Nowości Ford Trucks - limitowana edycja 250 sztuk Forda F-MAX Blackline

Ford F-Max Blackline 2021

Ford Trucks rozpoczyna rok 2021 z nowymi produktami: ConnecTruck i My Ford Trucks - aplikacja mobilna nowej generacji, Ford F-MAX L - z wydłużonym rozstawem osi i zasięgiem do 5000 km, tryb Eco +, 9-stopniowa zautomatyzowana skrzynia biegów ZF EcoTronic, nowa tylna oś sterowana.

 

Ford F-MAX, w 2021 roku zaoferuje dwa nowe warianty ciężarówek: F-MAX Blackline i F-MAX L, w tym nowe specyfikacje i funkcje. Ford wprowadza również technologie mobilności oparte na sieci dla klientów Ford Trucks. Firma wprowadza funkcje zdalnego sterowania dzięki technologii ConnecTruck, oferując większą wygodę i większą wydajność.

- Jako innowacyjna marka, która słucha potrzeb naszych klientów, koncentrujemy nasze wysiłki badawczo-rozwojowe na wprowadzaniu technologii nowej generacji na rynek. Wierzymy, że możemy zapewnić naszym klientom największą wartość, obniżając ich całkowity koszt posiadania. Naszym celem przy tworzeniu każdego nowego produktu jest pomaganie naszym klientom w zarządzaniu ich działalnością w bardziej zyskowny sposób. Z dumą przedstawiamy naszym klientom na całym świecie nową gamę produktów i technologii - mówi Serhan Turfan, wiceprezes Ford Trucks.

Ford F-MAX Blackline będzie produkowany w limitowanej edycji tylko 250 sztuk ze specjalnymi numerami seryjnymi

F-MAX Blackline będzie produkowany jako edycja limitowana. Każdy pojazd będzie miał specjalny numer seryjny i emblemat Blackline Series na drzwiach. Tylko 250 sztuk zostanie wyprodukowanych w tej limitowanej edycji, która będzie dostępna w specjalnym srebrnym kolorze "księżycowego pyłu", z niebieskimi i czarnymi paskami, które podkreślają styl pojazdu, a także z czarnymi reflektorami LED, czarnymi kołami i czarnymi obudowami lusterek. F-MAX Blackline ma wysokiej klasy stylistykę wnętrza, z siedzeniami obszytymi w kolorze czarnym z niebieskimi paskami i detalami ściegów, a także niebieskimi akcentami i przeszyciami na skórzanej kierownicy oraz przestronnymi schowkami nad głową. Przednia konsola F-MAX Blackline oraz schowki na łóżko i pod łóżkiem również mają charakterystyczne czarne detale.

Ford F-Max Blackline

ConnecTruck oferuje nowe funkcje, które ułatwiają życie kierowcom i menedżerom flot

Ford Trucks przekształca swoje pojazdy w oparte na danych, połączone produkty mobilne, wyposażone w technologie nowej generacji, które przynoszą korzyści klientom. Nowe technologie obejmują funkcje, takie jak tempomat oparty na GPS i system multimedialny, które ułatwiają życie kierowcom i menedżerom flot. Nowe funkcje zdalnego sterowania umożliwiają także użytkownikom aplikacji My Ford Trucks zdalne sterowanie swoimi pojazdami, zapewniając kierowcom jeszcze wyższy poziom komfortu.

W międzyczasie platforma internetowa ConnecTruckGlobal.com została rozszerzony o nowe funkcje, zwłaszcza dla flot. Teraz umożliwia menedżerom flot śledzenie ich pojazdów na komputerze stacjonarnym lub tablecie, z dodatkowymi funkcjami oprócz aplikacji mobilnej. Nowe funkcje zapewniają kierowcom i menedżerom flot dostęp do historycznych danych pojazdów i informacji o trasach za pomocą kilku kliknięć.

Nowy F-MAX L z dłuższym rozstawem osi i zasięgiem do 5000 km na jednym zbiorniku

Zbiornik paliwa F-MAX L o pojemności 1350 litrów jest o 300 litrów większy niż standardowy zbiornik F-MAX, oferując znaczne korzyści transportowe w połączeniu z powiększonym rozstawem osi wynoszącym 3750 mm. Klienci mogą również wybrać opcję zbiornika o pojemności 1050 litrów, wybierając po prostu większy rozstaw osi.

Ford F-Max L

"Tryb Eco +" jest teraz standardem we wszystkich wersjach ciężarówki F-MAX, zmniejszając zużycie paliwa nawet o 5%

Ponieważ zużycie paliwa i całkowity koszt posiadania są najważniejszymi kryteriami w sektorze ciężkich pojazdów użytkowych, Ford Trucks wprowadził "tryb Eco +", umożliwiający kierowcom zwiększenie efektywności paliwowej nawet o 5%. Od 2021 roku tryb Eco + będzie standardową funkcją wszystkich wariantów F-MAX.

Gdy tryb Eco + jest włączony, system podejmuje działania w celu automatycznego zmniejszenia zużycia paliwa. Funkcja Max Cruise ustawia najbardziej efektywną prędkość pojazdu w oparciu o warunki drogowe i topografię zidentyfikowaną za pomocą danych GPS. Aktywowany jest również Eco Roll, co pozwala na optymalne przyspieszenie

Przeczytaj też:
F-Trucks Deutschland rozpoczęła działalność, jako generalny importer samochodów ciężarowych marki Ford Trucks

Ford Trucks ma w Europie już 21 punktów sprzedaży samochodów ciężarowych. Do końca przyszłego roku do sieci ma wejść jeszcze 60 punktów. Klienci mogą wypożyczać pojazdy użytkowe i pojazdy specjalne z dowolnej lokalizacji FMC. Pierwsze ciągniki siodłowe F-Max są już dostępne w sieci.

To nie koniec nowości od Ford Trucks

Niedawno pisaliśmy o ofercie samochodów ciężarowych Ford Trucks na sezon 2021.

Nowy Kamaz droższy od MAN-a i DAF-a?

Debiut handlowy nowej generacji ciężarówek Kamaz 54901 mamy już za sobą. Mozna więc oficjalnie zacząć się doszukiwać spójności rosyjskiej ciężarówki z niemiecką myślą tecghniczną, którą (w tym przypadku) reprezentuje Mercedes-Benz Actros.

 

HERO Truckers - pakiety ochrony dla kierowców ciężarówek

Fundacja Truckers Life w ramach pomocy zawodowym kierowcom rozpoczęła ogólnokrajową akcję HERO Truckers.

 

 

Ford Trucks sprzedał pierwsze ciężarówki F-Max na rynku polskim

Oficjalne przekazanie kluczyków nastąpiło podczas uroczystego otwarcia sieci dealerskiej i serwisowej Ford Trucks na polskim rynku.

 

We wrześniu wydano pierwsze Fordy F-Max

We wrześniu br. zarejestrowano 2441 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to mniej o 22,9% niż rok wcześniej.

 

Pierwsi klienci z Polski testują Forda F-MAX

Firma LINK odebrała do testów nowy ciągnik siodłowy Ford F-Max Low Liner.

 

Ford Trucks w Polsce - na jakich zasadach?

W połowie czerwca przedstawiciele Q-Service Truck podpisali umowę z Ford Trucks, stając się tym samym jedynym importerem pojazdów tej marki w Polsce.

 

Ford F-Max już dostępny na Mazowszu

Ford Trucks Polska z pełną ofertą dla przewoźników.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL