Ciężarówka taranuje pięć mostów na drodze do Hamburga

Transport nienormatywny

Kierowca ciężarówki na A23 najwyraźniej nie docenił wysokości swojego pojazdu. Rezultat to pięć uszkodzonych mostów.

 

Ciężki transport ponadnormatywny uszkodził pięć mostów w drodze do Hamburga dzisiaj około godziny 2 w nocy. Według policji naczepa niskopodwoziowa, która była załadowna maszyną, jechała drogą A23. Ciężarówka była pewnie trochę za wysoka a mosty zbyt niskie. Policja zablokowała pas autostrady i zatrzymała zestaw. W rezultacie powstał korek na kilkanaście kilometrów.

Ładunek lekko dotknął pierwszych czterech mostów, które ciężki transporter nieznacznie uszkodził. Pod piątym mostem, pomiędzy Halstenbek-Krupunder i Hamburg-Eidelstedt, ciężarówka utknęła i trzeba było użyć pomocy. Nie wiadomo dlaczego 52-letni kierowca ciężarówki, ani jego piloci nie zauważyli, jak zestaw kolejno zahacza o wiadukty.

Według służb drogowych mosty nie doznały żadnych uszkodzeń konstrukcyjnych - to dobra wiadomość. Istnieje jednak znaczne uszkodzenie tak zwanego zbrojenia betonu. Jest częściowo odcięty.

 

 

Przeczytaj też:
Naczepa z ciężarówką w środku

Wydaje się, że kontrolujących ciężarówki funkcjonariuszy policji nic już nie jest w stanie zaskoczyć.

 

Niecodzienny wypadek na A8

W dniu 7 stycznia doszło do spektakularnego wypadku na autostradzie A8, tuż przed zjazdem Bad Aibling.

 

Ciężarówki o nacisku osi 11,5 ton - na drogach bez zezwoleń

Pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton będą mogły jeździć po drogach publicznych bez zezwoleń.

 

Kierowca ciężarówki - posiłek w kabinie czy w restauracji?

Jeśli kierowca zawodowy,. w trasie, chce skorzystać z restauracji hotelowej musi być gościem hotelowym zameldowanym przynajmniej na dobę hotelową.

 

Karta drogowa – kto jej używa i czy powinien?

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

 

Gwardia Cywilna ratuje polską ciężarówkę uwięzioną przez dwa dni w śniegu

W ostatni piątek ciężarówka z Polski ugrzęzła w śniegu na drodze między Ponferrada i Astorga, na wysokości Foncebadón (Hiszpania). Kierowca czekał na pomoc do niedzieli.

Wybuch fajerwerków w ciężarówce - jedna osoba ginie

Komenda policji Dolnej Frankonii poinformowała, że w sobotę 12 grudnia 2020 r. około godziny 15:30, że autostrada A3 w pobliżu Würzburga zapaliła się ciężarówka.

 

40-tonowa ciężarówka uderza w filar wiaduktu. Kierowca ginie na miejscu

W środę około godziny 14, z niewyjaśnionych przyczyn, ciężarówka uderzyła w filar wiaduktu. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

 

Kradziona naczepa Schmitz Cargobull zatrzymana na granicy

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, zatrzymali naczepę chmitz Cargobull z przebitymi numerami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL