Kto kupi IVECO?

FAW Trucks

CNH Industrial potwierdza negocjacje dotyczące sprzedaży Iveco chińskiej grupie FAW.

 

Agencja informacyjna Reuters opublikowała informacje, które uzyskała od CNH Industrial, gdzie firma poinformowała, że ​​negocjuje sprzedaż ciężarówek IVECO chińskiej grupie FAW Jiefang. W zeszłym roku negocjacje między obiema firmami, ze względu na Covid-19, zostały odwołane.

Jeden z rzeczników CNH Industrial potwierdził Reuterowi, że negocjacje są nadal prowadzone ale tej pory nie osiągnięto żadnego porozumienia.
W zeszłym roku FAW Jiefang Group zaoferowała IVECO około 3,7 miliarda dolarów, ale zarząd CNH Industrial oszacował, że wartość ta była zbyt niska.

Dla grupy FAW, która produkuje kilka modeli w Chinach, zakup IVECO byłby pierwszym krokiem w kierunku rozszerzenia działalności nie tylko w Europie, ale także na rynkach, gdzie IVECO prowadzi sprzedaż samochodów ciężarowych.

Oprócz zakupu 100% IVECO, Grupa FAW zamierza kupić również linię produkcyjną silników do ciężarówek.

Inne chińskie firmy również są zainteresowane IVECO. Kolejną grupą, która złożyła ofertę na spółkę w 2020 roku, był chiński konglomerat przemysłowy Shandong Heavy Industry Group. Według uzyskanych informacji wartość, jaką zaoferowała ta grupa wyniosła 5,5 mld USD.

W branży mówi się również o zainteresowaniu chińskich przedsiębiorców inną europejska marką pojazdów użytkowych. jest jednak zbyt wcześnie na podawanie jakichkolwiek konkretów.

Przeczytaj też:
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych? Mocny finisz przewoźników w grudniu

W grudniu 2020 r. zarejestrowano 2448 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej aż o 37,9% niż rok wcześniej.

 

Panele słoneczne zasilają Renault Trucks D Wide ZE

Firma Rhyner Logistik, która specjalizuje się w dystrybucji towarów dla sieci supermarketów Denner nabyła niedawno elektryczną ciężarówkę Renault Trucks D Wide.

 

Od stycznia nowe obostrzenia emisyjne dla pojazdów - nie każde nowe auto da się zarejestrować

Wraz z nowym rokiem w życie wchodzą europejskie przepisy obligujące producentów nowych pojazdów, głównie osobowych, do redukcji zanieczyszczeń pochodzących ze spalin. Samochody emitujące ich nadmierną ilość i nie posiadające urządzeń monitorujących zużycie paliwa lub energii, nie będą dopuszczone do ruchu.

 

IVECO, Daimler Truck AG, OMV, Shell i Grupa Volvo podejmują współpracę dotyczącą wodorowej ciężarówki

Duże motoryzacyjne koncerny podjęły dziś zobowiązanie do współpracy w zakresie stworzenia warunków dla masowego wdrożenia samochodów ciężarowych zasilanych wodorem w Europie.

 

Czy producentów ciężarówek czeka jeszcze długo spadek sprzedaży?

Według prognoz dopiero w 2023 r. można się spodziewać sprzedaży w Europie tylu ciężarówek, ile przed pandemią. MAN, Skania, Renault i Daimler dokonują rygorystycznych oszczędności, ale stawką są dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

 

Testy zderzeniowe elektrycznej ciężarówki Scania (video)

Gwałtowne uderzenie w bok ciężarówki to nie powód, aby żałować nowego pojazdu. Inżynierowie Scania celowo zaaranżowali zderzenie, aby poprawić bezpieczeństwo w elektrycznych ciężarówkach.

 

Bundeswehra żąda 163 milionów euro odszkodowania od producentów ciężarówek

Szkody poniesione przez Bundeswehrę z powodu zawyżania cen przez europejskich producentów ciężarówek mogą być znaczne.

 

IVECO wprowadza IVECO ON - nową markę usług i rozwiązań transportowych

Program IVECO ON to nowy świat zintegrowanych usług i rozwiązań transportowych, które pomagają klientom marki w efektywnym zarządzaniu posiadaną flotą.

 

Nowe kontrakty serwisowe w Renault Trucks

Renault Trucks ma w swojej ofercie kontrakty serwisowe Start&Drive Excellence Predict, pozwalające na maksymalne skrócenie czasu przestoju pojazdów.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL