Komu opłaca się korzystać z usług spedycji lotniczej?

Spedycja lotnicza Pekaes Błonie

Dowiedz się czym jest spedycja lotnicza, z jakimi wiąże się zaletami oraz jakie posiada wady.

 

Aktualnie naturalnym krokiem do rozwinięcia swojej krajowej działalności, jest rozszerzenie jej o regiony zagraniczne. Coraz większa liczba przedsiębiorców korzysta z możliwości jakie daje postęp technologiczny i importuje pewne towary z innych krajów, a także wysyła własne produkty. Warto zaznaczyć, że handel międzynarodowy jest ogromnie ważnym aspektem polskiej gospodarki.

Co to jest spedycja lotnicza?

Hasło „spedycja” określa całościowy proces transportu towaru z punktu A do punktu B. W jego zakresie znajduje się optymalne wybranie trasy i środka transportu, a także formalności, ubezpieczenie, usługa magazynowania, załadunek, rozładunek. Jest to kompleksowa obsługa przesyłki, która ma dotrzeć z miejsca pochodzenia do miejsca docelowego. Spedytorzy trzymają pieczę nad każdym z powyższych punktów, a także organizacją dokumentów i formalnościami związanymi z odprawą celną. Ściśle współpracują z przewoźnikami, portami lotniczymi, pracownikami ubezpieczeniowymi oraz podmiotami państwowymi, które dbają o porządek od strony prawnej.

Firma spedycyjna zajmuje się przesyłką towaru "door to door", od jednego lotniska, do drugiego, od lotniska do odbiorcy lub od klienta do lotniska. Jest to tak zwany transport intermodalny, w który zaangażowane są różne środki lokomocji przy zachowaniu jednej jednostki ładunkowej np. kontenera, czy nadwozia wymiennego. Wśród dostępnych opcji jest także transport multimodalny, który łączy przewóz np. drogą morską i powietrzną. Warto w takich przypadkach współpracować z dobrą firmą spedycyjną, która dobierze optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Zalety i wady transportu lotniczego

Transport lotniczy występuje obok morskiego, drogowego i kolejowego. Spośród nich wszystkich ma jednak największe możliwości w kwestii zasięgu. Dotrze do najdalszych zakątków świata, w dodatku w rekordowo niskim czasie. Szybkość realizacji usługi, to podstawowa zaleta tego rodzaju środka transportu. Kolejną niezwykle istotną cechą jest bezpieczeństwo. Kolizje drogowe, czy kolejowe, mogą się przyczynić do zniszczeń i strat dla zleceniodawcy. Przewóz towaru samolotem minimalizuje takie ryzyko.

Do wad transportu lotniczego można zaliczyć zależność od warunków pogodowych, a także cenę. Jest ona stosunkowo wysoka w porównaniu z transportem morskim, lecz kiedy liczy się czas, to najbardziej skuteczne rozwiązanie. Zdarzają się klienci gotowi zapłacić więcej, by tylko otrzymać swoje zamówienie w krótkim terminie.

Kto powinien korzystać z usług spedycji lotniczej?

Każdy, kto chce jak najszybciej i w bezpieczny sposób wysłać towar w daleką trasę. Samolot jest doskonałym środkiem transportu dla wszelkiego rodzaju produktów świeżych, z krótką datą przydatności, artykułów spożywczych, a także zwierząt, towarów luksusowych i materiałów niebezpiecznych.

Wysyłka lotnicza to pewny sposób na szybką dostawę, co dla niektórych firm wiąże się rozwojem firmy i płynnością finansową.

Jak znaleźć dobrą spedycję lotniczą?

Zaufana firma jest podstawą płynnej transakcji o optymalnych kosztach. Wybierając zleceniobiorcę, kieruj się doświadczeniem i dobrymi opiniami klientów. Solidny spedytor pomoże Ci zorganizować i przeprowadzi przez cały proces transportu, wybierze właściwe środki lokomocji, trasy, a także załatwi niezbędne formalności. Dowiedz się, czy osoba, z którą chcesz podjąć współpracę, będzie dla Ciebie dostępna przez cały cykl dostawy, by udzielić odpowiedzi lub szybko zareagować w przypadku wystąpienia jakichkolwiek utrudnień. Godną polecenia marką jest Pekaes, który cieszy się mocną pozycją na rynku, a jego pracownicy chętnie wspierają swoich klientów. Pekaes to spedycja drobnicowa, całopojazdowa, krajowa i zagraniczna.

Przeczytaj też:
Kolejny duży przewoźnik odmawia wysyłania transportów do Anglii

Niemiecka grupa logistyczna DB Schenker zawiesiła usługi doręczeń transgranicznych z powodu nowej biurokracji i procedur celnych nałożonych Przez Wielka Brytanię. DB Schenker twierdzi, że tylko 10 procent przesyłek do Wielkiej Brytanii ma prawidłową dokumentację.

 

Koszty transportów z Francji do Wielkiej Brytanii wzrosły ponad czterokrotnie

Wraz z nadejściem Brexitu zwiększył się czas oczekiwania na granicy UE-Wielka Brytania.

 

Ciężarówki w drodze do Wielkiej Brytanii - na co trzeba zwrócić uwagę

Pomimo osiągniętego porozumienia między Wielką Brytanią a UE, wymagania dotyczące deklaracji celnych, sanitarnych, bezpieczeństwa i ochrony pozostają niezmienione.

Ciężarówki o nacisku osi 11,5 ton - na drogach bez zezwoleń

Pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton będą mogły jeździć po drogach publicznych bez zezwoleń.

 

Pakiet Mobilności - jak zmieni się transport do 3,5 tony DMC

Dyskusja na temat tzw. pakietu mobilności w branży TSL nie cichnie od kilku miesięcy. Przegłosowane w lipcu przepisy dotykają między innymi norm socjalnych, tachografów, czy wynagrodzeń kierowców.

 

Co czwarta firma z sektora MŚP kupi samochód w 2021 roku

Firmy nie dają się pandemii - 25 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP deklaruje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy kupi przynajmniej jeden samochód.

 

Główne zmiany w opłatach drogowych od stycznia 2021 r w Czechach

Od 1 stycznia 2021 r. wejdą w życie zmiany dekretu rządu Republiki Czeskiej nr 240/2014 Dz. i dekret nr 470/2012 Coll. W efekcie zacznie obowiązywać kilka ważnych zmian w elektronicznym systemie poboru opłat za pojazdy powyżej 3,5 tony DMC.

 

Karta drogowa – kto jej używa i czy powinien?

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

 

Kto dostarcza szczepionki na Covid-19

Szczepionka Pfizer i BioNTech na COVID-19 jest rozprowadzana w Europie od 26 grudnia.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL