Kierowca dieta

Osiem grzechów głównych kierowców ciężarówek. Zadbaj o swoje zdrowie

Dyrektywa Unii Europejskiej 2014/85 / UE jest swoistym ostrzeżeniem dla kierowców ciężarówek. Została stworzona w celu ograniczenia wypadków spowodowanych przez niezdrowy tryb życia.

 

Nakłada na kierowców zawodowych obowiązek zasięgnięcia porady lekarskiej przed wydaniem lub przedłużeniem ich praw jazdy. Jednym z głównych czynników ryzyka jest nadwaga. Utrzymywanie zdrowych nawyków dzięki elastycznym planom odżywiania nie jest częścią codziennego życia zdecydowanej większości kierowców ciężarówek, dlatego maja oni duże szanse, w przyszłości na choroby, które przez większość czasu zabijają po cichu.

Cukrzyca jest spowodowana niedoborem wytwarzania lub działania insuliny. Główne konsekwencje dla tych, którzy nie wiedzą, jak chorować na tę chorobę, a nawet dla tych, którzy wiedzą, ale nie wykonują prawidłowego leczenia, to możliwość wystąpienia przełomu hipoglikemicznego (niski poziom cukru we krwi) lub hiperglikemia (nadmierny poziom cukru we krwi). .

W przypadku kierowców zawodowych, którzy spędzają dużo czasu na prowadzeniu pojazdu, jeden z takich kryzysów może zagrozić bezpieczeństwu na drodze. Objawy obejmują drżenie rąk, brak równowagi, utratę koordynacji, zawroty głowy, senność i niewyraźne widzenie. Takie sytuacje mogą spowodować utratę kontroli nad pojazdem i w konsekwencji wypadek.

Wzrost poziomu cholesterolu we krwi zwykle nie daje widocznych objawów, ale jest niebezpieczny, ponieważ ten nadmiar tłuszczu, który może odkładać się na ścianach tętnic determinuje proces znany, jako arterioskleroza. Jeśli osad ten pojawi się w tętnicach wieńcowych, może powodować dusznicę bolesną (ból w klatce piersiowej) i zawał mięśnia sercowego. Jeśli występuje w tętnicach mózgowych, może spowodować udar mózgu.

Kiedy wzrost cholesterolu osiąga bardzo wysoki poziom, może wystąpić powiększenie wątroby, śledziony i objawy zapalenia trzustki. Żółtko jajka, bekon, mięso z kurczaka ze skórą, skóry wieprzowe, masło, śmietana i śmietana, smażone potrawy, kiełbaski i mięso pochodzenia zwierzęcego to główne produkty spożywcze, które zawierają znaczną ilość cholesterolu.

Nadciśnienie to choroba uwarunkowana wysokim ciśnieniem krwi w tętnicach i powoduje, że serce wykonuje większy wysiłek niż zwykle, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie krwi w organizmie. Przyczyny nadciśnienia to: Systematyczne spożycie alkoholu, palenie tytoniu, otyłość, brak aktywności fizycznej, stres, wysokie spożycie soli, wysoki poziom cholesterolu, cukrzycę i niewystarczający sen. Objawy nadciśnienia pojawiają się zwykle tylko wtedy, gdy ciśnienie nagle wzrośnie. Wśród nich są bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, osłabienie, niewyraźne widzenie oraz krwawienia z nosa.

Ból krzyża jest jedną z głównych przypadłości długotrwałego spędzania czasu za "kółkiem". Gdy kierowcy ciężarówek mają mało ruchu. Do głównych przyczyn należą błędy postawy, nieergonomiczny fotel, brak podparcia dla szyi i ramion. Długie godziny ciągłej pracy bez przerw, brak aktywności fizycznej, otyłość, brak snu, a także leki pobudzające.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu krzyża, konieczna jest zmiana nawyków, takich jak regulacja poziomu stresu, regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych, kontrolowanie diety i wagi oraz poprawna pozycja za kierownicą.

Otyłość to nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie i występuje, gdy spożycie pokarmu jest większe niż odpowiadający mu wydatek energetyczny. Ja kierownicą nie trudno o taką sytuację. Osoby otyłe są bardziej narażone na problemy, takie jak nadciśnienie, choroby układu krążenia i cukrzyca typu 2.

Nadwaga może być również związana z dziedziczeniem genetycznym osoby, złymi nawykami żywieniowymi lub np. zaburzeniami endokrynologicznymi. Najczęściej stosowanym parametrem diagnostycznym u dorosłych jest wskaźnik masy ciała. Otyłość jest czynnikiem ryzyka wielu chorób.

Stres - kolejny "przyjaciel kierowcy" - może charakteryzować się uczuciem strachu, dyskomfortu, zmartwienia, irytacji, frustracji, oburzenia, nerwowości i może być motywowany wieloma przyczynami. Wypadanie włosów, rozdrażnienie, zawroty głowy i częste bóle głowy to objawy, które mogą wskazywać na stres. Stres jest związany ze wzrostem poziomu kortyzolu we krwi, co oprócz wpływu na umysł może prowadzić do chorób fizycznych, takich jak na przykład alergie i napięcie mięśni. Stres może prowadzić do bezsenności, zaburzeń odżywiania, depresji, problemów sercowo-naczyniowych, zespołu jelita drażliwego i zaparć.

Kontuzje przeciążeniowe określane terminem RSI odnoszą się do grupy chorób, które dotykają głównie kończyn górnych, atakują mięśnie, nerwy i ścięgna, powodując podrażnienia i stany zapalne. Zwykle jest to spowodowane powtarzającymi się i ciągłymi ruchami.

Nadmierny wysiłek, zła postawa, stres i złe warunki pracy również przyczyniają się do RSI. W skrajnych przypadkach może powodować poważne uszkodzenie ścięgien, ból i utratę ruchu..

Bezdech senny - jest on częstym stanem, w którym ściany gardła rozluźniają się i kurczą podczas snu, przerywając normalne oddychanie. Może to powodować chrapanie, zakłócać sen. Bezdech senny może spowodować niedotlenienie, udar, nadciśnienie i choroby serca.

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Nowe doskonalsze fotoradary na polskich drogach - sprawdź ich lokalizacje Nowatorska jakość sprzętu, wyłapująca serię pojazdów jednocześnie, ma być skutecznym straszkiem na kierowców.
Wymiana tachografów niezbędna przy międzynarodowych przewozach drogowych GITD przypomina, że do końca roku 2024 pojazdy wykorzystywane w międzynarodowych przewozach drogowych muszą zostać wyposażone w inteligentne tachografy drugiej wersji (tzw. retrofit).
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Surowa kara za jazdę ciężarówką z zawieszoną działalnością W dniu 01 lutego 2024 r. inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy.
Jakimi autami będą jeździć Polacy? Tegoroczna edycja badania Portfele Polaków pod lupą na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek.
Ponad tysiąc kilometrów ciężarówką w jedną dobę 1300 km przejechał kierowca ciężarówki w jedną dobę, bez uprawnień, bez karty w tachografie.