Niemieccy celnicy skonfiskowali ponad 20 000 kilogramów tytoniu podczas kontroli dwóch ciężarówek w Görlitz

urząd celny Drezno

Jak podaje Urząd Celny w Dreźnie tytoń miał zostać przetransportowany do Niemiec.

 

W dniu 29 stycznia br. podczas patrolu celnicy zainteresowali się stojącymi na parkingu pojazdami. Stały tam dwie ciężarówki i samochód dostawczy. Funkcjonariusze mogli zajrzeć do dużych, ułożonych w stos pudeł. Wszystko sprawiało wrażenie, że towar był przeładowywany.

24-letni polski kierowca ciężarówki, na widok celników, próbował uciec, ale po krótkim pościgu został aresztowany. Ponadto aresztowano trzech Polaków w wieku od 28 do 55 lat oraz 51-letniego ukraińskiego kierowcę furgonetki. Po dokładniejszym zbadaniu ładunku funkcjonariusze znaleźli 100 pudełek, z których każde było wypełnione 200 kilogramami tytoniu.

Ze względu na okoliczności i ilość można przypuszczać, że tytoń musiał być dostarczony do Niemiec Celnicy skonfiskowali tytoń.

Fot. Urząd Celny w Dreźnie

Przeczytaj też:
Holenderska ciężarówka litewski kierowca - kilkunastokrotnie naruszenie norm czasu pracy i odpoczynków

W poniedziałek na drodze ekspresowej nr 8 w Jeżewie patrol WITD w Białymstoku zatrzymał ciężarówkę na holenderskich numerach rejestracyjnych.

 

Podróżował na kole zapasowym pod naczepą ciężarówki

Wycieńczony mężczyzna z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala, gdzie musiał spędzić kilka dni.

 

Skradziona ciężarówka zatrzymana na granicy

Jak poinformował Nadbużański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze tej placówki, zatrzymali na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach poszukiwany autotransporter.

 

Ile załadować - dwa czy trzy?

W zeszłym tygodniu niemiecka policja przeprowadziła zmasowane kontrole transportu towarowego. Według policji szczególnie, godny uwagi był autotransporter.

 

Ciężarówka utknęła na zaśnieżonych torach i została zniszczona przez pociąg

Gdy ciężarówka utknęła na przejeździe kolejowym, kierowca i pasażer uciekli i próbowali ostrzec maszynistę.

 

Transport ponadnormatywny zatrzymany za nielegalny kabotaż

W nocy z środy na czwartek (10-11 lutego) na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy lubuskiej ITD zatrzymali do kontroli ciężarówki przewożące elementy wiatraków. Zestawy należały do niemieckiej firmy transportowej (były zarejestrowane w Niemczech).

 

Polska ciężarówka uległa groźnemu wypadkowi na A2 w Niemczech

Ciężarówka przebiła barierkę mostu na autostradzie A2.

 

Szybka decyzja kierowcy ciężarówki okazała się ratunkiem

To, co początkowo wydawało się wypadkiem drogowym między ciężarówką a samochodem okazało się odważną akcją ratunkową 49-letniego zawodowego kierowcy.

 

Dwadzieścia pięć ciężarówek w pięć godzin

Kierowców ciężarówek nie powinny jednak dziwić działania kontrolne, bo policja nie ukrywa ich, a nawet zapowiada je z dużym wyprzedzeniem. Następne działania kontrolne w tym rejonie na A4 odbędą się 17 lutego.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL