Waberer's jest gotowy przejąć duże ilości transportu między UE a Wielką Brytanią ale na swoich warunkach

Waberer's transport

Według przedstawicieli firmy, działalność transportowa na Wyspy Brytyjskie pochłania już około 30% międzynarodowych kierunków Waberer's.

 

Firma odpowiednio wcześniej przygotowała się do utrudnień związanych z odprawami. Przeszkolono wszystkich pracowników obsługujących kierunki na Wyspy, w tym kierowców, którzy muszą zwracać większą uwagę na prawidłową obsługę dokumentów.

Przed końcem roku, przygotowując się do Brexitu, brytyjskie firmy zapełniły swoje magazyny towarami. Gdy zapasy zaczynają się wyczerpywać i wzrasta popyt na transporty do Wielkiej Brytanii, węgierski przewoźnik dostrzegł w tym duży potencjał. Waberer's ogłasza gotowość przejęcia wolumenów. - Jesteśmy gotowi i chętni do kontynuowania lub nawet rozszerzania naszej działalności transportowej między Wielką Brytanią a UE - czytamy w wypowiedzi przedstawicieli firmy.

Jednak Brexit wymusił zmiany. Waberer's zaznacza, że nawet w przypadku braku ceł koszty frachtów wzrosły - choćby ze względu na zwiększone obciążenia obsługi administracyjnej i długi czas oczekiwania na odprawę celną. Wszystkie te dodatkowe koszty zostaną zatem uwzględnione w cenach usług przewozowych. Ograniczona podaż usług transportowych w kierunku Wielkiej Brytanii daje nowe możliwości przewoźnikom.

 

Fot. Waberer's

Przeczytaj też:
Dotacje rządowe na nową flotę ciężarówek

Firmy, które kupią nowe ciężarówki z obecną normą emisji spalin Euro VI d lub ciężarówki napędzane energią elektryczną lub wodorową, mogą otrzymać dofinansowanie do 15 000 euro od rządu federalnego.

 

Chiny sprzedały 759 300 sztuk ciągników siodłowych w 2020 roku i odnotowały rekordowy wzrost

W czasie gdy Europa podsumowuje i liczy straty, Chiny przeżywają niebywały rozkwit rynku pojazdów użytkowych.

 

Testy dla kierowców ciężarówek na Covid-19 przed wjazdem na Łotwę i inne ograniczenia podróży

Od 15 lutego zawodowi kierowcy ciężarówek zobowiązani są wykonać, przed wjazdem na Łotwę, test na Covid-19.

 

Rekordowe dane przewozów towarowych mimo pandemii

Barometr transportowy TIMOCOM wskazał w ostatnim kwartale 2020 r. aż o 56% więcej ofert frachtów niż w tym samym okresie roku 2019.

 

Transport bez pakietu Mobilności - nowy kierunek dla polskich przewoźników

Transport na Wschód, poza granicę Unii Europejskiej, wiąże się z sporą liczbą przeszkód do pokonania. Formalnych, politycznych, infrastrukturalnych, na przejściach granicznych czy problemów dotyczących bezpieczeństwa.

 

Ile załadować - dwa czy trzy?

W zeszłym tygodniu niemiecka policja przeprowadziła zmasowane kontrole transportu towarowego. Według policji szczególnie, godny uwagi był autotransporter.

 

Alltrucks rozwija sieć warsztatów w Europie i uruchamia działalność na Litwie

Sieć Alltrucks Truck & Trailer Service stale się rozwija. Od 01.01.2021 r. na Litwie w czterech miastach zostaje uruchomiona kompleksowa koncepcja serwisowa Alltrucks, tym samym rozszerzając swoją obecność w Europie Wschodniej.

 

Transport do Wielkiej Brytanii - wyspecjalizowane spedycje zbierają plony

Najbardziej widoczną konsekwencją Brexitu dla TSL jest przywrócenie kontroli granicznych w przewozie dóbr pomiędzy krajami Wspólnoty i Wielką Brytanią. To spowodowało, że na przełomie roku kierowcy utknęli w kilometrowych kolejkach, a święta, zamiast w domu, spędzili w kabinach ciężarówek.

 

Rejestracje ciężarowe - pierwszy miesiąc 2021 roku

W styczniu 2021 r. zarejestrowano 1578 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej o 2,5% niż rok wcześniej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL