MAN Truck Bus dostarcza aktualizację oprogramowania dla samochodów ciężarowych przez internet

MAN Now

Aktualizację nowej usługi cyfrowej MAN Now można pobrać za pośrednictwem mobilnego Internetu - bez konieczności wizyty w warsztacie.

 

MAN Now, jedna z najważniejszych usług MAN DigitalServices na platformie RIO, umożliwia klientom aktualizację oprogramowania w prosty i wygodny sposób. Nowa usługa cyfrowa, MAN Now, jest pierwszą usługą oferującą funkcje on-the-air i została wprowadzona w UE, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. MAN Now umożliwia kierowcom ciężarówek planowanie tras, poprzez przesyłanie w czasie rzeczywistym, danych dotyczących aktualnej sytuacji na drogach do systemu nawigacji pojazdu. Użytkownicy korzystają z najnowszych informacji o korkach lub utrudnieniach w ruchu i odpowiednio mogą zaplanować trasę.

Nowe oprogramowanie służące planowaniu tras może być zainstalowane w każdej ciężarówce MAN. Z usługi mogą również skorzystać ciężarówki z wcześniejszych serii modelowych. W takich przypadkach klient jest kierowany do najbliższego serwisu MAN, który przeprowadza doposażenie pojazdu w RIO box.

Po zainstalowaniu systemu multimedialnego MAN Navigation Advanced klienci mają bezpłatny dostęp do MAN OnlineTraffic przez okres jednego roku. Dostęp zostaje przedłużony do dwóch lat, jeśli wybiorą oni system multimedialny MAN Navigation Professional. Ale MAN OnlineTraffic to dopiero początek. MAN MapUpdate ze zaktualizowanymi mapami i geograficznymi pakietami regionalnymi będzie wkrótce dostępny dla klientów MAN Now. MAN Now zostanie rozszerzony o więcej usług bezprzewodowych w 2021 roku. W przyszłości MAN Now zapewni operatorom pojazdów możliwość dostosowania konfiguracji oprogramowania ich pojazdów do aktualnych wymagań handlowych, takich jak oprogramowanie zmniejszające zużycie paliwa, oprogramowanie skrzyni biegów. oprogramowanie sterujące silnika lub dodatkowe pakiety językowe.

Przeczytaj też:
MAN eTGM w służbie poczty

Grupa Posten Norge wprowadziła do użytku pierwszą 26-tonową w pełni elektryczną ciężarówkę - MAN eTGM.

 

Nowy MAN TGX rok po premierze

Warto odnotować tę datę, gdyż dokładnie rok temu nic jeszcze nie wskazywało, że miniony rok okaże sie tak trudnym dla branży producentów samochodów ciężarowych.

 

MAN TGX Individual Lion S - co nowego w nowej ekskluzywnej wersji (video)

MAN TGX Individual Lion S to ekskluzywny topowy model nowej generacji MAN Truck.

 

MAN QuickStop na YouTube - kolejna wielka premiera już dziś

W dniu 11 lutego 2021 r. firma MAN Truck & Bus zaprezentuje dwie premiery jednocześnie, ujawniając kolejne wiadomości dotyczące nowej generacji ciężarówek MAN Truck.

 

MAN TGX NG w barwach piłkarskich klubów - gratka dla fanów futbolu

MAN Truck & Bus wypuścił na rynek serię modeli ciężarówek MAN TGX NG dla fanów piłki nożnej.

 

Program wymiany starszych ciężarówek na nowe pod pewnymi warunkami

Niemiecki rząd federalny przyjął program wymiany starych samochodów ciężarowych na nowe, bardziej ekologiczne modele, ale nie tylko.

 

Rheinmetall - MAN otrzymał zamówienie na 1401 ciężarówek

Rząd Berlina przyznał kontrakt o wartości 543 mln euro spółce joint venture utworzonej przez Rheinmetall AG i MAN Truck & Bus.

 

Czy producentów ciężarówek czeka jeszcze długo spadek sprzedaży?

Według prognoz dopiero w 2023 r. można się spodziewać sprzedaży w Europie tylu ciężarówek, ile przed pandemią. MAN, Skania, Renault i Daimler dokonują rygorystycznych oszczędności, ale stawką są dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

 

MAN Truck Bus wybrał firmę Heliox jako partnera w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych

Holenderski dostawca podpisał umowę ramową z MAN Truck & Bus SE.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL