Samochody ciężarowe Volvo Trucks z aplikacją głosową Alexa

Volvo Trucks Alexa

Nowe Volvo FH, Volvo FH16, Volvo FM oraz Volvo FMX będą pierwszymi pojazdami ciężarowymi wyposażonymi w Alexę.

 

Alexa to asystent głosowy, który został wyposażony w szereg funkcjonalności. Z pomocą Alexy kierowcy mogą używać prostych poleceń głosowych, aby uzyskiwać wskazówki, wykonywać połączenia, słuchać wiadomości i cieszyć się rozrywką.

Od marca 2021 roku ciężarówki Volvo z integracją Alexa będą dostępne w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoszech, Austrii i Hiszpanii. Od września 2020 roku Volvo Trucks zaczęło zbierać zamówienia na ciężarówki nowej generacji. W zasadzie nie zamówimy, już produkowanego do tej pory modelu FH oraz innych samochodów oferowanych do sprzedaży w 2020 roku. Nadszedł czas wprowadzania na rynek nowości, a wraz z nimi nowych technologii. Volvo Trucks nie informuje, czy i kiedy ciężarówki z Alexa będą dostępne w Polsce, jednak jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to można się spodziewać również takiej oferty na polskim rynku. Na razie Alexa uczy się jeszcze języka polskiego i zapewne nie wszystkie jej funkcjonalności są dostępne w naszym ojczystym języku.

Dzięki aplikacji Alexa kierowcy nie muszą odrywać rąk od kierownicy ani oczu od drogi. Jeśli nowa ciężarówka jest wyposażona w oprogramowanie nawigacyjne Volvo Trucks, kierowcy mogą zapytać Alexę, np. którą trasę wybrać. Ponadto kierowcy mogą używać Alexy do dzwonienia do klientów i krewnych oraz słuchania muzyki, wiadomości lub książek audio.

- Technologia mowy jest centralnym elementem zapewniającym optymalną przyjazność dla użytkownika w ciężkich pojazdach użytkowych. Cieszymy się, że Volvo Trucks zdecydowało się wykorzystać Alexę do tego celu. Alexa może niezawodnie wspierać kierowców samochodów ciężarowych Volvo na drogach, zapewniając im stały kontakt, rozrywkę i produktywną pracę - komentuje Ned Curic, wiceprezes Alexa Automotive.

 

 

Przeczytaj też:
Volvo Trucks w nowy rok z nową gamą ciężarówek i z dużym optymizmem

Wywiad z Małgorzatą Kulis, Dyrektor Zarządzającą Volvo Trucks Polska:

 

Ciężarówki Volvo w wynajmie. Volvo Trucks Polska podpisuje duże zamówienie z firmą Hama Polska

Niemal do ostatniego dnia ubiegłego roku Zespół Volvo Trucks Polska podpisywał nowe kontrakty już na rok 2021.

 

Profesjonalni Kierowcy 2021 - społeczna akcja Volvo Trucks

Ponad 80 zawodowych kierowców wzięło udział w wykładach online z bezpiecznej jazdy, a kolejnych 50 sprawdziło swoje umiejętności w praktyce, wsiadając do kabin najnowszych modeli ciężarówek Volvo Trucks i ćwicząc kontrolowane poślizgi na Autodromie Jastrząb w ubiegłym roku.

 

IVECO, Daimler Truck AG, OMV, Shell i Grupa Volvo podejmują współpracę dotyczącą wodorowej ciężarówki

Duże motoryzacyjne koncerny podjęły dziś zobowiązanie do współpracy w zakresie stworzenia warunków dla masowego wdrożenia samochodów ciężarowych zasilanych wodorem w Europie.

 

Volvo Trucks zapowiada na przyszły rok pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych

Już w przyszłym roku przewoźnicy w całej Europie będą mogli zamawiać całkowicie elektryczne wersje samochodów ciężarowych Volvo.

 

Volvo Trucks wyprodukuje elektryczną ciężarówkę, która może jeździć bez kierowcy, także w nocy

Volvo Trucks prowadzi prace nad tym projektem w Ameryce Północnej.

 

Dziesięć lat Volvo FMX w branży budowlanej

Tak to już dziesięć lat od premiery modelu FMX. Polska premiera odbyła się wówczas w okolicy Wisły.

 

Rejestracje nowych ciężarówek i autobusów - wrzesień 2020

We wrześniu 2020 r. zarejestrowano 2101 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to o 13,9% mniej niż rok wcześniej, jednak jest to najwyższy miesięczny wynik licząc od początku roku.

 

Limitowana seria Volvo FH Unlimited Edition

Volvo Trucks France wprowadza na rynek limitowaną edycję "Unlimited Edition" w swojej serii FH i FH16 Classic.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL