Setra Covid

Międzymiastowy autobus Setra jako mobilne laboratorium Covid 19

Daimler Buses wspiera walkę z Coovid-19 udostępniając autobus do testów.

 

Międzymiastowy autobus Setra 416 LE business, który został odpowiednio zmodyfikowany w fabryce w Neu-Ulm w ciągu zaledwie czterech tygodni, będzie w najbliższych miesiącach wykorzystywany przez Huber Group Holding SE jako mobilna stacja poboru wymazów przed szkołami, domami opieki i firmami.

- W autobusie można będzie na przykład przeprowadzać wstępne mobilne testy personelu pielęgniarskiego lub pracowników - mówi Thomas Görtler, dyrektor ds. rozwoju w firmie z Mühlhausen, która korzystać będzie z autobusu Setra wypożyczonego od Daimler Buses.

Pojazd stał się tym samym częścią w pełni scyfryzowanej procedury testowej Grupy Huber, która oferuje bezpieczny i efektywny test na Covid-19 z w pełni
zintegrowaną siecią infrastruktury.

Testowane osoby wchodzą do 13-metrowej Setry MultiClass przez tylne niskie wejście, gdzie przy specjalnie zainstalowanym stanowisku wprowadzane i sprawdzane są ich dane osobowe. Sam wymaz z jamy ustnej lub gardła pobierany jest z kolei w przedniej części pojazdu. Autobus wyposażony jest także w markizę chroniącą przed deszczem oraz ogrzewanie postojowe. Pokładowa sieć WiFi umożliwia natychmiastowe wprowadzenie zaszyfrowanych danych osoby testowanej i próbki do bazy danych, co gwarantuje sprawny przebieg całego procesu i szybki odczyt wyników. Po około półtorej minucie badane osoby mogą opuścić autobus przez przednie wejście. Wynik testu PCR jest dostępny już w ciągu jednego dnia. Grupa Huber dysponuje w pełni mobilnymi stacjonarnymi stacjami do testów na Covid-19.

Przekształcenie autobusu międzymiastowego Setra w punkt mobilny pozwoliło teraz na jeszcze większe uelastycznienie procedury testów.

 

 

Przeczytaj też:
Daimler Truck Polska nagradza najlepsze firmy w swojej sieci dealersko-serwisowej Grupa Wróbel ponownie okazała się zwycięzcą w kategorii Dealer Roku. Najlepszym serwisem została firma BTC Czapka ze Skoczowa. 
Mercedes-Benz Actros L z futurystyczną kabiną ProCabin już w sprzedaży Od kwietnia 2024 r. można składać zamówienia na nowego Actrosa L, który wejdzie do produkcji w grudniu bieżącego roku.
Technologia sLH2 - nowy standard tankowania ciekłego wodoru Firmy Daimler Truck i Linde Engineering prezentują sLH2 – opracowaną wspólnie technologię tankowania ciekłego wodoru (subcooled liquid hydrogen).
Drugi historyczny wynik sprzedaży w Daimler Truck Polska Daimler Truck Polska sprzedał 5881 pojazdów ciężarowych i utrzymał 2. pozycję pod względem udziału w rynku.
Rejestracje samochodów ciężarowych w 2023 - kto zwycięzcą? W całym 2023 roku przybyło 37 323 szt. nowych pojazdów użytkowych (ciężarowe, dostawcze, autobusy) o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost (+3,5%) w skali całego roku.
Defence Trucks Experience 2023 Mercedes-Benz Special Trucks od dziesięcioleci oferuje swoim klientom pojazdy użytkowe różnych typoszeregów i konfiguracji, spełniające te wysokie wymogi zarówno w bardzo niskich temperaturach, jak i w palącym pustynnym upale.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
30 Actrosów rozpoczyna współpracę Omega Pilzno i Daimler Truck Polska
Udany przejazd elektrycznej ciężarówki na dystansie 3 tysięcy km Wkrótce rozpoczęcie produkcji seryjnej w pełni elektrycznego ciągnika siodłowego eActros 300.