Kradziona naczepa Schmitz Cargobull zatrzymana na granicy

Kradziona naczepa chłodnia

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, zatrzymali naczepę chmitz Cargobull z przebitymi numerami.

 

Sytuacja miała miejsce w dniu 30 listopada. Do odprawy granicznej na wjazd do Polski zgłosił się 40-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec Kaliningradu. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia samochodu ciężarowego wraz z naczepą, funkcjonariusz Straży Granicznej zauważył, że oznaczenia identyfikacyjne naczepy noszą liczne ślady zewnętrznych ingerencji.

Numer VIN był wykonany inną techniką niż zwyczajowo stosuje to producent. Podzespoły naczepy świadczyły, że została wyprodukowana w 2009 roku, natomiast z dowodu rejestracyjnego wynikało, że pochodzi ona z 2010 roku. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zabezpieczyli naczepę. Wartość szacunkowa chłodni wynosi 100 tys. zł.

Fot. Warmińsko-Mazurski OSG

 

 

Przeczytaj też:
Polska ciężarówka zatrzymana w Czechach

Ciężarówka w stanie totalnego rozkładu została zatrzymana w Czechach. Kierowca wracał z Turcji.

 

Osiem grzechów głównych kierowców ciężarówek. Zadbaj o swoje zdrowie

Dyrektywa Unii Europejskiej 2014/85 / UE jest swoistym ostrzeżeniem dla kierowców ciężarówek. Została stworzona w celu ograniczenia wypadków spowodowanych przez niezdrowy tryb życia.

Naczepa z ciężarówką w środku

Wydaje się, że kontrolujących ciężarówki funkcjonariuszy policji nic już nie jest w stanie zaskoczyć.

 

Niecodzienny wypadek na A8

W dniu 7 stycznia doszło do spektakularnego wypadku na autostradzie A8, tuż przed zjazdem Bad Aibling.

 

Ciężarówki o nacisku osi 11,5 ton - na drogach bez zezwoleń

Pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 ton będą mogły jeździć po drogach publicznych bez zezwoleń.

 

Kierowca ciężarówki - posiłek w kabinie czy w restauracji?

Jeśli kierowca zawodowy,. w trasie, chce skorzystać z restauracji hotelowej musi być gościem hotelowym zameldowanym przynajmniej na dobę hotelową.

 

Karta drogowa – kto jej używa i czy powinien?

Branża TSL nieuchronnie zmierza w kierunku cyfryzacji. Mimo to przedsiębiorcy transportowi nadal posługują się papierowymi kartami drogowymi. Jakie są ich zalety, na co uważać i czy tradycyjne pliki dokumentów mogą zostać zastąpione wydrukami generowanymi za pomocą narzędzi telematycznych?

 

Gwardia Cywilna ratuje polską ciężarówkę uwięzioną przez dwa dni w śniegu

W ostatni piątek ciężarówka z Polski ugrzęzła w śniegu na drodze między Ponferrada i Astorga, na wysokości Foncebadón (Hiszpania). Kierowca czekał na pomoc do niedzieli.

Wybuch fajerwerków w ciężarówce - jedna osoba ginie

Komenda policji Dolnej Frankonii poinformowała, że w sobotę 12 grudnia 2020 r. około godziny 15:30, że autostrada A3 w pobliżu Würzburga zapaliła się ciężarówka.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL