Niecodzienny wypadek na A8

wypadek policja

W dniu 7 stycznia doszło do spektakularnego wypadku na autostradzie A8, tuż przed zjazdem Bad Aibling.

 

Jak donosi Komenda Główna Policji w Górnej Bawarii, furgonetka uderzyła w pojazd policyjny w pobocze, który zabezpieczał inny wypadek ostrzegając kierowców przed utrudnieniami w ruchu.

Według wstępnych informacji na miejscu w wypadku ranne zostały trzy osoby: kierowca dostawczaka oraz dwaj policjanci. Jak doszło do wypadku, nadal nie jest jasne.

Z rozmiaru uszkodzeń samochodu policyjnego wynika, że furgonetka musiała jechać ze znaczną prędkością i z dość dużą prędkością uderzyła w policyjny radiowóz. Do tego typu wypadków dochodzi zwykle podczas zmęczenia kierowcy lub nieuwagi wynikającej np. z rozmowy przez telefon komórkowy.

Przeczytaj też:
Naczepa z ciężarówką w środku

Wydaje się, że kontrolujących ciężarówki funkcjonariuszy policji nic już nie jest w stanie zaskoczyć.

 

Ciężarówki o nacisku osi 11,5 ton - na drogach bez zezwoleń

Pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton będą mogły jeździć po drogach publicznych bez zezwoleń.

 

Pakiet Mobilności - jak zmieni się transport do 3,5 tony DMC

Dyskusja na temat tzw. pakietu mobilności w branży TSL nie cichnie od kilku miesięcy. Przegłosowane w lipcu przepisy dotykają między innymi norm socjalnych, tachografów, czy wynagrodzeń kierowców.

 

Kierowca ciężarówki - posiłek w kabinie czy w restauracji?

Jeśli kierowca zawodowy,. w trasie, chce skorzystać z restauracji hotelowej musi być gościem hotelowym zameldowanym przynajmniej na dobę hotelową.

 

Karta drogowa – kto jej używa i czy powinien?

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

 

Gwardia Cywilna ratuje polską ciężarówkę uwięzioną przez dwa dni w śniegu

W ostatni piątek ciężarówka z Polski ugrzęzła w śniegu na drodze między Ponferrada i Astorga, na wysokości Foncebadón (Hiszpania). Kierowca czekał na pomoc do niedzieli.

Wybuch fajerwerków w ciężarówce - jedna osoba ginie

Komenda policji Dolnej Frankonii poinformowała, że w sobotę 12 grudnia 2020 r. około godziny 15:30, że autostrada A3 w pobliżu Würzburga zapaliła się ciężarówka.

 

Ciężarówka taranuje pięć mostów na drodze do Hamburga

Kierowca ciężarówki na A23 najwyraźniej nie docenił wysokości swojego pojazdu. Rezultat to pięć uszkodzonych mostów.

 

40-tonowa ciężarówka uderza w filar wiaduktu. Kierowca ginie na miejscu

W środę około godziny 14, z niewyjaśnionych przyczyn, ciężarówka uderzyła w filar wiaduktu. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL