Wzrost popytu na IVECO , fabryka musi zatrudnić dodatkowych pracowników

Podczas gdy rynek samochodów ciężarowych na świecie spadł łącznie o 11%, IVECO globalnie odnotowało 30 % wzrost sprzedaży.
Tak dobrą koniunkturę, IVECO odnotowuje głównie w Ameryce Południowej. Dlatego należy szybko wykorzystać ten czas i bardziej przyspieszyć produkcję. Producent samochodów musi zatrudnić dodatkowo 478 pracowników tymczasowych, którzy wzmocnią linie montażową pojazdów.
Pod koniec ubiegłego roku do kompleksu przemysłowego Sete Lagoas-MG (wschodnia Brazylia) przyjęto już 272 nowych pracowników, co na finiszu pozwoliło zaspokoić część zamówień. Dzięki dobrym wskaźnikom sprzedaży IVECO ma bardzo dobre perspektywy rozwoju na 2021 rok.
- Nasz zespół jest gotowy do utrzymania ciągłości produkcji IVECO, dziś istnieje potrzeba zatrudnienia dodatkowego personelu, aby sprostać rozwojowi rynku. To efekt m.in. nowych inwestycji. IVECO niedawno odnowiło linię produkcyjną - powiedział Márcio Querichelli, odpowiedzialny za interesy IVECO w Ameryce Południowej.
Otwarta w 2000 roku fabryka IVECO została zaprojektowana w oparciu o koncepcje World Class Manufacturing (WCM), jeden z najwyższych standardów jakości w światowym przemyśle w zakresie integralnego zarządzania fabrykami i produkcją. Mieści się tam m.in. Centrum Rozwoju Produktu (CDP) , które skupia specjalistów z różnych dziedzin w celu opracowania nowych technologii i produktów zapewniających producentowi większą energooszczędność i poprawę jakości.

Firmy, które kupią nowe ciężarówki z obecną normą emisji spalin Euro VI d lub ciężarówki napędzane energią elektryczną lub wodorową, mogą otrzymać dofinansowanie do 15 000 euro od rządu federalnego.

W czasie gdy Europa podsumowuje i liczy straty, Chiny przeżywają niebywały rozkwit rynku pojazdów użytkowych.

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki został zakupiony w Polsce.

Sieć Alltrucks Truck & Trailer Service stale się rozwija. Od 01.01.2021 r. na Litwie w czterech miastach zostaje uruchomiona kompleksowa koncepcja serwisowa Alltrucks, tym samym rozszerzając swoją obecność w Europie Wschodniej.

W styczniu 2021 r. zarejestrowano 1578 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej o 2,5% niż rok wcześniej.

Według przedstawicieli firmy, działalność transportowa na Wyspy Brytyjskie pochłania już około 30% międzynarodowych kierunków Waberer's.

Ograniczenia dotyczące ruchu samochodów ciężarowych w Europie w 2021 roku:

W związku z wprowadzanymi wymogami dla wjazdu pojazdów ciężarowych do Londynu i Wiednia, właściciele pojazdów poruszających się po tych dwóch stolicach, muszą dostosować swoje ciężarówki do nowych norm bezpieczeństwa.

Pomimo znacznych spadków udziały rynkowe poszczególnych państw pozostają niezmienne. Pod względem rejestracji najcięższych pojazdów, w grudniu ub. roku, Polska uzyskała wysoką trzecią pozycję.