DAF z Tajwanu

DAF CF

Firma DAF Trucks produkuje na Tajwanie 10 000 ciężarówek.

 

W 2017 roku, po raz pierwszy, z linii montażowej w firmie DAF na Tajwanie zjechała 5000. ciężarówka w segmencie o masie ponad 12 ton, a trzy lata później liczba ta już się podwoiła.

Wśród zagranicznych producentów samochodów ciężarowych, fabryka DAF Trucks na Tajwanie jest na szczycie z 37-procentowym udziałem w rynku. Komponenty do średnich i lekkich serii CF i LF są dostarczane raz w tygodniu z Eindhoven i Leyland. Całość jest składana w zakładach tworzyw sztucznych Formosa Plastics Group.

Jakość ciężkich samochodów ciężarowych produkowanych na Tajwanie nie różni się od tych, które zjeżdżają z linii produkcyjnej w Holandii i Wielkiej Brytanii - podkreśla Jan van Keulen, dyrektor ds. sprzedaży DAF Trucks.

Jubileuszowa, tajwańska, ciężarówka to ciągnik siodłowy CF 480 , służący do transportu żwiru i betonu. Pojazd zamówił wieloletni klient DAF firma Xong Yuan Transport Corporation.

 

Przeczytaj też:
Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

DAF Trucks przyznaje tytuł DAF International Dealer of the Year 2021

Wiemy już kto otrzymał w tym roku statuetkę Dealera Roku DAF Trucks Polska. W Europie tytuł ten otrzymała Brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Zamówienie na 1300 ciężarówek DAF XF

Na koniec roku DAF Trucks może jeszcze pochwalić się niemałym zamówieniem. Hiszpański przewoźnik zakupił 1300 ciężarówek w kabinie Super Space Cab.

 

Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF

Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.

 

Modele DAF CF i XF z unikatowym pakietem dla właścicieli i kierowców

DAF Trucks wprowadza do oferty pakiet Ultimate zawierający wiele atrakcyjnych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort pracy.

 

Fulimpex z nowymi ciągnikami siodłowymi DAF XF

Dziesięć ciągników siodłowych DAF FTR 530 przekazano w ub. czwartek firmie Fulimpex.

 

Aplikacja DAF Connect dla kierowców zawodowych

Firma DAF Trucks wprowadza na rynek aplikację, która może zoptymalizować styl jazdy za pośrednictwem telefonu komórkowego kierowcy.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL