Alltrucks rozwija sieć warsztatów w Europie i uruchamia działalność na Litwie

AllTrucks

Sieć Alltrucks Truck & Trailer Service stale się rozwija. Od 01.01.2021 r. na Litwie w czterech miastach zostaje uruchomiona kompleksowa koncepcja serwisowa Alltrucks, tym samym rozszerzając swoją obecność w Europie Wschodniej.

 

Od 01.01.2021 r. wielo-markowa sieć warsztatów z pełnym zakresem usług Alltrucks Truck & Trailer Service została wzmocniona o cztery dodatkowe warsztaty partnerskie Alltrucks na Litwie.

- Dołączając do sieci Alltrucks, dążymy do poprawy jakości naszych usług i utrzymania konkurencyjności naszych warsztatów w przyszłości. Nie wątpię, że przyniesie to korzyści nie tylko nam, ale także naszym klientom, którzy teraz otrzymają od nas wyższą jakość usług i konserwacji - mówi prezes UAB Autokurtas Marius Giedraitis.

Nowy warsztat partnerski UAB „Autokurtas” ze swoimi czterema lokalizacjami jest jedną z największych grup warsztatowych na Litwie. Firma istnieje od ponad 20 lat i zajmuje się naprawą i obsługą wszystkich typów pojazdów użytkowych od przyczep i naczep po autobusy, maszyny budowlane i rolnicze. Na łącznej powierzchni 4200 metrów kwadratowych około 50 mechaników samochodowych pracuje średnio przy 1150 pojazdach miesięcznie. Cztery nowe warsztaty znajdują się w centralnych lokalizacjach Wilna, Kowna, Kłajpedy i Szawli, obsługując najważniejsze szlaki transportowe Litwy i krajów bałtyckich.

- Informacje, które otrzymujemy z rynku, pokazują nam, że warsztaty pojazdów użytkowych mają duże zapotrzebowanie na portfolio usług Alltrucks. Nasi partnerzy doceniają szczególnie kompleksowe wielo-markowe wsparcie w obszarze technicznym, takie jak ekskluzywna wielo-markowa diagnostyka, kompletne bazy danych technicznych oraz dostosowany do potrzeb program szkoleniowy. Wraz z wejściem na rynek litewski robimy również kolejny krok w kierunku realizacji naszego celu, jakim jest pokrycie w przyszłości wszystkich ważnych europejskich szlaków transportowych - mówi dyrektor Zarządzający Alltrucks, Homer Smyrliadis.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2014 r., wielo-markowa koncepcja kompleksowej usługi warsztatowej Alltrucks Truck & Trailer Service z powodzeniem ugruntowała swoją pozycję w 13 europejskich krajach. Jak dotąd do sieci warsztatów dołączyło ponad 700 warsztatów pojazdów użytkowych. Ekspansja w Europie Wschodniej umożliwia firmie Alltrucks poprawę usług dla klientów flotowych. W szczególności program Alltrucks Fleet czerpie korzyści z geograficznej ekspansji sieci. Alltrucks Fleet zostanie uruchomiona na początku 2021 roku i będzie oferować wszystkim uczestniczącym flotom w Europie ekskluzywne usługi w ramach sieci Alltrucks.

Przeczytaj też:
Chiny sprzedały 759 300 sztuk ciągników siodłowych w 2020 roku i odnotowały rekordowy wzrost

W czasie gdy Europa podsumowuje i liczy straty, Chiny przeżywają niebywały rozkwit rynku pojazdów użytkowych.

 

Rejestracje ciężarowe - pierwszy miesiąc 2021 roku

W styczniu 2021 r. zarejestrowano 1578 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej o 2,5% niż rok wcześniej.

 

Waberer's jest gotowy przejąć duże ilości transportu między UE a Wielką Brytanią ale na swoich warunkach

Według przedstawicieli firmy, działalność transportowa na Wyspy Brytyjskie pochłania już około 30% międzynarodowych kierunków Waberer's.

 

Kiedy dużym nie pojedziesz. Zakazy jazdy dla ciężarówek w 2021 roku

Ograniczenia dotyczące ruchu samochodów ciężarowych w Europie w 2021 roku:

 

Wzrost popytu na IVECO , fabryka musi zatrudnić dodatkowych pracowników

Podczas gdy rynek samochodów ciężarowych na świecie spadł łącznie o 11%, IVECO globalnie odnotowało 30 % wzrost sprzedaży.

 

Ciężarówki z asystentem skrętu obowiązkowo w Wiedniu i Londynie

W związku z wprowadzanymi wymogami dla wjazdu pojazdów ciężarowych do Londynu i Wiednia, właściciele pojazdów poruszających się po tych dwóch stolicach, muszą dostosować swoje ciężarówki do nowych norm bezpieczeństwa.

 

Rejestracje nowych ciężarówek w Europie. Polska w czołówce

Pomimo znacznych spadków udziały rynkowe poszczególnych państw pozostają niezmienne. Pod względem rejestracji najcięższych pojazdów, w grudniu ub. roku, Polska uzyskała wysoką trzecią pozycję.

 

Największe floty samochodów ciężarowych mają Polska, Niemcy i Włochy

Według statystyk Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA) Polska jest krajem z największą liczbą zarejestrowanych ciężarówek, czyli prawie 1,2 miliona sztuk.

 

Straż Miejska zważy twoją ciężarówkę. Trzy kary za jedno wykroczenie

W dniu 11 stycznia 2021 wszedł w życie nowy akt prawny. Ustawodawca postanowił wprowadzić kolejną ustawę nakładającą wysokie kary za niektóre naruszenia dotyczące ruchu przeciążonych pojazdów po drogach publicznych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL