MAN Truck Bus wybrał firmę Heliox jako partnera w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych

MAN elektryczny

Holenderski dostawca podpisał umowę ramową z MAN Truck & Bus SE.

 

Zgodnie z tą umową monachijski producent będzie oferował infrastrukturę ładowania Heliox w Europie w ramach sprzedaży pojazdów użytkowych z zasilaniem akumulatorowym. Heliox będzie odpowiednio korzystał z sieci serwisowej MAN w Europie.

Holenderska firma oferuje ​​rozwiązania Heliox do ładowania elektrycznych pojazdów użytkowych. Oferta obejmują ładowarki mobilne (25 kW) do użytku na stacjach paliw, ładowanie nocne w zajezdniach, aż po możliwość ładowania (600 kW) na trasie. Dzięki nowemu portfolio produktów, MAN Truck & Bus SE, jest w stanie spełnić każdą strategię ładowania, niezależnie od wielkości floty zasilanej akumulatorami.

W ramach umowy ramowej Heliox zajmuje się również montażem i serwisem na życzenie klienta. Produkty Heliox są zgodne z normami branżowymi, takimi jak CE, UL i są zgodne z protokołem OCPP.

- Heliox jest dumny ze współpracy z MAN Truck & Bus SE. Wspieramy MAN-a w planowaniu i wdrażaniu przyszłych projektów E-truck, E-van i E-bus. Nasza globalna obecność zostanie dodatkowo wzmocniona dzięki możliwości skorzystania z sieci usług MAN Truck & Bus w Europie - mówi Sebastian Winner, kierownik ds. Rozwoju firmy Heliox.

Stefan Sahlmann , szef MAN Transport Solutions, komentuje: - W obszarze elektromobilności klient oczekuje od nas pełnej gamy rozwiązań. Oprócz kompleksowego doradztwa w zakresie przejścia na elektryczne pojazdy użytkowe obejmuje to również usługi związane z ładowaniem i energią.

MAN Truck & Bus ma w swojej aktualnej ofercie pojazdy z napędem elektrycznym: dostawczy MAN eTGE, dystrybucyjną ciężarówkę MAN eTGM oraz wprowadzony niedawno na rynek autobus miejski MAN Lion's City Electric - produkowany w zakładzie w Starachowicach.

 

 

Przeczytaj też:
Program wymiany starszych ciężarówek na nowe pod pewnymi warunkami

Niemiecki rząd federalny przyjął program wymiany starych samochodów ciężarowych na nowe, bardziej ekologiczne modele, ale nie tylko.

 

Amazon chce kupić do 2500 elektrycznych ciężarówek

Do 2025 roku Amazon planuje zakup do 2500 całkowicie elektrycznych ciężarówek Lion 6 i Lion 8 od kanadyjskiego producenta Lion Electric.

 

Elektryczne samochody dostawcze MAN TGE we flocie DPD Polska

W pierwszym kwartale 2021 roku do floty DPD Polska trafi 50 w pełni elektrycznych samochodów dostawczych marki MAN TGE.

 

Rheinmetall - MAN otrzymał zamówienie na 1401 ciężarówek

Rząd Berlina przyznał kontrakt o wartości 543 mln euro spółce joint venture utworzonej przez Rheinmetall AG i MAN Truck & Bus.

 

Kiedy Rajd Dakar z samochodami napędzanymi wodorem?

W styczniu w Arabii Saudyjskiej rozegra się najsłynniejszy rajd świata - Dakar.

 

Ekologia w mieście - elektryczne i gazowe autobusy w 2020 roku

Coraz więcej w Polsce rejestruje się pojazdów z napędami alternatywnymi.

 

e-ciężarówka Mercedes-Benz na testach w Netto

Netto testuje w pełni elektryczną ciężarówkę do transportu i dostarczania towary do swoich oddziałów w Hamburgu. Dla dyskontu ważne jest, że e-ciężarówka Mercedes-Benz nie tylko jeździ cicho, ale jest również bezemisyjna.

 

Kamaz zaprezentował elektryczny pojazd

Wyścig producentów samochodów o to kto jest bardziej ekologiczny dotarł również do Rosji.

 

Volvo Trucks dostarczy podwozia do konwersji elektrycznej dla Futuricum. Faun zajmie się sprzedażą e-ciężarówek

Zakres zamówienia na ciężarówki Volvo obejmuje dostawę podwozia, współpracę przy sprzedaży oraz dostęp do istniejącej infrastruktury posprzedażowej.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL