacje dla kierowców do przeprowadzania szybkich testów, jednak to dodatkowe koszty.

Gubernator Tyrolu, Günther Platter, wcześniej zadeklarował, że chce zatrzymać przybywające ciężarówki na włoskiej granicy przy Brenner, aby region nie stał się "parkingiem Europy”. Kontrole są prowadzone również na przełęczy Resia i San Candido-Prato alla Drava. W międzyczasie ruch ciężkich pojazdów na wjeżdżającej autostradę A22 jest kierowany na inne kierunki, aby uniknąć dalszego tworzenia się korków.

W kontekście tych obostrzeń nasuwa się pytanie, na które nie znamy odpowiedzi. Dokąd będą kierowani kierowcy z pozytywnym wynikiem testu? Czy będą musieli opuścić pojazd i gdzie służby ich skierują? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi.

Włosi zaniepokojeni działaniami Niemiec pytają również co się stało z Europejskim Zielonym Korytarzem, który miał zagwarantować przepływ towarów niezbędnych do zaopatrzenia ludności?

 

Przeczytaj też:
Rekordowa liczba zatrudnionych praktykantów do zawodu kierowcy ciężarówek

W listopadzie 2019 roku - zanim ktokolwiek usłyszał o Civd-19 - 765 młodych ludzi było w trakcie szkolenia na kierowców ciężarówek.

Twojego wynagrodzenie vs. wynagrodzenie przeciętnego Francuza kierowcy ciężarówki

Dla kierowców ciężarówek może to być interesujące porównanie. Twojego wynagrodzenie vs. wynagrodzenie przeciętnego Francuza.

 

Czy kontrole kierowców ciężarówek na granicach mają sens?

Tranzyt przez Brenner coraz bardziej kontrowersyjny. Minister transportu rozmawia z komisarz UE.

 

Kierowcy ciężarówek jadą nieprzygotowanymi samochodami do Skandynawii - kto winny?

Gdy ciężarówka zostaje zatrzymana pojawia się ważne pytanie: kto jest winny - kierowca ciężarówki, bo zgadza się jeździć w niebezpiecznych warunkach, narażając życie własne i innych, czy firma transportowa będąca właścicielem ciężarówki, która zaniedbuje bezpieczeństwo swoich kierowców?

 

Niedzielny zakaz jazdy dla ciężarówek zostanie zawieszony w Bawarii do końca lutego

Jak donoszą z Monachium - czasowo zawieszony został zakaz prowadzenia pojazdów ciężarowych w niedziele.

 

Reklama na ciężarówce, która budzi kontrowersje

Spedycja Straubenhardt, Bettina Hotz, reklamująca swoje usługi, mimowolnie trafiła na pierwsze strony gazet. Reklama na plandece przedstawia skąpo odzianą dziewczynę.

 

Testy dla kierowców ciężarówek na Covid-19 przed wjazdem na Łotwę i inne ograniczenia podróży

Od 15 lutego zawodowi kierowcy ciężarówek zobowiązani są wykonać, przed wjazdem na Łotwę, test na Covid-19.

 

Trudne warunki pogodowe w Rosji. W Moskwie chcą zamknąć drogi

W Moskwa proponuje ograniczenie ruchu ciężarówek podczas opadów śniegu, dopóki śnieg nie zostanie całkowicie usunięty.

 

Kradzieże towarów z ciężarówek nie maleją

 Jak informuje niemiecka policja seria kradzieży na autostradach się nie kończy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL