Scania bardziej elektromobilna

Scania EVBox

EVBox, holenderski specjalista w zakresie rozwiązań do ładowania, i jej spółka matka Engie, nawiązali współpracę z producentem pojazdów ciężarowych Scania.

 

Producent ciężarówek i autobusów Scania ogłosił niedawno, że w nadchodzących latach będzie, co roku wprowadzać na rynek nowe zelektryfikowane pojazdy. Współpraca z EVBox, obejmująca wiele sektorów działalności elektromobilnej, a więc: zarówno samochody ciężarowe, jak i autobusy, inteligentną infrastrukturę ładowania i usług oraz konserwacji, dostaw przyjaznej dla środowiska energii i finansowanie.

Aby wspierać swoich klientów w całym procesie elektryfikacji, Scania będzie oferować nie tylko pojazdy elektryczne, ale także rozwiązania do ładowania elektrycznego. Scania będzie również oferować szkolenia dla kierowców. W ramach nowego partnerstwa Engie opracuje, zaoferuje, zainstaluje i będzie utrzymywać rozwiązanie do ładowania elektrycznego oraz powiązane usługi dla klientów Scania w różnych kluczowych regionach.

Partnerstwo pomiędzy Scania, EVBox i Engie rozpocznie się od działań w trzynastu krajach europejskich, które od końca 2021 roku zostaną rozszerzone na inne regiony.

- Elektryfikacja transportu jest jedną z kluczowych inicjatyw mających na celu zmniejszenie emisji - zwłaszcza, że ​​transport jest przyczyną prawie jednej czwartej emisji gazów cieplarnianych w Europie. To partnerstwo otwiera przed EVBox nowe możliwości, a dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i konkurencyjna oferta pomogą Scanii osiągnąć cele biznesowe i w zakresie zrównoważonego rozwoju - mówi Kristof Vereenooghe, CEO Grupy EVBox.

Umowa początkowo będzie obowiązywać przez cztery lata.

 

 

Przeczytaj też:
Czy wodór stanie się paliwem przyszłości?

Niemcy widzą potencjał wykorzystania wodoru, zwłaszcza w transporcie, pokazuje aktualna ankieta przeprowadzona przez instytut badań opinii Prolytics na zlecenie Federalnego Stowarzyszenia Gospodarki Energetycznej i Wodnej BDEW.

Używane MAN TGL dostają drugie życie - jako elektryczne ciężarówki

Quantron przekształca używane pojazdy MAN TopUsed.

 

Gdy w elektrycznej ciężarówce zabraknie prądu

Ze względu na długi czas ładowania mobilność e-ciężarówek w transporcie dalekobieżnym była dotychczas uważana za niepraktyczną i nieopłacalną.

 

Ciężarówka napędzana wodorem już w testach

W Düsseldorfie rozpoczyna się praktyczny test ciężarówki napędzanej ogniwami paliwowymi w miejskim ruchu dostawczym.

 

Elektryczny autobus MAN Lion’s City jeździł po polskich miastach (video) Volvo Trucks zapowiada na przyszły rok pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych

Już w przyszłym roku przewoźnicy w całej Europie będą mogli zamawiać całkowicie elektryczne wersje samochodów ciężarowych Volvo.

 

Volvo Trucks dostarczyło do testów dwie elektryczne ciężarówki Volvo FM i FMX

Szwedzki producent pojazdów użytkowych rozpoczyna praktyczne testy w pełni elektrycznego rozwiązania transportowego dla branży budowlanej: aby sprawdzić, w jaki sposób klienci używają pojazdów elektrycznych.

Zabudowy firmy Mega w elektrycznych ciężarówkach Volvo Trucks

Od 2040 Francja i Wielka Brytania zakazuje sprzedaży nowych samochodów zasilanych ropą naftową. Jeszcze bardziej radykalni są Holendrzy i Norwegowie, u których taki zakaz zacznie obowiązywać już w 2025 r.

 

Elektryczne Fuso Canter dla firmy DB Schenker

DB Schenker korzysta z FUSO eCanter w Berlinie od 2018 roku do przewozu przesyłek drobnicowych w centrum miasta. Kolejny kontrakt to pojazdy dla Paryża, Frankfurtu i Stuttgartu - 2019 rok.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL