Bezpłatne testy na Covid-19 przed podróżą do Francji, Danii i Holandii

Testy Covid dla kierowców ciężarówek

Jak informuje rząd Wielkiej Brytanii na swojej stronie internetowej bezpłatne testy COVID-19 są dostępne dla kierowców w miejscach doradztwa dla przewoźników.

 

Stanowiska obsługi przewoźników znajdują się na stacjach obsługi autostrad i na parkingach dla ciężarówek. Większość tych punktów jest otwarta w godzinach od 6:00 do 21:30 - 7 dni w tygodniu . We wskazanych punktach kierowcy i załogi samochodów ciężarowych, samochodów towarowych i półciężarówek mogą:

- zrobić test na COVID-19, co jest niezbędne do wjazdu do Francji, Danii i Holandii,

- otrzymać informacje o przepisach i dokumentach niezbędnych do przewozu towarów między Wielką Brytanią a UE,

- przejść bezpłatną kontrolę gotowości do przekroczenia granicy, aby upewnić się, że posiadają właściwą dokumentację do przekraczania granicy UE,

- otrzymać pomoc w sprawdzeniu, czy samochód ciężarowy jest gotowy do przekroczenia granicy: https://www.gov.uk/check-hgv-border

Informacje, dla kierowców ciężarówek, o miejscach w Wielkiej Brytanii, gdzie można poddać się testom na obecność koronawirusa znaleźć można na brytyjskiej stronie rządowej Haulier advice site locations - www.gov.uk

Zaś na autostradzie A26 w kierunku Calais i Dunkierki kierowcy samochodów ciężarowych mogą skorzystać z darmowych testów na obecność COVID-19 oferowanych przez francuską obronę cywilną. Poddanie się testowi nie jest obowiązkowe, a jego wynik nie powoduje konieczności przerwania podróży. Celem testów jest umożliwienie osobom zakażonym uniknięcia obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny przed powrotem z Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj też:
Holenderska ciężarówka litewski kierowca - kilkunastokrotnie naruszenie norm czasu pracy i odpoczynków

W poniedziałek na drodze ekspresowej nr 8 w Jeżewie patrol WITD w Białymstoku zatrzymał ciężarówkę na holenderskich numerach rejestracyjnych.

 

Podróżował na kole zapasowym pod naczepą ciężarówki

Wycieńczony mężczyzna z objawami hipotermii został przewieziony do szpitala, gdzie musiał spędzić kilka dni.

 

Skradziona ciężarówka zatrzymana na granicy

Jak poinformował Nadbużański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze tej placówki, zatrzymali na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach poszukiwany autotransporter.

 

Testy dla kierowców ciężarówek na Covid-19 przed wjazdem na Łotwę i inne ograniczenia podróży

Od 15 lutego zawodowi kierowcy ciężarówek zobowiązani są wykonać, przed wjazdem na Łotwę, test na Covid-19.

 

Rekordowe dane przewozów towarowych mimo pandemii

Barometr transportowy TIMOCOM wskazał w ostatnim kwartale 2020 r. aż o 56% więcej ofert frachtów niż w tym samym okresie roku 2019.

 

Transport bez pakietu Mobilności - nowy kierunek dla polskich przewoźników

Transport na Wschód, poza granicę Unii Europejskiej, wiąże się z sporą liczbą przeszkód do pokonania. Formalnych, politycznych, infrastrukturalnych, na przejściach granicznych czy problemów dotyczących bezpieczeństwa.

 

Ile załadować - dwa czy trzy?

W zeszłym tygodniu niemiecka policja przeprowadziła zmasowane kontrole transportu towarowego. Według policji szczególnie, godny uwagi był autotransporter.

 

Ciężarówka utknęła na zaśnieżonych torach i została zniszczona przez pociąg

Gdy ciężarówka utknęła na przejeździe kolejowym, kierowca i pasażer uciekli i próbowali ostrzec maszynistę.

 

Transport ponadnormatywny zatrzymany za nielegalny kabotaż

W nocy z środy na czwartek (10-11 lutego) na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy lubuskiej ITD zatrzymali do kontroli ciężarówki przewożące elementy wiatraków. Zestawy należały do niemieckiej firmy transportowej (były zarejestrowane w Niemczech).

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL