Kamaz zaprezentował elektryczny pojazd

Wyścig producentów samochodów o to kto jest bardziej ekologiczny dotarł również do Rosji.
Producent samochodów ciężarowych Kamaz zaprezentował samochód elektryczny. Nie jest to jednak ciężarówka, jakie zwykł sprzedawać rosyjski producent.
Teraz producent ciężarówek Kamaz zaprezentował również samochód elektryczny. Nie jest to jednak konstrukcja rodzima. Pojazd Kama-1 powstał we współpracy z Politechniką w Sankt Petersburgu i raczej na razie należy go traktować jako samochód koncepcyjny. Kamaz nie podał informacji dotyczących rozpoczęcia seryjnej produkcji, ani daty sprzedaży.
Wiemy tylko iż, ów elektryczny van ma długość 3,40 metra i ma nadwozie trzydrzwiowe. Oferuje cztery miejsca Za napęd odpowiada silnik elektryczny o mocy 80 kW / 109 KM, który umożliwia przyspieszenie do 100 km/h w 6,7 sekundy. Pojazd może rozwinąć prędkość maksymalną do 150 km/h. Jeśli akumulator litowo-jonowy 33 kWh jest w pełni naładowany, powinien wystarczyć na zasięg około 250 kilometrów. W trybie standardowym ładowanie baterii trwa 6 godzin, natomiast za pomocą szybkiej ładowarki proces ten można skrócić do 20 minut.
Wyświetlacz Kamy-1 i panel obsługowy jest dość nietypowy, ponieważ koncentruje się na 9-calowym ekranie dotykowym w kierownicy. Jednak wyświetlacz nie obraca się przy ruchach kierownicy. Podczas jazdy istotne informacje są wyświetlane również na przedniej szybie. Dodatkowo Kama-1 jest wyposażony w nowoczesne zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), które powinny umożliwiają zautomatyzowaną jazdę na 3 poziomie autonomii.

Do 2025 roku Amazon planuje zakup do 2500 całkowicie elektrycznych ciężarówek Lion 6 i Lion 8 od kanadyjskiego producenta Lion Electric.

W pierwszym kwartale 2021 roku do floty DPD Polska trafi 50 w pełni elektrycznych samochodów dostawczych marki MAN TGE.

W styczniu w Arabii Saudyjskiej rozegra się najsłynniejszy rajd świata - Dakar.

Coraz więcej w Polsce rejestruje się pojazdów z napędami alternatywnymi.

Netto testuje w pełni elektryczną ciężarówkę do transportu i dostarczania towary do swoich oddziałów w Hamburgu. Dla dyskontu ważne jest, że e-ciężarówka Mercedes-Benz nie tylko jeździ cicho, ale jest również bezemisyjna.

Zakres zamówienia na ciężarówki Volvo obejmuje dostawę podwozia, współpracę przy sprzedaży oraz dostęp do istniejącej infrastruktury posprzedażowej.

Wiodący europejscy producenci ciężarówek chcą sprzedawać pojazdy bez paliw kopalnych dopiero od 2040 roku. Jest to konieczne, aby osiągnąć cel neutralności klimatycznej na 2050 r.

Mocna druga połowa roku i nowości produktowe, tak w skrócie można podsumować 2020 rok w Scania.

Goodyear przedłużył współpracę z zespołem KAMAZ-master jako oficjalny dostawca opon.