Przejęcie PEKAES przez GEODIS stało się faktem

GEODIS PEKAES

Po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych GEODIS Polska może oficjalnie przejąć PEKAES.

 

- Z przyjemnością witamy Klientów, pracowników i zarząd grupy PEKAES na pokładzie GEODIS. Ta transakcja w tak kluczowym dla rozwoju GEODIS regionie jest znaczącym krokiem naprzód w realizacji celów określonych w naszej strategii "Ambition 2023" . Zwiększając naszą obecność na trzecim co do wielkości rynku logistycznym w Europie możemy zaoferować polskim firmom nieograniczone międzynarodowe możliwości - skomentowała Marie-Christine Lombard, CEO GEODIS.

Połączenie rozszerza działalność GEODIS w Polsce, ale także w Niemczech i Europie Centralnej - ze względu na integralną rolę Polski w niemieckim łańcuchu dostaw.

- Ta operacja pozwoli nam rozwinąć sieć frachtu paletowego na całą Europę wraz z dalszym rozwojem na Polskim rynku. Multimodalne linie PEKAES to istotny impuls rozwojowy dla tego obszaru naszej działalności. Idealnie uzupełnią nasze dotychczasowe połączenia w Europie Zachodniej, które znacząco zyskały na popularności wśród klientów ze względu na swój niski ślad środowiskowy - wyjaśnia Olivier Royer, GEODIS Executive Vice President for Road Transport.

- Otwieramy nowy rozdział w historii PEKAES. Fuzja z GEODIS to nowe możliwości dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nasi klienci zyskują wsparcie globalnej sieci dla swojego rozwoju. Przed naszymi pracownikami otwierają się nowe możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji. Jesteśmy zaszczyceni połączeniem z GEODIS, marką z którą łączy nas wspólne dążenie do wspierania klientów wobec logistycznych wyzwań - komentuje Maciej Bachman, prezes Zarządu PEKAES.

GEODIS obecnie ma niemal 1500 pracowników w 29 lokalizacjach na terenie Polski, w tym dwadzieścia kilka hubów na całym terytorium.


Grupa GEODIS jest dużym operatorem globalnych łańcuchów dostaw. Oferta GEODIS (optymalizacja łańcucha dostaw, spedycja, logistyka kontraktowa, dystrybucja i ekspres oraz transport drogowy) w połączeniu z prawdziwie globalnym zasięgiem firmy obecnej w 67 krajach i obejmującej 120 krajów przekłada się na wysokie miejsca w czołowych rankingach biznesowych: nr 1 we Francji, nr 6 w Europie i nr 7 na świecie. W 2019 roku GEODIS zatrudniał ponad 41 000 pracowników na całym świecie i wygenerował sprzedaż w wysokości 8,2 miliarda euro.

Przeczytaj też:
Testy dla kierowców ciężarówek na Covid-19 przed wjazdem na Łotwę i inne ograniczenia podróży

Od 15 lutego zawodowi kierowcy ciężarówek zobowiązani są wykonać, przed wjazdem na Łotwę, test na Covid-19.

 

Rekordowe dane przewozów towarowych mimo pandemii

Barometr transportowy TIMOCOM wskazał w ostatnim kwartale 2020 r. aż o 56% więcej ofert frachtów niż w tym samym okresie roku 2019.

 

Transport bez pakietu Mobilności - nowy kierunek dla polskich przewoźników

Transport na Wschód, poza granicę Unii Europejskiej, wiąże się z sporą liczbą przeszkód do pokonania. Formalnych, politycznych, infrastrukturalnych, na przejściach granicznych czy problemów dotyczących bezpieczeństwa.

 

Ile załadować - dwa czy trzy?

W zeszłym tygodniu niemiecka policja przeprowadziła zmasowane kontrole transportu towarowego. Według policji szczególnie, godny uwagi był autotransporter.

 

Transport do Wielkiej Brytanii - wyspecjalizowane spedycje zbierają plony

Najbardziej widoczną konsekwencją Brexitu dla TSL jest przywrócenie kontroli granicznych w przewozie dóbr pomiędzy krajami Wspólnoty i Wielką Brytanią. To spowodowało, że na przełomie roku kierowcy utknęli w kilometrowych kolejkach, a święta, zamiast w domu, spędzili w kabinach ciężarówek.

 

Pakiet Mobilności - jak wpłynął na transport polski?

Pięćdziesiąt cztery procent klientów PKO Leasing[1], prowadzących działalność transportową, obawia się że wprowadzony w sierpniu Pakiet Mobilności obniży konkurencyjność polskich firm na rynku przewozów międzynarodowych.

 

Waberer's jest gotowy przejąć duże ilości transportu między UE a Wielką Brytanią ale na swoich warunkach

Według przedstawicieli firmy, działalność transportowa na Wyspy Brytyjskie pochłania już około 30% międzynarodowych kierunków Waberer's.

 

Kiedy dużym nie pojedziesz. Zakazy jazdy dla ciężarówek w 2021 roku

Ograniczenia dotyczące ruchu samochodów ciężarowych w Europie w 2021 roku:

 

Bezpłatne testy na Covid-19 przed podróżą do Francji, Danii i Holandii

Jak informuje rząd Wielkiej Brytanii na swojej stronie internetowej bezpłatne testy COVID-19 są dostępne dla kierowców w miejscach doradztwa dla przewoźników.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL