IVECO Poland przekazało 30 ciągników siodłowych IVECO S-WAY na gaz ziemny

Lipiński IVECO

Do floty pojazdów IVECO LNG firmy PUH EXPORT-IMPORT Adam Lipiński, dołączyły najnowsze ciągniki siodłowe napędzane skroplonym gazem ziemnym. Przewoźnik w grudniu 2019 roku odbierał jako pierwszy w Polsce najnowszy ciągnik IVECO S-WAY.

 

Międzynarodowy operator logistyczny, firma PUH EXPORT-IMPORT Adam Lipiński z siedzibą w Sierpcu, powiększył swoją flotę pojazdów ciężkich o najnowsze pojazdy IVECO S-WAY Natural Power o mocy 460 KM, zasilane wyłącznie gazem ziemnym (LNG - Liquefied Natural Gas) i wyposażone w dwa zbiorniki kriogeniczne o pojemności 460 l (194 kg) każdy, zapewniające łącznie zasięg do 1600 kilometrów na jednym tankowaniu.

Łącznie firma transportowa z Sierpca ma już 50 ciągników IVECO zasilanych gazem ziemnym, są to modele IVECO Stralis LNG i najnowsze IVECO S-WAY LNG. W chwili obecnej przewoźnik użytkuje w sumie 170 ciągników siodłowych marki IVECO.

Oficjalne przekazanie ostatniej partii 19 pojazdów IVECO S-WAY NP 460 LNG, z zamówionych 30 ciągników, miało miejsce w siedzibie dealera IVECO TNC w Lubiczu. Wśród odebranych pojazdów znajduje się 20 IVECO S-WAY w wersji Low Tractor, 10 w wersji Standard, z których 5 wyposażonych jest w pakiet ADR, służący do przewozu ładunków niebezpiecznych. Dodatkowo należy wspomnieć o bogatym wyposażeniu, obejmującym m.in.: klimatyzację postojową, retarder hydrauliczny, pełne oświetlenie LED, lodówki PREMIUM, nawigację satelitarną oraz aluminiowe felgi. Na pokładzie nie mogło zabraknąć oczywiście nowoczesnej skrzyni biegów HI-TRONIX i systemów wspomagających HI-CRUISE, które są niewątpliwym atutem nowoczesnych IVECO S-WAY.

30 nowoczesnych S-WAY otrzymało pakiet serwisowy 2XL Live zawierający między innymi holowanie, obsługę akumulatorów, Assistance Non Stop oraz obsługę eksploatacyjną wraz z pełną gwarancją na cały pojazd przez okres 60 miesięcy.

Oficjalne przekazanie pojazdów poprzedzało profesjonalne szkolenie kierowców przewoźnika przeprowadzone przez trenera Akademii Jazdy IVECO. Obejmowało ono nie tylko naukę techniki ekonomicznej jazdy, ale również obsługę systemu IVECO HI-CRUISE GPS posiadającego zintegrowane funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak Eco-Roll oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem, wykorzystując w tym celu najnowocześniejszą technologię mapowania GPS. Poznanie nowoczesnego systemu komunikacji IVECO S-WAY pozwoli kierowcom zmaksymalizować dyspozycyjność i wydajność pojazdu, dzięki wykorzystaniu usługi pomocy zdalnej oraz bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania i diagnostyki. Pomoc zdalna polega na interwencji Control Room IVECO w momencie, gdy system wykryje potencjalne usterki, które mogą wystąpić w niedalekiej przyszłości. System poinformuje też kierowcę o konieczności wizyty w serwisie. Dzięki temu uniknie on nieplanowanych postojów.

IVECO S-WAY niesie ze sobą wszystkie zalety wprowadzone w poprzednich generacjach i dodaje nową kabinę, całkowicie przeprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy i właściciela. W obliczu ostrej konkurencji operatorzy logistyczni potrzebują najwyższego poziomu dyspozycyjności, wydajności i produktywności swoich flot. Nowy IVECO S-WAY doskonale spełnia to wymaganie, oferując kompletny pakiet funkcji i usług, które nie mają sobie równych. Samochód został opracowany z naciskiem na najwyższy komfort kierowcy, zrównoważony rozwój oraz nowy, rozszerzony poziom komunikacji.

Przeczytaj też:
MyLNG - nowy produkt dla branży transportowej od Cryogas

LNG to paliwo umożliwiające znaczące ograniczenie wydatków, a także redukcję emisji szkodliwych substancji - cząstek sadzy, dwutlenku siarki i węgla, tlenków azotu oraz siarki.

Pięćsetne IVECO S-WAY Natural Power dla firmy FINE LOGISTICS

Podwarszawska firma transportowa FINE LOGISTICS uzupełniła swoją flotę pojazdów ciężarowych o wyjątkowy, bo 500. egzemplarz ciągnika siodłowego napędzanego gazem ziemny, jaki został zakupiony w Polsce.

 

BAG bada oszustwa Maut w ciężarówkach LNG

Niemiecki Bundesamt für Güterverkehr (BAG) prowadzi postępowania karne, których przedmiotem są podejrzenia o przedstawienie sfałszowanych certyfikatów na instalację zbiorników LNG. Dzięki temu przewoźnicy mogli niesłusznie otrzymać zwolnienie z Maut.

 

Gdzie zatankować skroplony gaz ziemny? Stacja Shell LNG w okolicy Wrocławia

Dużo w ostatnim czasie mówi się o paliwach alternatywnych. Firmy transportowe z uwagą śledzą komunikaty prasowe, w których poszczególni producenci samochodów ujawniają swoje nowinki techniczne.

Nowa stacja tankowania LCNG w Warszawie

Klienci mogą już tankować gaz ziemny na nowej stacji Cryogas w Warszawie.

 

Ciężarówka gazowa w wypadku na autostradzie

W poniedziałek po południu gazowe IVECO uległo uszkodzeniu po tym jak kierowca ciężarówki najechał na pojazd poprzedzający.

 

W 2020 roku na polskich drogach pojawiło się już 116 nowych autobusów gazowych

To blisko połowa wszystkich ekologicznych autobusów zarejestrowanych w naszym kraju od początku roku.

 

Czym Polacy będą tankować swoje auta za 30 lat?

Do 2050 roku unijny sektor transportu ma zaledwie trzy dekady na redukcję emisji CO2 aż o 90%.

Stacja LNG dla ciężarówek w podwrocławskich Bielanach

W Bielanach Wrocławskich otwarto pierwszą w Polsce komercyjną stację Shell LNG dla samochodów ciężarowych.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL