Używane MAN TGL dostają drugie życie - jako elektryczne ciężarówki

MAN TopUsed Quantron

Quantron przekształca używane pojazdy MAN TopUsed.

 

Porozumienie Quantron i MAN TopUsed (międzynarodowa marką samochodów używanych firmy MAN Truck & Bus) dotyczy konwersji rocznikowo młodych używanych pojazdów, które można następnie przekształcić w napęd akumulatorowy lub z ogniwami paliwowymi.

Pojazdy do przeróbek to zwroty z leasingu i wynajmu oraz inne młode, używane pojazdy z gamy MAN TGL 7,5 tony. Specjalista ds. Konwersji planuje zaoferować elektryfikację 7,5-tonowych MAN TGL 4x2 BL (skrzynia lub plandeka). Po modyfikacji pojazd będzie się nazywał Quantron QHM-8-130 i otrzyma nowy numer podwozia. Wszystko to za cenę 219 500 euro. Elektryczna ciężarówka MAN-Quantron będzie miała wówczas zasięg około 250 kilometrów, moc silnika 150 kW i pięcioletnią gwarancję na akumulator. Według firmy modernizacja trwa od sześciu do ośmiu tygodni.

Aby zminimalizować cenę dla klientów, Quantron zapewnia indywidualne porady dotyczące opcji finansowania. Promocja może pokryć do 50 procent ceny sprzedaży, wykorzystując różne dotacje.

Niemczech zarejestrowano około 65,8 mln pojazdów użytkowych. Do 40 procent tych pojazdów wróciłoby do producentów jako zwroty leasingu i wynajmu lub z wymian, jako młode pojazdy używane. Początkowo startup oferował pojazdy IVECO Daily, które zostały przerobione na napędy hybrydowe lub elektryczne. Jednak biznes szybko rozwinął się. Już w listopadzie 2019 roku podpisano wyłączną umowę z tureckim producentem autobusów Karsanem na sprzedaż autobusów elektrycznych Jest Electric i Atak Electric w Niemczech. W kwietniu tego roku - niecałe dwanaście miesięcy po założeniu - Quantron został partnerem handlowym i posprzedażowym w zakresie pojazdów użytkowych i zastosowań przemysłowych dla CATL w Europie. Ponadto firma z Augsburga współpracuje z firmą Freudenberg Sealing Technologies nad systemem ogniw paliwowych do samochodów ciężarowych w dmc 40-tonowych.

MAN TopUsed. Międzynarodowa marka samochodów używanych MAN Truck & Bus sprzedaje używane pojazdy użytkowe wszystkich marek i typów w 36 lokalizacjach w ponad 30 krajach. W portfolio firmy znajdują się między innymi indywidualne usługi, począwszy od europejskich gwarancji na używane pojazdy i opcje finansowania, po umowy napraw i konserwacji czy adaptacje pojazdów do potrzeb klienta.

 

 

Przeczytaj też:
MAN TopUsed - używane samochody ciężarowe Czy wodór stanie się paliwem przyszłości?

Niemcy widzą potencjał wykorzystania wodoru, zwłaszcza w transporcie, pokazuje aktualna ankieta przeprowadzona przez instytut badań opinii Prolytics na zlecenie Federalnego Stowarzyszenia Gospodarki Energetycznej i Wodnej BDEW.

Scania bardziej elektromobilna

EVBox, holenderski specjalista w zakresie rozwiązań do ładowania, i jej spółka matka Engie, nawiązali współpracę z producentem pojazdów ciężarowych Scania.

 

Gdy w elektrycznej ciężarówce zabraknie prądu

Ze względu na długi czas ładowania mobilność e-ciężarówek w transporcie dalekobieżnym była dotychczas uważana za niepraktyczną i nieopłacalną.

 

Ciężarówka napędzana wodorem już w testach

W Düsseldorfie rozpoczyna się praktyczny test ciężarówki napędzanej ogniwami paliwowymi w miejskim ruchu dostawczym.

 

Elektryczny autobus MAN Lion’s City jeździł po polskich miastach (video) MAN TopUsed z oferta wynajmu i leasingu ciężarówek Volvo Trucks zapowiada na przyszły rok pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych

Już w przyszłym roku przewoźnicy w całej Europie będą mogli zamawiać całkowicie elektryczne wersje samochodów ciężarowych Volvo.

 

Volvo Trucks dostarczyło do testów dwie elektryczne ciężarówki Volvo FM i FMX

Szwedzki producent pojazdów użytkowych rozpoczyna praktyczne testy w pełni elektrycznego rozwiązania transportowego dla branży budowlanej: aby sprawdzić, w jaki sposób klienci używają pojazdów elektrycznych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL