Profesjonalni Kierowcy 2021 - społeczna akcja Volvo Trucks

Profesjonalni Kierowcy 2021

Ponad 80 zawodowych kierowców wzięło udział w wykładach online z bezpiecznej jazdy, a kolejnych 50 sprawdziło swoje umiejętności w praktyce, wsiadając do kabin najnowszych modeli ciężarówek Volvo Trucks i ćwicząc kontrolowane poślizgi na Autodromie Jastrząb w ubiegłym roku.

 

Pomimo pandemicznych ograniczeń organizowana już po raz piąty akcja Profesjonalni Kierowcy zakończyła się sukcesem. Co więcej, organizatorzy już planują działania na 2021 rok z jeszcze większą, niż dotychczas, liczbą partnerów. Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi.

- Akcja Profesjonalni Kierowcy jest bardzo dobrze odbierana w branży. Nikt nie ma wątpliwości, jak ważne jest stałe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kierowców. Wsparcie partnerów jest dla nas niezwykle cenne, bez ich zaangażowania nie moglibyśmy kontynuować naszych działań. W tych szczególnych czasach, gdy zawód kierowcy tylko zyskuje na znaczeniu, dalsze szkolenia to konieczność, nasza społeczna odpowiedzialność – nie ma wątpliwości Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Przypomnijmy, że Profesjonalni Kierowcy to największa akcja społeczna branży TSL. W bezpłatnych warsztatach teoretycznych i praktycznych uczestniczą osoby, które mają prawo jazdy kategorii C+E, ale nigdy nie pracowały w zawodzie. Od 2016 roku, a więc od początku akcji, Volvo Trucks wspólnie z Continental Opony Polska, MJM Brokers, Volvo Financial Services, Ergo Hestią i MAK Ubezpieczenia przeszkolili ponad 900 osób.

Zdecydowana większość znalazła pracę w zawodzie. Podczas piątej edycji, która odbyła się w 2020 roku, w zajęciach online, odbywających się w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa, uczestniczyło ponad 80 osób z całej Polski, także te, które w tradycyjnych szkoleniach, z różnych powodów, nie mogły dotychczas wziąć udziału. Podczas pięciu spotkań kierowcy uczyli się m.in. mocowania ładunku czy jazdy defensywnej.

- To było dużo wyzwanie, ale kontynuowanie akcji Profesjonalni Kierowcy było i jest dla nas ważne. Zawód kierowcy stał się bardzo istotny, szczególnie w okresie wzmożonej aktywności konsumentów na początku pandemii, gdy bez względu na okoliczności, dostawy do sklepów nie mogły zostać
przerwane. Kierowcy są bohaterami tych pandemicznych czasów - przekonuje Piotr Werner, menedżer ds. produktu Volvo Trucks Polska, koordynator akcji.

W zajęciach praktycznych, zorganizowanych na Autodromie Jastrząb, najnowocześniejszym obiekcie szkoleniowym w kraju, wzięło udział 51 osób. Młodzi kierowcy pod czujnym okiem najlepszych szkoleniowców w Polsce ćwiczyli m.in. poślizg podczas jazdy z dużą prędkością czy zachowanie podczas nagłego wtargnięcia na drogę. W szkoleniach wykorzystywane były również symulatory o sześciu stopniach swobody, zaprojektowane z wykorzystaniem kabiny pojazdu ciężarowego.

Dodatkową wartością dla adeptów tego zawodu była możliwość przetestowania najnowocześniejszych samochodów ciężarowych na rynku: Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM i Volvo FMX. W Polsce nowe modele po raz pierwszy zostały zaprezentowane we wrześniu. Ich produkcja ruszy w marcu 2021 roku.

Profesjonalni Kierowcy - 6. edycja 2021 w roku

Volvo Trucks Polska wspólnie z partnerami akcji pracuje w tej chwili nad programem i harmonogramem przyszłorocznej edycji szkoleń. Zajęcia odbędą się w systemie hybrydowym: teoretyczne w sieci, praktyczne na torze. Volvo Trucks chce, by było ich więcej niż w tym roku.

- Zamierzamy też wrócić do szkoleń na drogach publicznych, z których – z uwagi na pandemię - zrezygnowaliśmy. Pojawi się także nowy temat: pobieranie i odbieranie ładunków w przestrzeni magazynowej. Pierwsze szkolenia zaplanowaliśmy na marzec - zapowiada Piotr Werner.

W tej chwili na rynku brakuje ok. 100 tys. zawodowych kierowców ciężarówek. Organizatorzy akcji chcą dotrzeć do jak największej grupy młodych ludzi i zmienić, nie zawsze pozytywny, wizerunek tego zawodu.

Przeczytaj też:
Volvo Trucks w nowy rok z nową gamą ciężarówek i z dużym optymizmem

Wywiad z Małgorzatą Kulis, Dyrektor Zarządzającą Volvo Trucks Polska:

 

Ciężarówki Volvo w wynajmie. Volvo Trucks Polska podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska

Niemal do ostatniego dnia ubiegłego roku Zespół Volvo Trucks Polska podpisywał nowe kontrakty już na rok 2021.

 

IVECO, Daimler Truck AG, OMV, Shell i Grupa Volvo podejmują współpracę dotyczącą wodorowej ciężarówki

Duże motoryzacyjne koncerny podjęły dziś zobowiązanie do współpracy w zakresie stworzenia warunków dla masowego wdrożenia samochodów ciężarowych zasilanych wodorem w Europie.

 

Samochody ciężarowe Volvo Trucks z aplikacją głosową Alexa

Nowe Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM oraz Volvo FMX będą pierwszymi pojazdami ciężarowymi wyposażonymi w Alexę.

 

Volvo Trucks zapowiada na przyszły rok pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych

Już w przyszłym roku przewoźnicy w całej Europie będą mogli zamawiać całkowicie elektryczne wersje samochodów ciężarowych Volvo.

 

Volvo Trucks wyprodukuje elektryczną ciężarówkę, która może jeździć bez kierowcy, także w nocy

Volvo Trucks prowadzi prace nad tym projektem w Ameryce Północnej.

 

Dziesięć lat Volvo FMX w branży budowlanej

Tak to już dziesięć lat od premiery modelu FMX. Polska premiera odbyła się wówczas w okolicy Wisły.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Limitowana seria Volvo FH Unlimited Edition

Volvo Trucks France wprowadza na rynek limitowaną edycję "Unlimited Edition" w swojej serii FH i FH16 Classic.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL