Nie powinno być kłopotów z testami dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Testy dla kierowców ciężarówek Anglia

Rząd w Londynie zwiększył możliwości testowania kierowców ciężarówek pod kątem koronawirusa przed wyjazdem przez kanał La Manche lub Eurotunnel do Francji.


W sam weekend zostanie otwartych 20 nowych lokalizacji w całej Anglii, ogłosił w sobotę minister transportu Grant Shapps. W nadchodzącym tygodniu powinno pojawić się tych miejsc jeszcze więcej.

W związku z Brexitem kierowcy ciężarówek podróżujący z Kent muszą teraz również wykazać, że złożyli niezbędne zgłoszenia wywozowe. Nowe przepisy obowiązują od 1 stycznia 2021 roku. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nałożenia grzywny.

Jest jeszcze jeden problem. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa biologicznego zabraniają wwożenia na teren UE produktów pochodzenia zwierzęcego takich, jak niektóre rośliny i produkty roślinne. Zatem również i kierowcy ciężarówek nie mogą przywieźć, z Wielkiej Brytanii na Kontynent, na przykład kanapek z szynką i serem.

 

Przeczytaj też:
Kolejny duży przewoźnik odmawia wysyłania transportów do Anglii

Niemiecka grupa logistyczna DB Schenker zawiesiła usługi doręczeń transgranicznych z powodu nowej biurokracji i procedur celnych nałożonych Przez Wielka Brytanię. DB Schenker twierdzi, że tylko 10 procent przesyłek do Wielkiej Brytanii ma prawidłową dokumentację.

 

Brexit: celnicy konfiskują kanapki z szynką kierowcom ciężarówek

Od 1 stycznia 2021 Wielka Brytania opuściła UE. Poprzedziło to dość duży chaos na granicach, ale to nie koniec niedogodności.

 

Po czym rozpoznasz cywilny radiowóz

Cywilne samochody z radarami jeżdżą po całej Francji, do końca 2021 r. w 8 regionach będzie eksploatowanych ponad 200 pojazdów.

 

Rusza jeden z największych procesów sądowych w branży transportowej

Pierwszy pozew przeciwko Vlantana Norway od czasu ogłoszenia upadłości firmy w 2020 r.

 

Trudne warunki na drogach w Niemczech. Policja zmniejsza maksymalną dopuszczalną prędkość

Śnieg i lód od soboty rano utrudniają ruch na autostradzie A2 między Magdeburgiem a Braunschweig.

 

Niefortunne zderzenie ciężarówki z samolotem na lotnisku w Gdańsku

Wypadki ciężarówek lotniskowych zdarzają się niezmiernie rzadko. Procedury związane z poruszaniem się samochodów obsługi technicznej są bardzo surowe, a kierowcy takich pojazdów muszą przechodzić specjalne szkolenia.

 

Koszty transportów z Francji do Wielkiej Brytanii wzrosły ponad czterokrotnie

Wraz z nadejściem Brexitu zwiększył się czas oczekiwania na granicy UE-Wielka Brytania.

 

Ciężarówki w drodze do Wielkiej Brytanii - na co trzeba zwrócić uwagę

Pomimo osiągniętego porozumienia między Wielką Brytanią a UE, wymagania dotyczące deklaracji celnych, sanitarnych, bezpieczeństwa i ochrony pozostają niezmienione.

Tylko 36 zakażonych kierowców ciężarówek na 15 tysięcy przebadanych

Wielu kierowców musiało w tym roku spędzić Boże Narodzenie w kabinie ciężarówki w oczekiwaniu na możliwość przeprawy do Francji.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL