Nie żyje kierowca ciężarówki porażony przez prąd

Kierowca ciężarówka prąd

Telefon 112 otrzymał powiadomienie z prośbą o pomoc dla kierowcy ciężarówki, który doznał porażenia prądem.

 

Wypadek miał miejsce na farmie w Hiszpanii w 11 kilometra drogi A92N. Kierowca ciężarówki, która przewoziła obornik i rozładowywał go na plantacji sałaty. Nie zauważył, że mulda naczepy dotknęła przewodów wysokiego napięcia. Gdy wysiadał z kabiny dotknął metalowego elementu karoserii ciężarówki i został porażony prądem.

Centrum koordynacyjne natychmiast uruchomiło pomoc. Kierowca, 64-letni mężczyzna, doznał silnego porażenia prądem. Usunięcie ciała nie było możliwe, dopóki strażacy nie odłączyli przewodu energetycznego, który dotykał ciężarówki.

Śledztwo przeprowadzone na miejscu tragicznego zdarzenia wykazało, że kierowca nie zauważył linii wysokiego napięcia przebiegającej bezpośrednio nad miejscem rozładunku. Nie zauważył też, że podnoszona mulda naczepy zahacza o jeden z przewodów. Wysiadając z kabiny i dotykając ziemi, swoim ciałem zamknął obwód elektryczny. Niestety organizm ludzki, jego serce, nie jest w stanie wytrzymać przepływającego przez organizm prądu o bardzo wysokim napięciu.

 

Fot. Cadenaser.com

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL